0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Podatki dochodowe

Podatek od spadku zgłoszonego po terminie przedawnienia

Otrzymanie spadku często wiąże się z powstaniem obowiązku podatkowego na gruncie podatku dochodowego. Czy uiszczenie podatku dotyczy wszystkich spadkobierców? Przeczytaj artykuł i dowiedź się, kiedy podatek od spadku jest obowiązkiem dla spadkobiercy!

1 czerwca 2023

Ewidencje księgowe

Sprzedaż gruntu niezabudowanego – jak rozliczyć?

Jak rozliczyć sprzedaż gruntu niezabudowanego? Kiedy sprzedaż gruntu podlega opodatkowaniu podatkiem VAT? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, w jakich przypadkach możliwe jest skorzystanie ze zwolnienia z opodatkowania takiej sprzedaży podatkiem VAT.

23 maja 2023

Księgowość firm

Faktura korygująca rozwiązaniem na błędne dane nabywcy

Faktura korygująca ma za zadanie poprawić błędy w wystawionych dokumentach sprzedaży. Jednym z takich błędów może być przypadek, gdy wprowadzone dane odbiorcy są niewłaściwe. Czy w takiej sytuacji można wystawić fakturę korygującą i jak się ją ujmuje?

19 maja 2023

Podatki dochodowe

Prawo do ulgi prorodzinnej a poniesiona strata podatkowa

Prawo do ulgi prorodzinnej może przysługiwać rodzicom i opiekunom w określonych w przepisach sytuacjach. Jest jedną z najpopularniejszych ulg. Sprawdź, kiedy można skorzystać z ulgi na dziecko i jakie należny spełniać warunki?

17 kwietnia 2023

Ordynacja podatkowa

Faktura wystawiona na błędny podmiot - jak poprawnie skorygować błędy?

Często zdarzają się przypadki wystawienia faktury na kontrahenta innego niż faktyczny. Jak wówczas powinna zostać skorygowana faktura wystawiona na błędny podmiot? Czy konieczne jest wystawienie faktury korygującej nabywcę? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

12 kwietnia 2023

Księgowość firm

Wydatki na stworzenie strony internetowej a koszt podatkowy

Prowadząc działalność gospodarczą przedsiębiorcy często podejmują decyzję o prowadzeniu strony internetowej firmy. Czy poniesione wydatki na stworzenie strony internetowej można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź!

6 marca 2023

Ewidencje księgowe

Opłata recyklingowa - księgowanie w KPIR

Opłata recyklingowa jest pobierana za zakup toreb z tworzywa sztucznego, ale jednocześnie nie jest pobierana za bardzo lekkie torby na zakupy. Sprawdź, jak zaksięgować opłaty recyklingowe w kosztach dochodowych firmy oraz ile wyniosą kary za jej brak!

1 marca 2023

Prawa i obowiązki

Procedura AML, czyli nowe obowiązki dla biur rachunkowych

Procedura AML w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu jest o charakterze regulacji indywidualnej. Zatem biura rachunkowe nie powinny stosować gotowych wzorców a powinna być dostosowana indywidualnie do potrzeb.

13 stycznia 2023

Podatki dochodowe

Remanent w zaliczce na podatek dochodowy za grudzień - czy jest konieczny?

Przedsiębiorcy zobowiązani są do wpłacania zaliczki na podatek dochodowy jak również do sporządzenia spisu z natury na koniec roku podatkowego. Sprawdź, czy podatnik ma obowiązek uwzględnić remanent w zaliczce na podatek dochodowy za grudzień!

10 stycznia 2023

Prawo pracy

Paczki dla dzieci pracowników - czy stanowią przychód rodzica?

Paczki dla dzieci pracowników są częstym zjawiskiem w zakładach pracy. Biorąc pod uwagę źródło ich finansowania, przychód pracownika może być interpretowany w różny sposób. Dowiedz się, kiedy wartość paczek nie będzie doliczona do ich przychodów.

16 grudnia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów