0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2024-07-01

Artykuły:

Zatrudnienie studenta na umowę zlecenie

Czy umowy zlecenie dla osób, które nie uzyskują przychodów wyższych od obowiązującego w danym roku minimalnego wynagrodzenia powinny być oskładkowane? Czy zatrudnienie studenta na umowę zlecenie w dalszym ciągu jest korzystne? Sprawdź!

1 lipca 2024

Jak rozliczyć zwolnienie lekarskie przedsiębiorcy pracującego na etacie?

Gdy osoba prowadząca własną działalność gospodarczą zachoruje, to może otrzymać zasiłek z ZUS jeśli podlega ubezpieczeniu chorobowemu. Czy zwolnienie lekarskie przedsiębiorcy pracującego na etacie rozlicza się podwójnie? Przekonaj się!

1 lipca 2024

Składki ZUS od umowy zlecenia na urlopie wychowawczym

Jakie składki ZUS od umowy zlecenia na urlopie wychowawczym należy opłacać? Czy osoba przebywająca na urlopie wychowawczym i podejmująca pracę na podstawie umowy zlecenia podlega obowiązkowo ubezpieczeniom z tytułu tej umowy? Wyjaśniamy w artykule!

1 lipca 2024

Wyczerpanie 182 dni okresu zasiłkowego a prawo do chorobowego w 2024

Pracownik przebywa przez długi okres na chorobowym i po półrocznej nieobecności w dalszym ciągu przekazuje zwolnienia lekarskie? Czy wyczerpanie 182 dni okresu zasiłkowego oznacza brak prawa do świadczeń z ZUS? Szczegóły w artykule!

1 lipca 2024

Działalność nierejestrowana 2024 - jaki jest limit przychodu?

Zgodnie z bieżącymi przepisami, wraz ze wzrostem płacy minimalnej wzrósł również limit przychodu dla działalności nierejestrowanej. Czy wiesz ile wynosi limit przychodu w 2024 roku do wysokości którego nie trzeba zakładać działalności gospodarczej?

1 lipca 2024

Wysokość diety w podróży służbowej przedsiębiorcy a zapewnione wyżywienie

Przedsiębiorcy bardzo często w związku ze swoją działalnością wyjeżdżają w podróże służbowe. W jaki sposób należy wyliczyć wysokość diety w podróży służbowej przedsiębiorcy przy zapewnionym wyżywieniu? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

1 lipca 2024

Faktura za usługę hotelową krajową i zagraniczną w KPiR

Czy faktura za usługę hotelową może zostać zaksięgowana jako koszt uzyskania przychodu w KPiR?

1 lipca 2024

Cesja praw z umowy deweloperskiej na gruncie VAT

Cesja praw z umowy deweloperskiej może podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Czy wiesz, jakie jest stanowisko fiskusa oraz sądów administracyjnych w tej kwestii? Jaką stawkę VAT zastosować do takiej transakcji? Wyjaśniamy w artykule!

1 lipca 2024

Emerytura w Polsce a praca za granicą - warto wiedzieć!

Czy osobie wykonującej pracę za granicą przysługuje emerytura z ZUS? W jaki sposób zakład ubezpieczeń społecznych uwzględnia zagraniczne okresy ubezpieczenia podczas wyliczania emerytury? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

1 lipca 2024

Korekta zeznania rocznego a możliwość skorzystania z ulg podatkowych

Podatnicy, którzy zobowiązani są do złożenia zeznania rocznego mogą wypełnić je błędnie, pomijając ulgi, które chcieliby odliczyć. Czy korekta zeznania rocznego uprawnia do odliczenia pierwotnie nieuwzględnionych ulg podatkowych? Wyjaśniamy!

1 lipca 2024

Import usług noclegowych - jak rozliczyć?

Czy otrzymaną fakturę za nocleg w Niemczech należy potraktować jako import usług noclegowych?

1 lipca 2024

Czy pracodawca może zmusić do urlopu wypoczynkowego?

Urlop wypoczynkowy to uprawnienie osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę. Czy pracodawca może zmusić do urlopu wypoczynkowego? Czy polecenie wykorzystania urlopu jest wiążące? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

1 lipca 2024

Sprzedaż nieruchomości mieszkalnej przez spółkę cywilną a podatki

Sprzedaż nieruchomości mieszkalnej przez spółkę cywilną niesie specyficzne wyzwania podatkowe. Poznaj kluczowe aspekty opodatkowania i obowiązki wspólników przy takiej transakcji i sprawdź kiedy i na jakiej podstawie nie zapłacisz podatku dochodowego!

1 lipca 2024

Dostępność architektoniczna w projektach finansowanych z Funduszy Europejskich

Dostępność architektoniczna wynika z potrzeby stworzenia jednakowego podejścia do osób z niepełnosprawnościami. W przypadku projektów dofinansowywanych z Funduszy Europejskich musi być bezwzględnie zapewniona. Jak tego dokonać? Przeczytaj!

1 lipca 2024

Opóźnienia w opłatach OC i AC pojazdu – konsekwencje

W przeciwieństwie do polisy OC, ubezpieczenie AC nie jest obowiązkowe. Może się zdarzyć, że nastąpią opóźnienia w opłatach OC i AC. Jakie są wówczas konsekwencje? Czy samochód może zostać pozbawiony ubezpieczenia? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

1 lipca 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów