0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

10 wyników dla tematu: umowa-sprzedazy

Artykuły:

Sprzedaż samochodu cudzoziemcowi na terenie kraju – podatek PCC

Planujesz sprzedaż samochodu cudzoziemcowi? Zastanawiasz się, gdzie sprzedaż będzie podlegać opodatkowaniu? Kto jest zobligowany do rozliczenia podatku PCC oraz jak udokumentować sprzedaż? Dowiesz się tego z naszego artykułu. Zadbaj o swoje podatki!

11 maja 2023

Umowa sprzedaży - kiedy możliwe jest wypowiedzenie lub odstąpienie?

Umowa sprzedaży to jedna z najczęściej zawieranych umów. Regulują ją przepisy Kodeksu cywilnego. Czy możliwe jest odstąpienie od umowy sprzedaży lub jej wypowiedzenie? Sprawdź, na jakich warunkach możesz wypowiedzieć umowę sprzedaży lub od niej odstąpić!

9 lutego 2023

Różnice pomiędzy aukcją a przetargiem - ważne informacje!

Sprzedaż określonej rzeczy lub prawa może nastąpić w różnej formie. Najpopularniejszą jest oczywiście umowa sprzedaży. Może to być także aukcja i przetarg. Jakie są różnice pomiędzy aukcją a przetargiem? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

8 lutego 2021

Umowa sprzedaży w trybie ofertowym, a wymagalność roszczenia o zapłatę ceny sprzedaży

Najczęściej zawieraną umową między przedsiębiorcami jest umowa sprzedaży. Wiele z nich zawierane jest nie w tradycyjnej formie, lecz drogą elektroniczną. Jak ustalić datę skutecznie zawartej umowy? Jaki będzie termin wymagalności roszczenia o zapłatę?

28 maja 2020

Umowa sprzedaży samochodu - wzór z omówieniem

Konstrukcja umowy sprzedaży samochodu podobna jest do innych umów sprzedaży ruchomości. W umowa powinna zawierać dane stron i przedmiotu sprzedaży. Przeczytaj artykuł i sprawdź, czym jest umowa sprzedaży samochodu i pobierz jej wzór w formacie DOC lub PDF

13 lutego 2020

Umowa sprzedaży - wzór z omówieniem

Umowa sprzedaży (czasem nazywana umową kupna sprzedaży) to umowa wzajemna, zobowiązująca. Czy wiesz, jakie elementy powinna zawierać? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej! Do pobrania darmowy wzór w formacie DOCX oraz PDF!

17 maja 2019

Umowa sprzedaży samochodu przez dwóch właścicieli - wzór z omówieniem

Sprzedaż samochodu najczęściej następuje w oparciu o umowę kupna sprzedaży. Jak powinna wyglądać umowa sprzedaży samochodu przez dwóch właścicieli? Dowiedz się czytając nasz artykuł. Dodatkowo do pobrania darmowy wzór w formacie DOCX oraz PDF.

2 kwietnia 2019

Umowa kupna-sprzedaży jako dokument księgowy w KPiR

Aby przedsiębiorca mógł zaliczyć wydatki do kosztów uzyskania przychodów musi posiadać stosowne dowody księgowe. Sprawdź, czy umowa kupna-sprzedaży może być podstawą do zapisu w księdze przychodów i rozchodów? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

6 września 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów