9 wyników dla tematu: optymalizacja-podatkowa

Artykuły:

Czy obniżenie stawki amortyzacyjnej może być korzystne podatkowo?

Obniżenie stawki amortyzacyjnej - na czym polega? Czy jest korzystniejsze podatkowo? Kto może skorzystać z obniżonej stawki amortyzacyjnej? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się wszystkiego na temat obniżenia stawki amortyzacyjnej.

6 czerwca 2019

Na czym polega oszustwo podatkowe i jakie są jego rodzaje?

Wiele podmiotów stara się wyłudzić z budżetu państwa nienależne im środki pieniężne. Dzieje się to poprzez stosowanie oszustw podatkowych. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym jest oszustwo podatkowe i jakie grożą za nie kary.

20 maja 2019

Klauzula obejścia prawa podatkowego - co warto wiedzieć?

Klauzula obejścia prawa podatkowego wprowadzona została w celu zapobiegania sztucznego zmniejszenia zobowiązań fiskalnych przez przedsiębiorców. Dowiedz się, Jakie czynności wyłączone są spod w.w. klauzuli oraz jak w praktyce wygląda jej zastosowanie!

23 kwietnia 2019

Optymalizacja podatkowa a uchylanie się od opodatkowania - różnice

Optymalizacja podatkowa często jest niesłusznie utożsamiana z uchylaniem się od opodatkowania i traktowana jako oszustwo podatkowe. Czy unikanie opodatkowania jest tym samym, co uchylanie się od opodatkowania? Czym się różnią? Przeczytaj i sprawdź!

3 sierpnia 2017

Optymalizacja podatkowa - jakie są jej obszary?

Maksymalizacja zysku to jeden celów przedsiębiorców. Aby zmniejszyć wydatki w firmie, często wprowadza się planowanie podatkowe, które przyczynia się do zmniejszenia obciążeń podatkowych. Czym jest optymalizacja podatkowa i jakie są jej obszary? Sprawdź!

2 sierpnia 2017

Optymalizacja podatkowa - ulga de minimis

Optymalizacja podatkowa jest dla przedsiębiorców szansą na utrzymanie działalności w dobrej kondycji finansowej. Czy wiesz, kiedy możliwe jest skorzystanie z pomocy de minimis oraz jakie warunki należy spełnić? Sprawdź, odpowiedź w artykule!

8 maja 2017

Optymalizacja podatkowa - cele

Optymalizacja podatkowa bardzo często mylnie utożsamiana jest z oszustwem podatkowym i uchylaniem się od opodatkowania. Jest jednak w pełni legalna. Jakie są cele optymalizacji podatkowej i jak odróżnić ją od oszustwa? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

24 listopada 2016

Kilka rad, jak płacić niskie podatki - poznaj je!

Prowadząc firmę co miesiąc należy płacić podatki do urzędu. W ten sposób wiele pieniędzy przedsiębiorca musi oddać fiskusowi. Jednak są legalne sposoby na płacenie niższych podatków. Sprawdź, co przedsiębiorca może zrobić, aby płacić niskie podatki!

27 września 2016

Środki trwałe i wartości niematerialne i prawne w KPiR - cz. II

Amortyzacja środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych to idealne narzędzie do optymalizacji podatkowej. Sprawdź, kiedy warto obniżyć stawki amortyzacyjne oraz jak korzystnie likwidować środki trwałe oraz WNiP.

1 września 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów