0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

12 wyników dla tematu: likwidacja-srodka-trwalego

Artykuły:

Częściowa likwidacja środka trwałego - czy jest możliwa?

Czy konieczna jest całkowita likwidacja zniszczonego bądź zużytego środka trwałego? Nie! Aby zniszczony środek trwały pozostawić w składnikach majątku możliwa jest częściowa likwidacja środka trwałego, polegająca na zmniejszeniu jego wartości.

7 kwietnia 2023

Protokół likwidacji środka trwałego - wzór z omówieniem

W przypadku zużycia się lub wycofania środka trwałego przedsiębiorca ma obowiązek udokumentować takie zdarzenie czemu służy protokół likwidacji środka trwałego. Sprawdź, jak prawidłowo go sporządzić lub skorzystaj z udostępnionego wzoru!

6 lutego 2023

Likwidacja środka trwałego - ewidencja w księgach rachunkowych

Przedsiębiorca w wyniku utraty przydatności może wycofać z użytkowania dany składnik majątku przedsiębiorstwa. Taki fakt należy odpowiednio zaewidencjonować w księgach rachunkowych. Sprawdź, jak wygląda likwidacja środka trwałego w księgach rachunkowych!

9 stycznia 2023

Środki trwałe oraz metody ich amortyzacji - wszystko co warto wiedzieć!

Zakupiłeś lub chcesz wprowadzić do firmy majątek? Sprawdź czy wprowadzane składniki można uznać za środki trwałe. Dowiedz się jak powinno wyglądać ustalenie wartości początkowej środka trwałego oraz jego amortyzacja.

9 maja 2022

Środki trwałe w działalności gospodarczej

Niemal każde przedsiębiorstwo nabywa składniki majątku, które wykorzystuje w prowadzonej działalności gospodarczej. Czy wiesz, że niektóre z nich należy wprowadzić do ewidencji środków trwałych? Sprawdź czym są środki trwałe i jak je amortyzować!

2 kwietnia 2021

Likwidacja środka trwałego nieumorzonego a koszty podatkowe

Środki trwałe rozliczane są w kosztach podatkowych poprzez odpisy amortyzacyjne. Zdarza się czasem, że przedsiębiorca dokonuje likwidacji środków trwałych, zanim zostaną całkowicie zamortyzowane. Dowiedz się, czym jest likwidacja środka trwałego!

28 sierpnia 2020

Likwidacja środka trwałego sfinansowanego dotacją - jak rozliczyć stratę?

W momencie likwidacji składnika majątku trwałego firmy, nieumorzona wartość odpisów amortyzacyjnych stanowi koszt przedsiębiorcy. Dowiedz się, czy również likwidacja środka trwałego sfinansowanego dotacją skutkuje ujęciem niezamortyzowanej części w KPiR!

26 lipca 2019

Skutki likwidacji środka trwałego na gruncie podatkowym

Przy wprowadzeniu środka trwałego do ewidencji trudno z góry przewidzieć faktyczny czas jego przydatności i zdarzenia powodujące konieczność skrócenia założonego czasu. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są skutki likwidacji środka trwałego.

5 września 2017

Jak prawidłowo rozliczyć zniszczony środek trwały?

W twojej firmie doszło do uszkodzenia środka trwałego, a jego naprawa okazuje się być nieopłacalną? Nie wiesz, jak wykazać to zdarzenie w księgowości swojej firmy? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak prawidłowo rozliczyć zniszczony środek trwały!

16 listopada 2016

Likwidacja niezamortyzowanego środka trwałego

Kiedy należy dokonać likwidacji środka trwałego? W jaki sposób należy udokumentować taką likwidację? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, czy likwidacja niezamortyzowanego środka trwałego ma wpływ na koszty uzyskania przychodu?

14 listopada 2016

Środki trwałe i wartości niematerialne i prawne w KPiR - cz. II

Amortyzacja środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych to idealne narzędzie do optymalizacji podatkowej. Sprawdź, kiedy warto obniżyć stawki amortyzacyjne oraz jak korzystnie likwidować środki trwałe oraz WNiP.

1 września 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów