0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Podatki dochodowe

Podatek od nieruchomości od garażu blaszanego - warto wiedzieć

Kupując nieruchomość należy mieć na uwadze zapłatę podatku od nieruchomości. Warto jednak sprawdzić, czy każda budowla pod niego podlega. W artykule wyjaśnimy, czy podatek od nieruchomości od garażu blaszanego oraz od gruntu pod nim jest konieczny!

1 czerwca 2023

Podatek VAT

Odliczenie VAT z faktur na użytek osobisty - czy możliwe?

W obrocie gospodarczym można spotkać się z fakturami, które posiadają dodatkowe adnotacje. Niektóre z nich informują o fakcie, iż dany zakup został dokonany wyłącznie do użytku osobistego. Czy odliczenie VAT z faktur na użytek osobisty jest możliwe?

31 maja 2023

Podatki dochodowe

Opodatkowanie przychodów z wynajmu domków letniskowych - ryczałt

Posiadasz domek letniskowy i zastanawiasz się nad udostępnieniem go dla turystów w sezonie? Rozważamy, jak powinno wyglądać opodatkowanie przychodów z wynajmu domków letniskowych. Jak na sytuacje wpływa prowadzenie innej działalności gospodarczej?

31 maja 2023

Podatki dochodowe

Ile wynosi stawka ryczałtu przy sprzedaży przedsiębiorstwa?

Zastanawiasz się nad sprzedażą całego przedsiębiorstwa a rozliczasz się na zasadach ryczałtu? Masz wątpliwości, czy istnieje jedna stawka ryczałtu przy sprzedaży przedsiębiorstwa oraz jaką stawkę zastosować przy sprzedaży wartości firmy? Odpowiadamy!

31 maja 2023

Ordynacja podatkowa

Współwłasność a podatek od nieruchomości

Dokonując zakupu nieruchomości należy liczyć się z koniecznością odprowadzenia podatku od jej kupna. Często zdarza się, że nieruchomość posiada więcej niż jednego właściciela. Jak w tym przypadku wygląda współwłasność a podatek od nieruchomości?

31 maja 2023

Kasy rejestrujące

Odliczenie opłat licencyjnych za korzystanie z kasy wirtualnej

Zastanawiasz się, czy możliwe jest odliczenie opłat licencyjnych za korzystanie z kasy wirtualnej? W artykule przedstawiamy, czym jest kasa wirtualna i komu przysługuje ulga na jej zakup oraz ile wynosi kwota możliwego odliczenia. Przeczytaj i sprawdź!

30 maja 2023

Ordynacja podatkowa

Przekazanie przedsiębiorstwa – jak wygląda ewidencja księgowa?

Przekazanie przedsiębiorstwa na rzecz członka najbliższej rodziny a na rzecz małżonka w ramach wspólności małżeńskiej generuje różne skutki księgowe. Jak prawidłowo powinna wyglądać ewidencja księgowa otrzymanych w darowiźnie towarów handlowych?

30 maja 2023

Podatek VAT

Brak rejestracji do IOSS a sprzedaż towarów importowanych

Brak rejestracji do IOSS wpływa na sposób opodatkowania sprzedaży na odległość importowanych towarów. Pomimo, że rejestracja do tej procedury jest fakultatywna, to skorzystanie z niej może ułatwić rozliczenia podatkowe dotyczące SOTI.

30 maja 2023

Podatek VAT

Wykreślenie z rejestru podatników VAT - kiedy jest to możliwe?

Przedsiębiorca, który jest czynnym podatnikiem VAT powinien posiadać wpis do rejestru VAT. Może się jednak zdarzyć, że wyniku wystąpienia jednej z przesłanek nastąpi jego wykreślenie z rejestru podatników VAT. Czy wykreślenie z rejestru jest definitywne?

30 maja 2023

Ordynacja podatkowa

Prawo do zwrotu nadpłaty podatku - kiedy wygasa?

Zgodnie z Ordynacją podatkową prawo do zwrotu nadpłaty podatku wygasa po upływie 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym upłynął termin na jej zwrot. Jak uniknąć przedawnienia i ubiegać się o zwrot nadpłaconego podatku? Wyjaśniamy!

29 maja 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów