0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Podatek VAT

Odwrotne obciążenie w metodzie kasowej w świetle VAT

Odwrotne obciążenie w metodzie kasowej jest rozliczane inaczej niż na ogólnych zasadach rozliczania VAT - obowiązek podatkowy powstaje w innym momencie niż sprzedaż towaru. Jak zatem wygląda rozliczenie odwrotnego obciążenia w metodzie kasowej?

17 stycznia 2022

Podatek VAT

Zmiany w podatku VAT od 1 lipca 2017 roku

Od 1 lipca 2017 w życie weszły pewne zmiany w podatku VAT. Zmiany te dotyczą przede wszystkim usług ubezpieczeniowych oraz finansowych - wyłączenia ze zwolnienia z opodatkowania VAT niektórych czynności w ramach tych profesji. Jakie to usługi?

15 listopada 2019

Podatek VAT

Format JPK ewidencji VAT - dla kogo obowiązek od 1 stycznia 2018r.?

Program cyfryzacji raportowania podatków ma uszczelnić system podatkowy. Organy podatkowe będą otrzymywały od podatników elektroniczne dane. Kogo będzie obowiązywał format JPK ewidencji VAT? Sprawdź i przygotuj się już dziś na zmiany.

17 stycznia 2022

Kasy rejestrujące

Kasa fiskalna w biurze nieruchomości - czy jest obowiązkowa?

Klientami biur nieruchomości są w znacznej większości osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej. Czy to oznacza, że kasa fiskalna w biurze nieruchomości jest obowiązkowa? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

20 czerwca 2021

Księgowość firm

Rozliczenie niedoborów w firmie na przykładach

Przedsiębiorcy niejednokrotnie po przeprowadzonej inwentaryzacji stwierdzają niedobory w swoim stanie magazynowym. Dowiedz się, kiedy ich wartość może stanowić koszt uzyskania przychodu w firmie oraz jak przeprowadzić prawidłowe rozliczenie niedoborów.

17 stycznia 2022

Podatek VAT

Rozliczenie importu usług w związku ze zmianami ustawy o podatku VAT od 2017r.

Przedsiębiorcy, którzy decydują się na zakup usług poza granicami kraju muszą mieć na uwadze zmiany jakie niesie za sobą nowelizacja ustawy o podatku VAT w 2017 roku. Przeczytaj i dowiedz się, jak wygląda rozliczenie importu usług po zmianach.

12 lutego 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów