0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

9 wyników dla tematu: termin-przedawnienia

Artykuły:

Termin przedawnienia w Kodeksie karnym skarbowym

Przedawnienie roszczeń zamyka możliwość ich przymusowego dochodzenia. Właściwie ustalony termin przedawnienia ma kluczowe znaczenie zarówno dla dłużników jak i wierzycieli, który zależy między innymi od rodzaju popełnionego czynu zabronionego.

18 kwietnia 2023

Pracodawca – odszkodowanie za powierzone mienie

Mienie pracodawcy musi zostać odpowiednio powierzone mienie pracownikowi, wówczas pracownik może ponosić odpowiedzialność za nie. Co jeżeli wyrządzi szkodę na powierzonym mieniu? Przeczytaj i dowiedz się kiedy pracownik musi naprawić szkodę!

17 września 2021

Co oznacza przedawnienie roszczenia?

Przedawnienie roszczenia - pojęcie to ma znacznie zarówno dla dłużnika jak i dla wierzyciela. Czy przedawnienie roszczenia zwalnia całkowicie dłużnika z konieczności opłacenia długu? Czy wierzyciel po okresie przedawnienia nie może dochodzić swoich praw?

13 września 2019

Przedawnienie - rewolucyjne zmiany w praktyce

W jaki sposób oblicza się przedawnienie roszczeń? Jakie skutki dla przedsiębiorców i kontrahentów ma skrócenie terminów przedawnienia? Skąd dowiedzieć się, kiedy upływa koniec terminu przedawnienia? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule!

8 sierpnia 2019

Jaki jest termin przedawnienia w umowie o dzieło?

Jaki jest termin przedawnienia w umowie o dzieło? Po jakim czasie prawo dochodzenia zapłaty ulega przedawnieniu?

13 marca 2019

Korekta zeznania rocznego – przypadki szczególne (cz. 1)

Podatniku, zastanawiasz się czym może być spowodowana korekta zeznania rocznego? Kiedy następuje przedawnienie zobowiązania podatkowego oraz co może być przyczyną zawieszenia biegu terminu przedawnienia? Więcej na ten temat w poniższym artykule!

11 grudnia 2018

Jak przedawnienia roszczeń wpływają na zaległe długi?

Terminy przedawnienia roszczeń mogą zostać zakwalifikowane jako: okresowe, wynikające z działalności gospodarczej, bądź wynikające z umów, do których ustawodawca przewidział szczególne terminy przedawnienia. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

6 listopada 2018

Przerwanie biegu przedawnienia! Jak nie stracić szansy na odzyskanie pieniędzy?

Zbyt długie czekanie na uregulowanie zapłaty przez dłużnika może skończyć się jego przeterminowaniem. Przerwanie biegu przedawnienia może nastąpić na przykład poprzez mediacje. Jakie są jeszcze inne sposoby na powstrzymanie przedawnienia? Sprawdź!

30 maja 2018

Przedawnienie długu a spłata

Z całą pewnością za korzystanie z usługi trzeba za nią zapłacić. Jednak zdarzają się sytuację, kiedy kolejne wezwania do zapłaty nie przynoszą skutku. Czy przedawnienie długu zwalnia z jego spłaty? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

27 lutego 2015

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów