Ostatnie artykuły autora:

Podatek VAT

Jak wypełnić deklaracje w procedurze OSS i IOSS?

Procedura OSS dotycząca dostawy towarów dla konsumentów z UE oraz procedura IOSS dotycząca dostawy towarów importowanych na odległość są ułatwieniem dla przedsiębiorców. Jak rozliczyć sprzedaż? Sprawdź, jak wypełnić deklaracje w procedurze OSS i IOSS!

1 września 2022

Podatki dochodowe

Panele fotowoltaiczne a jednorazowa amortyzacja

Panele fotowoltaiczne powodują konwertowanie energii promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Są najszybciej rozwijającą się gałęzią energetyczną i często inwestują w nie firmy. Czy można dokonać jednorazowej amortyzacji fotowoltaiki? Sprawdź!

30 sierpnia 2022

Podatki dochodowe

Ulga termomodernizacyjna – od kiedy, dla kogo, na co?

Ulga termomodernizacyjna jest jednym z odliczeń w rocznym PIT. Odliczeniu podlegają w uproszczeniu wydatki na poprawę jakości powietrza, np. panela fotowoltaiczne, specjalne ogrzewanie domu. Zobacz ile można odliczyć w ramach ulgi termomodernizacyjnej?

25 sierpnia 2022

Podatki dochodowe

Podatek od spadku zgłoszonego po terminie przedawnienia

Otrzymanie spadku często wiąże się z powstaniem obowiązku podatkowego na gruncie podatku dochodowego. Czy uiszczenie podatku dotyczy wszystkich spadkobierców? Przeczytaj artykuł i dowiedź się, kiedy podatek od spadku jest obowiązkiem dla spadkobiercy!

12 sierpnia 2022

Podatki dochodowe

Koszty uzyskania przychodu dla lekarzy - jaki wydatek uznać za koszt?

Prowadząc działalność usługową, należy się liczyć z dość niskimi ponoszonymi kosztami. Dla lekarza prowadzącego prywatną praktykę lekarską jest trudne zdefiniowanie co może zaliczyć do kosztów. Sprawdź, jakie są koszty uzyskania przychodu dla lekarzy!

29 lipca 2022

Podatek VAT

Import usług od kontrahenta spoza UE zarejestrowanego do VAT

Coraz częściej polscy przedsiębiorcy korzystają z usług świadczonych przed kontrahentów spoza Unii Europejskiej. Jak rozliczyć import usług od kontrahenta spoza UE zarejestrowanego do VAT? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedzi na te pytania!

29 lipca 2022

Podatki dochodowe

Premia roczna oparta o wskaźnik zysku - kiedy może być wypłacona?

Osoby będące częścią zarządu w spółkach najczęściej mogą liczyć na dodatkowe wynagrodzenie, które jest uzależnione od wyników finansowych spółki w danym roku kalendarzowym. Jak obliczana jest premia roczna oparta o wskaźnik zysku? Przeczytaj artykuł!

27 lipca 2022

Podatki dochodowe

Powstanie różnic kursowych przy refinansowaniu kredytu walutowego

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na refinansowanie kredytu walutowego kolejnym zaciągniętym kredytem. Czy przy refinansowaniu kredytu walutowego ma miejsce powstanie różnic kursowych? Jak należy je rozliczyć? Odpowiadamy w artykule!

27 lipca 2022

Podatek VAT

Obowiązkowy split payment a faktury walutowe - warto wiedzieć

Obowiązkowy split payment dotyczy transakcji, które spełniają określone warunki. Czy, gdy faktury są wystawione w walucie obcej, podatnik również jest zobowiązany do zastosowania split payment? Sprawdź, obowiązkowy split payment a faktury walutowe!

27 lipca 2022

Ordynacja podatkowa

Schematy podatkowe a skuteczność czynnego żalu

Przepisy o MDR wprowadziły nowy obowiązek dla niektórych podatników, który muszą raportować schematy podatkowe. Czym są schematy podatkowe? Kiedy należy je raportować? Czy przy niedopełnieniu obowiązku będzie skuteczny czynny żal? Sprawdziliśmy!

26 lipca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów