0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

6 wyników dla tematu: faktura-z-odwrotnym-obciazeniem

Artykuły:

Reverse charge na fakturach od zagranicznego kontrahenta

Jakie zdarzenia dokumentuje faktura z adnotacją reverse charge otrzymana od zagranicznego kontrahenta?

12 maja 2023

Usługi budowlane wraz z materiałem a odwrotne obciążenie

Lista usług budowlanych, które podlegają mechanizmowi odwrotnego obciążenia została zawarta w załączniku do ustawy o VAT. Dowiedz się, czy świadczone usługi budowlane wraz z materiałem są w całości opodatkowane na zasadach odwrotnego obciążenia!

28 października 2019

Odwrotne obciążenie - jak zaksięgować fakturę korygującą?

Wraz z nowelizacją ustawy o VAT weszło wiele zmian na gruncie procedury odwrotnego obciążenia. W związku z tym, przedsiębiorcy coraz częściej zaczęli wystawiać faktury korygujące. Zobacz, jak rozliczyć fakturę korygującą z adnotacją "odwrotne obciążenie"!

28 października 2019

Jak zaksięgować fakturę - praktyczne przykłady

Jak zaksięgować fakturę - to pytanie często pada z ust przedsiębiorców. Wyjaśniamy, jak zaksięgować fakturę za hotel, zakup materiałów i towarów wraz z kosztami transportu, usługi gastronomiczne i cateringowe oraz odwrotne obciążenie. Dowiedz się więcej!

13 grudnia 2017

Faktura z odwrotnym obciążeniem - wzór z omówieniem

Zawierając transakcję objętą procedurą odwrotnego obciążenia, przedsiębiorcy mają obowiązek wystawić fakturę. Przeczytaj i dowiedz się, jak powinna wyglądać faktura z odwrotnym obciążeniem oraz czy powinna zawierać symbol PKWiU? Wzór z omówieniem

17 listopada 2017

Faktura za ubezpieczenie przedmiotu leasingu - jak rozliczyć?

Korzystasz z leasingu operacyjnego i otrzymałeś fakturę za ubezpieczenie przedmiotu leasingu wystawioną przez podmiot z UE?Sprawdź, jak rozliczyć fakturę z adnotacją "odwrotne obciążenie" za ubezpieczenie przedmiotu leasingu. Nasz ekspert podpowiada

24 marca 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów