0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Ochrona danych

Dane osobowe pracownika - kiedy można je usunąć z dokumentacji?

Zgodnie z RODO administrator danych może przetwarzać wyłącznie dane osobowe konieczne do celów przetwarzania. Jakich danych pracodawca może żądać od pracownika? Kiedy należy usunąć dane osobowe z dokumentacji pracownika? Przeczytaj i sprawdź!

7 kwietnia 2022

Prawa konsumenta

Alimenty – wypłata wynagrodzenia bezpośrednio do rąk dzieci

W jakich sytuacjach alimenty mogą być wypłacane bezpośrednio do rąk dziecka? Czy wiek dziecka decyduje o terminie zakończenia obowiązku alimentacyjnego? Czym są należyte starania? Przeczytaj artykuł, dowiedz się więcej i poznaj odpowiedzi na te pytania!

10 sierpnia 2022

Ochrona danych

Marka sklepu internetowego - jak ją skutecznie chronić?

Czym jest marka sklepu internetowego i w jaki sposób ją chronić? W jaki sposób zarejestrować swój znak towarowy w urzędzie patentowym? Kiedy mówimy o naruszeniu marki sklepu? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedzi na te pytania!

1 listopada 2020

Ordynacja podatkowa

Majątek spółki cywilnej po jej rozwiązaniu

Spółka cywilna stanowi umowę, która polega na zobowiązaniu się co najmniej dwóch osób do działania we wspólnym celu. Majątek spółki cywilnej jest współwłasnością łączną. Co dzieje się z majątkiem po rozwiązaniu spółki? Odpowiedź znajdziesz w artykule!

8 grudnia 2021

Prawa konsumenta

Restauracja bez dzieci – czy to przejaw dyskryminacji?

Czy odmowa wstępu do restauracji rodzinie z dziećmi może być uznana za przejaw dyskryminacji? Co może zrobić restaurator w przypadku gdy dziecko spowoduje szkodę? Restauracja bez dzieci - przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

25 czerwca 2022

Prowadzenie biznesu

Kiedy ZUS kontroluje prowadzenie działalności gospodarczej ?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych może w każdej chwili skontrolować pracodawcę bowiem ma do tego uprawnienia. Czy jednak muszą wystąpić jakieś szczególne okoliczności? Kiedy ZUS kontroluje prowadzenie działalności gospodarczej? Przeczytaj i sprawdź to!

25 czerwca 2022

Prawo pracy

Monitoring - czy pracodawca powinien poinformować o nim pracownika?

Kiedy pracodawca może zainstalowania monitoring w miejscu pracy? Czy pracownik powinien zostać poinformowany o stosowaniu monitoringu w zakładzie pracy? Przeczytaj nasz artykuł, dowiedz się więcej na ten temat i poznaj odpowiedzi na te pytania!

25 czerwca 2022

Ochrona danych

Przetwarzanie danych osobowych przez ZUS

Przetwarzanie danych osobowych dotyczy wszystkich podmiotów gospodarczych. Jak wygląda przetwarzanie danych osobowych przez ZUS? Jakie są obowiązki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w związku z RODO? Więcej na ten temat dowiesz się z artykułu!

25 czerwca 2022

Ordynacja podatkowa

Dowody w postępowaniu podatkowym - co mogą wykorzystać organy podatkowe?

Przedsiębiorcy, prowadzą działalność muszą liczyć się z możliwością kontroli podatkowych. Jakie dowody w postępowaniu podatkowym mogą wykorzystać organy podatkowe? Jakie przedsiębiorca ma prawo do obrony? Odpowiadamy w naszym artykule!

25 czerwca 2022

Prawo gospodarcze

Obraźliwe wpisy na forach internetowych pod adresem przedsiębiorcy

Nieuzasadniona krytyka oraz obraźliwe wpisy na forach internetowych pod adresem przedsiębiorcy mogą szkodliwie wpłynąć na jego firmę. Czy zawsze możliwe jest określenie autora wpisów na forach? Jakie są konsekwencje takiego działania? Sprawdź!

25 czerwca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów