0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Podatek VAT

Zaokrąglenia w rejestrach VAT przesyłanych elektronicznie

Elektroniczne przesyłanie deklaracji VAT ma calu skrócenie czasy wykonywanych czynności, zmniejszenie ich uciążliwości oraz ograniczenie kosztów. Sprawdź, jakie zaokrąglenia w rejestrach VAT można zawrzeć w pliku przesyłanym drogą elektroniczną.

24 maja 2019

Podatek VAT

Franczyza banku - opodatkowanie podatkiem VAT

Franczyza banku przynosi wiele korzyści zarówno franczyzobiorcom jak i franczyzodawcom. Coraz więcej światowych banków decyduje się wprowadzić taki rodzaj dystrybucji swoich produktów finansowych, optymalizując przy tym koszty. Przeczytaj o tym!

14 lipca 2022

Księgowość firm

Błędnie zaprogramowana kasa fiskalna z niewłaściwą stawką podatku

Kasa rejestrująca jest konieczna do wydawania paragonów fiskalnych, potwierdzających transakcje. Paragon zawiera co najmniej cenę, ilość oraz stawkę podatku. Co robić, gdy błędnie zaprogramowana kasa ewidencjonuje niewłaściwą stawkę podatku? Sprawdź!

17 stycznia 2022

Podatek VAT

Odwrotne obciążenie w metodzie kasowej w świetle VAT

Odwrotne obciążenie w metodzie kasowej jest rozliczane inaczej niż na ogólnych zasadach rozliczania VAT - obowiązek podatkowy powstaje w innym momencie niż sprzedaż towaru. Jak zatem wygląda rozliczenie odwrotnego obciążenia w metodzie kasowej?

17 stycznia 2022

Podatek VAT

Zmiany w podatku VAT od 1 lipca 2017 roku

Od 1 lipca 2017 w życie weszły pewne zmiany w podatku VAT. Zmiany te dotyczą przede wszystkim usług ubezpieczeniowych oraz finansowych - wyłączenia ze zwolnienia z opodatkowania VAT niektórych czynności w ramach tych profesji. Jakie to usługi?

15 listopada 2019

Podatek VAT

Format JPK ewidencji VAT - dla kogo obowiązek od 1 stycznia 2018r.?

Program cyfryzacji raportowania podatków ma uszczelnić system podatkowy. Organy podatkowe będą otrzymywały od podatników elektroniczne dane. Kogo będzie obowiązywał format JPK ewidencji VAT? Sprawdź i przygotuj się już dziś na zmiany.

17 stycznia 2022

Kasy rejestrujące

Kasa fiskalna w biurze nieruchomości - czy jest obowiązkowa?

Klientami biur nieruchomości są w znacznej większości osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej. Czy to oznacza, że kasa fiskalna w biurze nieruchomości jest obowiązkowa? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

20 czerwca 2021

Księgowość firm

Rozliczenie niedoborów w firmie na przykładach

Przedsiębiorcy niejednokrotnie po przeprowadzonej inwentaryzacji stwierdzają niedobory w swoim stanie magazynowym. Dowiedz się, kiedy ich wartość może stanowić koszt uzyskania przychodu w firmie oraz jak przeprowadzić prawidłowe rozliczenie niedoborów.

17 stycznia 2022

Podatek VAT

Rozliczenie importu usług w związku ze zmianami ustawy o podatku VAT od 2017r.

Przedsiębiorcy, którzy decydują się na zakup usług poza granicami kraju muszą mieć na uwadze zmiany jakie niesie za sobą nowelizacja ustawy o podatku VAT w 2017 roku. Przeczytaj i dowiedz się, jak wygląda rozliczenie importu usług po zmianach.

12 lutego 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów