0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

48 wyników dla tematu: leasing-finansowy

Artykuły:

Zawieszenie działalności a likwidacja - co wybrać w razie kryzysu?

Przedsiębiorca, który rozpoczyna prowadzenie działalności gospodarczej musi mieć na uwadze ryzyko, że dany biznes może nie prosperować według jego oczekiwań. W artykule omawiamy, jakie skutki powoduje zawieszenie działalności, a jakie jej likwidacja!

13 stycznia 2023

Dostawa towarów w okresie zawieszenia działalności gospodarczej

Przedsiębiorca może dokonać zawieszenia działalności gospodarczej na czas nieokreślony. Czy wiesz, jaki jest zakres dopuszczalnych czynności w okresie zawieszenia? Jakie skutki podatkowe wywoła dostawa towarów w okresie zawieszenia działalności? Sprawdź!

22 listopada 2022

Składka zdrowotna a zawieszenie działalności – podstawy prawne

W okresie zawieszenia wykonywania działalności gospodarczej przedsiębiorca nie może wykonywać tej działalności i osiągać bieżących przychodów z pozarolniczej działalności. Dowiedz się jak wygląda składka zdrowotna a zawieszenie działalności.

17 października 2022

Prawo do świadczeń NFZ przedsiębiorcy i jego rodziny a zawieszenie wykonywania działalności

W okresie zawieszenia wykonywania działalności gospodarczej przedsiębiorca nie może wykonywać działalności gospodarczej. Czy zawieszenie wykonywania działalności gospodarczej skutkuje ustaniem obowiązku ubezpieczenia zdrowotnego? Przeczytaj ten artykuł!

12 października 2022

Zawieszenie działalności - krok po kroku

Przedsiębiorca może zdecydować się na zawieszenie działalności gospodarczej z różnych powodów. Jakich formalności należy dokonać, aby zawieszenie było skuteczne? Dowiedz się, na jaki okres można zawiesić działalność i jak tego dokonać krok po kroku!

1 lipca 2022

Zawieszenie działalności opodatkowanej ryczałtem ewidencjonowanym

Zawieszenie działalności opodatkowanej ryczałtem ewidencjonowanym jest możliwe, jednak może ono generować konsekwencje, które powodują pewne ograniczenia. Jakie prawa i obowiązki posiada przedsiębiorca, który decyduje się zawiesić działalność? Sprawdź!

24 czerwca 2022

Kupno samochodu na firmę - w jaki sposób?

Użytkowanie samochodu w ramach prowadzonej działalności bardzo ułatwia przemieszczanie się, a tym samym pozwala zaoszczędzić czas. W jaki sposób powinno zostać zewidencjonowane kupno samochodu na firmę oraz jaką formę finansowania zakupu wybrać? Sprawdź!

9 czerwca 2022

Zawieszenie działalności przez klienta biura rachunkowego

Czy wiesz, jak biuro może rozliczać się z klientem w okresie kiedy zawiesił swoją działalność? Jak zawieszenie działalności wpływa na prawo do dokonywania czynności w tym zawierania umów przez klienta? Sprawdź, jak zawiesić działalność klienta!

31 maja 2022

Zawieszenie działalności a kasa rejestrująca

Czy zawieszenie działalności wyklucza możliwość korzystania z kasy fiskalnej po wznowieniu działalności?

11 maja 2022

Zawieszenie działalności przez cały rok - jaki PIT złożyć?

Do 30 kwietnia podatnicy opodatkowani na zasadach ogólnych powinni rozliczyć dochody uzyskane w poprzednim roku podatkowym. W jaki sposób to zrobić? Czy zawieszenie działalności przez cały rok zwalnia z obowiązku złożenia zeznania rocznego? Sprawdź to!

2 maja 2022

Urlop dla samozatrudnionych - wszystko co należy wiedzieć

Pojęcie urlopu co do zasady jest zarezerwowane jest dla pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę. A czy możliwy jest urlop dla samozatrudnionych? Z jakich rodzajów "urlopów" mogą korzystać przedsiębiorcy? Sprawdź to!

3 marca 2022

Formularz CEIDG-1 z omówieniem - zawieszenie działalności

Przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą może ją zawiesić na okres minimum 1 miesiąca. W tym celu powinien wypełnić formularz CEIDG-1. Przeczytaj i sprawdź, jak poprawnie wypełnić druk, gdy ma miejsce zawieszenie działalności!

4 lutego 2022

Leasing samochodu osobowego - wszystko, co chciałbyś wiedzieć

Czy wiesz, czym różni się leasing operacyjny i finansowy? Czy samochód w leasingu jest własnością przedsiębiorcy? Kto może ujmować w kosztach wydatki związane z takim pojazdem? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak rozliczyć leasing samochodu!

3 grudnia 2021

Zawieszenie wykonywania działalności gospodarczej

Przedsiębiorstwo i przedsiębiorca istnieją w okresie zawieszenia, ale działalność gospodarcza zostaje wstrzymana. Czym konkretnie jest zawieszenie wykonywania działalności? Kto i na jakich warunkach może skorzystać z tej możliwości? Przeczytaj artykuł!

22 listopada 2021

Zawieszenie działalności gospodarczej na czas pandemii – prawa i obowiązki przedsiębiorcy

Jesteś przedsiębiorca i zastanawiasz się nad zawieszeniem działalności? Co można robić, a jakie działania są zabronione w trakcie zawieszenia? Poznaj prawa i obowiązki jakie obowiązują przedsiębiorcę, gdy zdecyduje się na zawieszenie działalności!

25 sierpnia 2021

Zawieszenie działalności gospodarczej a leasing

Czy wiesz, jakie obowiązki oraz konsekwencje generuje zawieszenie działalności? Na jaki okres można zawiesić działalność? Czy w trakcie zawieszenia raty za leasing mogą być księgowane w kosztach uzyskania przychodów? Sprawdź, nasz ekspert podpowiada.

7 lipca 2021

Zwrot podatku VAT a zawieszenie działalności gospodarczej

Zawieszenie działalności gospodarczej najczęściej zwalnia podatnika ze składania okresowych deklaracji podatkowych, na mocy przepisów podatkowych. Jednak należy się zastanowić, czy w trakcie zawieszenia podatnik może odliczać VAT? Sprawdź!

4 czerwca 2021

Zawieszenie działalności - koszty w okresie zawieszenia

Czy wiesz, jakie prawa i obowiązki daje zawieszenie działalności gospodarczej oraz kiedy możliwe jest takie działanie? Czy możliwe jest ponoszenie przez przedsiębiorcę kosztów w okresie zawieszenia? Sprawdź, odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

14 maja 2021

Zawieszenie działalności gospodarczej - kiedy jest możliwe?

W przypadku, gdy przedsiębiorca ma problemy związane z prowadzeniem działalności, może skorzystać z możliwość jej zawieszenia. Dowiedz się, kiedy możliwe jest zawieszenie działalności oraz jakie obowiązki są z tym związane. Odpowiedź w artykule!

16 lutego 2021

Leasing operacyjny a leasing finansowy – jakie są między nimi różnice?

Leasing w ostatnich latach stał się wyjątkowo atrakcyjną formą finansowania dla małych i średnich firm. Ponieważ na rynku oferowane są dwa rodzaje leasingu, w artykule wyjaśniamy, czym się różnią. Leasing operacyjny a leasing finansowy – sprawdź różnice!

16 listopada 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów