0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

49 wyników dla tematu: leasing-finansowy

Artykuły:

Sprzedaż działki w okresie zawieszenia a składka zdrowotna

Sprzedaż działki stanowiącej składnik majątku firmowego co do zasady stanowi podstawę do obliczenia składki zdrowotnej. Jeżeli jednak sprzedaż ma miejsce w okresie zawieszenia, to osiągnięty przychód nie będzie uwzględniany w podstawie składki zdrowotnej.

2 maja 2023

Zawieszenie działalności a kasa rejestrująca

Czy zawieszenie działalności wyklucza możliwość korzystania z kasy fiskalnej po wznowieniu działalności?

14 kwietnia 2023

Zawieszenie działalności - krok po kroku

Przedsiębiorca może zdecydować się na zawieszenie działalności gospodarczej z różnych powodów. Jakich formalności należy dokonać, aby zawieszenie było skuteczne? Dowiedz się, na jaki okres można zawiesić działalność i jak tego dokonać krok po kroku!

11 kwietnia 2023

Kupno samochodu na firmę - w jaki sposób?

Użytkowanie samochodu w ramach prowadzonej działalności bardzo ułatwia przemieszczanie się, a tym samym pozwala zaoszczędzić czas. W jaki sposób powinno zostać zewidencjonowane kupno samochodu na firmę oraz jaką formę finansowania zakupu wybrać? Sprawdź!

7 marca 2023

Zawieszenie działalności a likwidacja - co wybrać w razie kryzysu?

Przedsiębiorca, który rozpoczyna prowadzenie działalności gospodarczej musi mieć na uwadze ryzyko, że dany biznes może nie prosperować według jego oczekiwań. W artykule omawiamy, jakie skutki powoduje zawieszenie działalności, a jakie jej likwidacja!

13 stycznia 2023

Dostawa towarów w okresie zawieszenia działalności gospodarczej

Przedsiębiorca może dokonać zawieszenia działalności gospodarczej na czas nieokreślony. Czy wiesz, jaki jest zakres dopuszczalnych czynności w okresie zawieszenia? Jakie skutki podatkowe wywoła dostawa towarów w okresie zawieszenia działalności? Sprawdź!

22 listopada 2022

Składka zdrowotna a zawieszenie działalności – podstawy prawne

W okresie zawieszenia wykonywania działalności gospodarczej przedsiębiorca nie może wykonywać tej działalności i osiągać bieżących przychodów z pozarolniczej działalności. Dowiedz się jak wygląda składka zdrowotna a zawieszenie działalności.

17 października 2022

Prawo do świadczeń NFZ przedsiębiorcy i jego rodziny a zawieszenie wykonywania działalności

W okresie zawieszenia wykonywania działalności gospodarczej przedsiębiorca nie może wykonywać działalności gospodarczej. Czy zawieszenie wykonywania działalności gospodarczej skutkuje ustaniem obowiązku ubezpieczenia zdrowotnego? Przeczytaj ten artykuł!

12 października 2022

Zawieszenie działalności opodatkowanej ryczałtem ewidencjonowanym

Zawieszenie działalności opodatkowanej ryczałtem ewidencjonowanym jest możliwe, jednak może ono generować konsekwencje, które powodują pewne ograniczenia. Jakie prawa i obowiązki posiada przedsiębiorca, który decyduje się zawiesić działalność? Sprawdź!

24 czerwca 2022

Zawieszenie działalności przez klienta biura rachunkowego

Czy wiesz, jak biuro może rozliczać się z klientem w okresie kiedy zawiesił swoją działalność? Jak zawieszenie działalności wpływa na prawo do dokonywania czynności w tym zawierania umów przez klienta? Sprawdź, jak zawiesić działalność klienta!

31 maja 2022

Zawieszenie działalności przez cały rok - jaki PIT złożyć?

Do 30 kwietnia podatnicy opodatkowani na zasadach ogólnych powinni rozliczyć dochody uzyskane w poprzednim roku podatkowym. W jaki sposób to zrobić? Czy zawieszenie działalności przez cały rok zwalnia z obowiązku złożenia zeznania rocznego? Sprawdź to!

2 maja 2022

Urlop dla samozatrudnionych - wszystko co należy wiedzieć

Pojęcie urlopu co do zasady jest zarezerwowane jest dla pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę. A czy możliwy jest urlop dla samozatrudnionych? Z jakich rodzajów "urlopów" mogą korzystać przedsiębiorcy? Sprawdź to!

3 marca 2022

Formularz CEIDG-1 z omówieniem - zawieszenie działalności

Przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą może ją zawiesić na okres minimum 1 miesiąca. W tym celu powinien wypełnić formularz CEIDG-1. Przeczytaj i sprawdź, jak poprawnie wypełnić druk, gdy ma miejsce zawieszenie działalności!

4 lutego 2022

Leasing samochodu osobowego - wszystko, co chciałbyś wiedzieć

Czy wiesz, czym różni się leasing operacyjny i finansowy? Czy samochód w leasingu jest własnością przedsiębiorcy? Kto może ujmować w kosztach wydatki związane z takim pojazdem? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak rozliczyć leasing samochodu!

3 grudnia 2021

Zawieszenie wykonywania działalności gospodarczej

Przedsiębiorstwo i przedsiębiorca istnieją w okresie zawieszenia, ale działalność gospodarcza zostaje wstrzymana. Czym konkretnie jest zawieszenie wykonywania działalności? Kto i na jakich warunkach może skorzystać z tej możliwości? Przeczytaj artykuł!

22 listopada 2021

Zawieszenie działalności gospodarczej na czas pandemii – prawa i obowiązki przedsiębiorcy

Jesteś przedsiębiorca i zastanawiasz się nad zawieszeniem działalności? Co można robić, a jakie działania są zabronione w trakcie zawieszenia? Poznaj prawa i obowiązki jakie obowiązują przedsiębiorcę, gdy zdecyduje się na zawieszenie działalności!

25 sierpnia 2021

Zawieszenie działalności gospodarczej a leasing

Czy wiesz, jakie obowiązki oraz konsekwencje generuje zawieszenie działalności? Na jaki okres można zawiesić działalność? Czy w trakcie zawieszenia raty za leasing mogą być księgowane w kosztach uzyskania przychodów? Sprawdź, nasz ekspert podpowiada.

7 lipca 2021

Zwrot podatku VAT a zawieszenie działalności gospodarczej

Zawieszenie działalności gospodarczej najczęściej zwalnia podatnika ze składania okresowych deklaracji podatkowych, na mocy przepisów podatkowych. Jednak należy się zastanowić, czy w trakcie zawieszenia podatnik może odliczać VAT? Sprawdź!

4 czerwca 2021

Zawieszenie działalności - koszty w okresie zawieszenia

Czy wiesz, jakie prawa i obowiązki daje zawieszenie działalności gospodarczej oraz kiedy możliwe jest takie działanie? Czy możliwe jest ponoszenie przez przedsiębiorcę kosztów w okresie zawieszenia? Sprawdź, odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

14 maja 2021

Zawieszenie działalności gospodarczej - kiedy jest możliwe?

W przypadku, gdy przedsiębiorca ma problemy związane z prowadzeniem działalności, może skorzystać z możliwość jej zawieszenia. Dowiedz się, kiedy możliwe jest zawieszenie działalności oraz jakie obowiązki są z tym związane. Odpowiedź w artykule!

16 lutego 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów