0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

5 wyników dla tematu: rozdzielnosc-majatkowa

Artykuły:

Pokrywanie wydatków firmowych z majątku małżonka - czy jest możliwe?

Koszt podatkowy pozwala na zmniejszenie dochodu do opodatkowania. Jednak nie każdy koszt można uznać za koszt podatkowy. Sprawdź, czy pokrywanie wydatków firmowych z majątku małżonka uprawnia do ujęcia ich w kosztach uzyskania przychodu firmy!

13 maja 2022

Rozdzielność majątkowa a osoba współpracująca w działalności gospodarczej

Z różnych powodów małżonkowie decydują się na rozdzielność majątkową. Jednak mimo to małżonek prowadzący działalność gospodarcza decyduje się na pomoc drugiego małżonka stanowić go osobą współpracującą. Jak rozdzielność majątkowa wpływa na rozliczenia?

16 czerwca 2021

Przekazanie środka trwałego pomiędzy małżonkami a rozdzielność majątkowa

Gdy małżonkowie prowadzą odrębne działalności gospodarcze może nastąpić przekazanie środka trwałego pomiędzy małżonkami. Może to powodować różne skutki na gruncie podatków. Przeczytaj i dowiedz się jak sytuacja wygląda przy rozdzielności majątkowej!

30 marca 2021

Rozdzielność majątkowa - co warto o niej wiedzieć?

Rozdzielność majątkowa oznacza, że każdy z małżonków ma swój własny majątek, nie mają majątku wspólnego małżeńskiego i nie odpowiadają wspólnym majątkiem za długi. Rozdzielność majątkową można wprowadzić intercyzą lub na podstawie orzeczenia sądu.

22 maja 2019

Rozdzielność majątkowa na wniosek wierzyciela

Czym jest rozdzielność majątkowa? Sprawdź, kiedy wierzyciel może wystąpić z wnioskiem o ustanowienie rozdzielności majątkowej. Jakie są skutki ustanowienia takiej rozdzielności? Dowiedz się kiedy przeprowadzenie egzekucji jest niemożliwe!

6 października 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów