0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

8 wyników dla tematu: jak-zaksiegowac-fakture-korygujaca

Artykuły:

Faktura korygująca – księgowanie na przykładzie

Prowadząc działalność gospodarczą przedsiębiorcy często otrzymują lub wystawiają faktury korygujące. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, w jaki sposób powinna być prawidłowo zaksięgowana faktura korygująca po stronie nabywcy i sprzedawcy.

10 listopada 2023

Korekta faktury in plus po stronie sprzedawcy i nabywcy

Korekta faktury sprzedaży może być dokonana in plus lub in minus. Jak zaksięgować fakturę korygującą? Jakie skutki na gruncie podatku VAT oraz podatku dochodowego wywołuje korekta faktury in plus, zarówno po stronie sprzedawcy, jak i nabywcy? Sprawdź!

9 maja 2023

Zwrot towarów a ewidencja faktury korygującej

Dostałeś fakturę korygującą, której przyczyną jest zwrot towarów handlowych i nie wiesz, kiedy należy ująć ją w ewidencjach? W artykule odpowiadamy, w jakich datach księguje się korekty zarówno na gruncie podatku dochodowego, jak i podatku VAT.

11 lutego 2021

Korekta faktury w okresie zawieszenia działalności - czy jest możliwe jest jej wystawienie?

W okresie zawieszenia działalności przedsiębiorca wstrzymuje się od wykonywania wielu obowiązków. Co w przypadku, gdy konieczna jest korekta faktury w okresie zawieszenia działalności? Czy jest to możliwe? Sprawdź, szczegóły w artykule!

22 maja 2018

Faktura korygująca - zasady księgowania

Z dniem 1 stycznia 2016 roku weszła w życie nowelizacja ustawy o VAT dotycząca księgowania faktur korygujących zarówno przychody, jak i koszty. Jak prawidłowo powinna zostać zaksięgowana faktura korygująca w roku 2017 na gruncie VAT i PIT? Sprawdź!

3 lipca 2017

Księgowanie faktur korygujących - nowe zasady

Księgowanie korekt obecnie stanowi spory problem dla podatników. Od nowego roku w tym zakresie nastąpiły zmiany na korzyść przedsiębiorców. Dowiedz się, jak od stycznia 2016 roku w praktyce wygląda księgowanie faktur korygujących! Zapraszamy do lektury.

16 listopada 2016

Księgowanie faktur korygujących - kiedy i jak?

Księgowanie faktur korygujących dotychczas było sporne pomiędzy Ministerstwem Finansów a organami podatkowymi, co w praktyce stanowiło duży problem dla podatników. Od 2016 r. wprowadzono korzystne dla przedsiębiorców zmiany w tym zakresie. Sprawdź jakie!

9 marca 2016

Korekta faktury - kiedy zachodzi konieczność jej wystawienia?

Korekta faktury to dokument niezwykle przydatny w rozliczaniu przedsiębiorstw. W jakich dokładnie sytuacjach powinno się ją stosować, a kiedy wystarczy nota korygująca? Na to i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

24 listopada 2015

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów