0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Ewidencje księgowe

Sprzedaż gruntu niezabudowanego – jak rozliczyć?

Jak rozliczyć sprzedaż gruntu niezabudowanego? Kiedy sprzedaż gruntu podlega opodatkowaniu podatkiem VAT? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, w jakich przypadkach możliwe jest skorzystanie ze zwolnienia z opodatkowania takiej sprzedaży podatkiem VAT.

6 czerwca 2024

Księgowość firm

Faktura korygująca rozwiązaniem na błędne dane nabywcy

Faktura korygująca ma za zadanie poprawić błędy w wystawionych dokumentach sprzedaży. Jednym z takich błędów może być przypadek, gdy wprowadzone dane odbiorcy są niewłaściwe. Czy w takiej sytuacji można wystawić fakturę korygującą i jak się ją ujmuje?

6 czerwca 2024

Prawo pracy

Ile wynoszą pracownicze koszty uzyskania przychodów?

Ile wynoszą pracownicze koszty uzyskania przychodów i od czego zależy ich wysokość? Kiedy podatnik może przyjąć faktyczne koszty uzyskania przychodów ze stosunku pracy? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedzi na wszystkie te pytania!

17 maja 2024

Podatek VAT

Polski podatek VAT na fakturze od zagranicznego kontrahenta

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą mogą korzystać z otwartego rynku na terenie całej Unii Europejskiej. Muszą jednak uważać na polski podatek VAT na fakturze od zagranicznego kontrahenta, bowiem nie wszystkie faktury są poprawne. Sprawdź!

17 maja 2024

Podatki dochodowe

Remanent w zaliczce na podatek dochodowy za grudzień - czy jest konieczny?

Przedsiębiorcy zobowiązani są do wpłacania zaliczki na podatek dochodowy jak również do sporządzenia spisu z natury na koniec roku podatkowego. Sprawdź, czy podatnik ma obowiązek uwzględnić remanent w zaliczce na podatek dochodowy za grudzień!

11 grudnia 2023

Podatek VAT

Zwolnienie podmiotowe a pośrednictwo w sprzedaży

Podatnicy niechętnie rejestrują się jako podatnicy podatku VAT. Dla mniejszych podatników, zwolnienie podmiotowe jest bardzo korzystne, zwłaszcza jeśli zajmują się usługami. Czy takie zwolnienie zawsze będzie obowiązywać? Jaki jest limit sprzedaży?

4 grudnia 2023

Prawo pracy

Paczki dla dzieci pracowników - czy stanowią przychód rodzica?

Paczki dla dzieci pracowników są częstym zjawiskiem w zakładach pracy. Biorąc pod uwagę źródło ich finansowania, przychód pracownika może być interpretowany w różny sposób. Dowiedz się, kiedy wartość paczek nie będzie doliczona do ich przychodów.

24 listopada 2023

Podatki dochodowe

Zawieszenie działalności gospodarczej a zaliczka na PIT

Zawieszenie działalności gospodarczej w wyniku różnych sytuacji losowych może być nieuniknione. Czy w tym czasie przedsiębiorcy mogą prowadzić działalność gospodarczą? Czy zawieszenie działalności gospodarczej zwalnia z płacenia zaliczki na PIT?

6 listopada 2023

Środki trwałe

Czy ulga na złe długi przy braku płatności za środek trwały jest możliwa?

Ustawodawca wskazuje, kiedy podatnik ma możliwość skorzystać z ulgi na złe długi. Czy ma ona zastosowanie również przy zakupie środków trwałych? Sprawdziliśmy, czy ulga na złe długi przy braku płatności za środek trwały jest możliwa do zastosowania!

23 października 2023

Podatek VAT

Rozliczanie faktur korygujących in minus z powodu zawyżonej ceny

Obecnie nie jest wymagane uzyskanie potwierdzenia odbioru takiej korekty, a konieczne jest posiadanie dokumentacji potwierdzającej warunki korekty. Rozliczanie faktur korygujących in minus w przypadku zawyżonej ceny - jak zrobić to poprawnie? Sprawdź!

18 września 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów