0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

10 wyników dla tematu: koszty-sadowe

Artykuły:

Koszty sądowe w sprawach z zakresu prawa pracy

Koszty sądowe mogą zniechęcać pracowników przed wniesieniem powództwa przeciwko nieuczciwym pracodawcom i walką o swoje prawa. Czy słusznie? Jakie koszty może ponieść pracownik? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w niniejszym artykule.

17 czerwca 2022

Odwołanie do sądu pracy - podstawowe informacje

Każda ze stron stosunku pracy ma swoje prawa i obowiązku. Jeśli dojdzie do ich złamania, sprawa może skończyć się w sądzie pracy. Jak wygląda odwołanie do sądu pracy? W jakiej formie powinno być złożone? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się!

10 grudnia 2021

Zwolnienie od kosztów sądowych- czy przedsiębiorca ma takie prawo?

O zwolnienie od kosztów sądowych może ubiegać się osoba fizyczna, która zadeklaruje, że poniesione koszty spowodują uszczerbek utrzymania koniecznego dla siebie i rodziny lub też ich poniesienie może narazi ją na taki uszczerbek.

27 kwietnia 2021

Opłaty sądowe poniesione w imieniu kontrahenta - jak księgować?

W praktyce gospodarczej działając w imieniu i na rzecz swojego klienta, podmiot reprezentujący często ponosi koszty w postaci opłat sądowych. Przy czym koszty te zostaną mu zwrócone. W jaki sposób rozliczyć opłaty sądowe poniesione w imieniu kontrahenta?

10 lutego 2021

Koszty sądowe w sprawach cywilnych

Sprawy cywilne wiążą się z poniesieniem kosztów, których zwrotu możemy się domagać po wygranej. Jednym z podstawowych wydatków, który należy ponieść przy wnoszeniu sprawy, jest opłata sądowa. Zobacz, jakie są inne koszty sądowe w sprawach cywilnych!

20 marca 2019

Czy koszty sądowe mogą być kosztem uzyskania przychodów?

Zgodnie z przepisami podatkowymi do kosztów można zakwalifikować wydatki poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia ich źródła. Czy koszty sądowe zakwalifikować można do kosztów uzyskania przychodów? Sprawdź w artykule!

7 lutego 2018

Zwolnienie od kosztów sądowych w sprawach cywilnych

Czy ustawa o kosztach sądowych w sprawach cywilnych przewiduje zwolnienie od kosztów sądowych? Kto może ubiegać się o takie zwolnienie? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, kiedy możliwe jest zwolnienie od kosztów sądowych w części, a kiedy w całości!

6 stycznia 2018

Kiedy strona może ubiegać się się o zwolnienie od kosztów sądowych?

Koszty sądowe w wielu przypadkach mogą być bardzo wysokie i przekraczać możliwości finansowe uczestników postępowania. Kiedy strona może wnioskować o zwolnienie od kosztów sądowych? Dowiedz się, czytając nasz artykuł!

30 stycznia 2017

Kalkulator kosztów sądowych

Wylicza wysokość opłaty sądowej w sprawach cywilnych

29 lutego 2016

Koszty windykacji pokryte przez dłużnika?

Chyba każdy wierzyciel chciałby przenieść koszty windykacji na dłużnika w sytuacji, kiedy samodzielne próby odzyskania długu nie pomagają i wierzyciel decyduje się skorzystać z profesjonalnej pomocy windykacyjnej. Czy jest to możliwe?

23 lipca 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów