0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawa i obowiązki

Procedura AML, czyli nowe obowiązki dla biur rachunkowych

Procedura AML w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu jest o charakterze regulacji indywidualnej. Zatem biura rachunkowe nie powinny stosować gotowych wzorców a powinna być dostosowana indywidualnie do potrzeb.

13 stycznia 2023

Podatki dochodowe

Remanent w zaliczce na podatek dochodowy za grudzień - czy jest konieczny?

Przedsiębiorcy zobowiązani są do wpłacania zaliczki na podatek dochodowy jak również do sporządzenia spisu z natury na koniec roku podatkowego. Sprawdź, czy podatnik ma obowiązek uwzględnić remanent w zaliczce na podatek dochodowy za grudzień!

10 stycznia 2023

Prawo pracy

Paczki dla dzieci pracowników - czy stanowią przychód rodzica?

Paczki dla dzieci pracowników są częstym zjawiskiem w zakładach pracy. Biorąc pod uwagę źródło ich finansowania, przychód pracownika może być interpretowany w różny sposób. Dowiedz się, kiedy wartość paczek nie będzie doliczona do ich przychodów.

16 grudnia 2022

Ordynacja podatkowa

Utrata prawa do ryczałtu w trakcie roku podatkowego

Podatnicy wybierając jako formę opodatkowania ryczałt muszą spełnić określone wymagania ustawowe. W przypadku nie spełnienia danych przesłanek następuje utrata prawa do ryczałtu, również w trakcie roku podatkowego. Artykuł wskaże jak temu zapobiec.

21 października 2022

Podatki dochodowe

Mały podatnik – przywileje na gruncie PIT i VAT

W Polsce największą liczbę przedsiębiorców stanowią tzw. mali podatnicy. Kim oni są i co kryje się pod tą nazwą? Czy mały podatnik może korzystać ze szczególnych przywilejów na gruncie podatkowym? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

19 października 2022

Podatek VAT

Jak wypełnić deklaracje w procedurze OSS i IOSS?

Procedura OSS dotycząca dostawy towarów dla konsumentów z UE oraz procedura IOSS dotycząca dostawy towarów importowanych na odległość są ułatwieniem dla przedsiębiorców. Jak rozliczyć sprzedaż? Sprawdź, jak wypełnić deklaracje w procedurze OSS i IOSS!

1 września 2022

Podatki dochodowe

Panele fotowoltaiczne a jednorazowa amortyzacja

Panele fotowoltaiczne powodują konwertowanie energii promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Są najszybciej rozwijającą się gałęzią energetyczną i często inwestują w nie firmy. Czy można dokonać jednorazowej amortyzacji fotowoltaiki? Sprawdź!

30 sierpnia 2022

Podatki dochodowe

Ulga termomodernizacyjna – od kiedy, dla kogo, na co?

Ulga termomodernizacyjna jest jednym z odliczeń w rocznym PIT. Odliczeniu podlegają w uproszczeniu wydatki na poprawę jakości powietrza, np. panela fotowoltaiczne, specjalne ogrzewanie domu. Zobacz ile można odliczyć w ramach ulgi termomodernizacyjnej?

5 stycznia 2023

Podatki dochodowe

Podatek od spadku zgłoszonego po terminie przedawnienia

Otrzymanie spadku często wiąże się z powstaniem obowiązku podatkowego na gruncie podatku dochodowego. Czy uiszczenie podatku dotyczy wszystkich spadkobierców? Przeczytaj artykuł i dowiedź się, kiedy podatek od spadku jest obowiązkiem dla spadkobiercy!

1 września 2022

Podatki dochodowe

Koszty uzyskania przychodu dla lekarzy - jaki wydatek uznać za koszt?

Prowadząc działalność usługową, należy się liczyć z dość niskimi ponoszonymi kosztami. Dla lekarza prowadzącego prywatną praktykę lekarską jest trudne zdefiniowanie co może zaliczyć do kosztów. Sprawdź, jakie są koszty uzyskania przychodu dla lekarzy!

29 lipca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów