0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Ubezpieczenie ZUS

Rezygnacja z PPK 2024 – jak wypełnić oświadczenie?

Pracownicze Plany Kapitałowe obejmują już wszystkich pracodawców. Czy każdy pracownik musi obowiązkowo uczestniczyć w PPK? Czym jest autozapis? Czy rezygnacja z PPK jest możliwa? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

21 lutego 2024

Prawo pracy

Kary porządkowe dla pracowników – jakie i kiedy można stosować?

Kary porządkowe dla pracowników, choć ograniczone przepisami ustawy, mają stanowić dla pracodawcy zabezpieczenie na wypadek przewinienia pracownika, które spowodowało szkodę w interesach pracodawcy. Jakie kary i kiedy można stosować w myśl przepisów?

5 października 2023

Prawo pracy

Kradzieże pracownicze - co powinien zrobić pracodawca?

Zdarza Ci się przyłapać pracowników na popełnianiu przestępstw w pracy? Nie wiesz jak powinieneś reagować na kradzieże pracownicze? Pracodawca ma prawo wyciągać konsekwencje z takich działań oraz im zapobiegać. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

11 sierpnia 2023

Prawo pracy

Zatrudnianie młodocianych - co należy do obowiązków pracodawcy?

Na rynku pracy coraz częściej pojawiają się oferty pracy skierowane do osób poniżej 18 roku życia. Co należy do obowiązków pracodawcy zatrudniającego małoletnią osobę? Przeczytaj i dowiedz się, jak powinno wyglądać zatrudnianie młodocianych pracowników.

17 lipca 2023

Prawo pracy

Akta pracownicze w formie elektronicznej - jak je prowadzić?

Każdy pracodawca ma obowiązek prowadzenia dla zatrudnianych pracowników akt osobowych. Jak prowadzić akta pracownicze w formie elektronicznej? Ile wynosi okres przechowywania akt? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

24 marca 2023

Ubezpieczenie ZUS

Długi względem ZUS - czym grożą zaległości w opłacaniu składek?

Nieterminowe opłacanie składek i długi względem ZUS wiążą się z naliczaniem odsetek, kosztów egzekucyjnych oraz w niektórych przypadkach z postępowaniem karnym. Czy małżonek przedsiębiorcy odpowiada za długi względem ZUS? Przeczytaj w artykule!

1 czerwca 2022

Obowiązki pracownika

Udział w imprezie integracyjnej - prawo czy obowiązek?

Coraz częściej można się spotkać z trendem organizacji imprez integracyjnych przez przedsiębiorstwa. Nie dla każdego pracownika może to być przyjemność. Czy w związku z tym, udział w imprezie integracyjnej jest obowiązkiem? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

1 czerwca 2022

Podatek VAT

Nowa matryca stawek VAT - co musisz wiedzieć!

Kiedy zacznie obowiazywać nowa matryca stawek VAT? Początkowo termin wprowadzenia nowych zasad miał przypadać na 1 kwietnia 2020 roku, jednak z uwagi na panującą epidemię termin ten został przesunięty. Sprawdź, kiedy zmiany te wejdą w życie!

30 czerwca 2022

Podatki dochodowe

Odszkodowanie z ubezpieczenia za uszkodzoną maszynę na gruncie PIT – odszkodowanie OC i koszty za naprawę

Prowadząc działalność, przedsiębiorcy użytkują środki trwałe. Naprawa uszkodzonej maszyny może być jednak kosztowna. Ubezpieczenie ogranicza ryzyko związane z prowadzeniem działalności. Jak rozliczyć otrzymane odszkodowanie z ubezpieczenia na gruncie PIT?

10 marca 2022

Podatki dochodowe

Za wysoka lub za niska zapłata podatku – co robić gdy wykonano błędny przelew podatkowy?

Błędny przelew może się zdarzyć nawet najbardziej uważnemu przedsiębiorcy. Co jednak w przypadku, gdy wykonano błędny przelew podatkowy? Taka pomyłka zapłaty podatku zdaje się szczególnie skomplikowana. Sprawdź studium przypadków, jak należy podstąpić!

30 czerwca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów