0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

10 wyników dla tematu: wynagrodzenie

Artykuły:

Czy praca w godzinach nadliczbowych uznawana jest za nadgodziny?

Wykonywanie pracy poza normalnym czasem pracy można w wyjątkowych sytuacjach uznać za pracę w godzinach nadliczbowych. Przeczytaj artykuł i sprawdź jakie warunki musi spełnić zarówno pracodawca jak i pracownik.

24 maja 2023

Płaca minimalna w 2023 roku – czy czeka nas rekordowy wzrost?

Z uwagi na szalejącą inflację pojawił się apel pracowników o znaczącą podwyżkę minimalnego wynagrodzenia. Ile będzie wynosić płaca minimalna w 2023 roku? Czy czekają nas dwie podwyżki minimalnej pensji? Sprawdź w naszym artkule!

23 maja 2022

Czym jest wynagrodzenie prowizyjne?

Wynagrodzenie prowizyjne to jeden ze sposobów wynagradzania pracownika. Od czego zależy wypłata pracownika? Czy powinien otrzymać minimalne wynagrodzenie za pracę? Sprawdź czym jest wynagrodzenie prowizyjne i poznaj odpowiedzi na wszystkie pytania!

29 kwietnia 2022

Czy wpłaty do PPK trzeba naliczać także od wynagrodzeń w formie niepieniężnej?

Czy pobranie wpłaty do PPK jest możliwe tylko z wynagrodzenia w postaci pieniężnej? Co zrobić gdy pracownik otrzymuje wyłącznie świadczenia niepieniężne? Jak wyliczyć wpłaty PPK? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

29 marca 2022

Identyczna płaca kobiet i mężczyzn - plan UE

Płaca kobiet i mężczyzn zgodnie z prawem powinna być taka sama dla obu stron. Różnice w otrzymywanych wynagrodzeniach to jednak problem, który mimo poświęcanej mu uwagi nie znika. Co na ten temat mówi kodeks pracy? Przeczytaj by się dowiedzieć!

30 sierpnia 2021

Jak odzyskać nadpłacone wynagrodzenie?

Jak wiadomo przepisy Kodeksu pracy jasno wskazują sytuacje, w których przedsiębiorca może dokonać potrąceń z wynagrodzenia pracownika nie potrzebując jego zgody. Jednak co zrobić w sytuacji kiedy zostało nadpłacone wynagrodzenie? Przeczytaj o tym!

13 grudnia 2017

Prawo do wynagrodzenia za czas niewykonywania pracy (cz. 1)

W ciągu pracy zdarzają się sytuacje kiedy pracownik z różnych przyczyn nie wykonuje pracy. W niektórych przypadkach pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia za czas niewykonywania pracy. Jakie to sytuacje? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się!

23 sierpnia 2017

Jak wypłacać wynagrodzenie pracownikowi?

W dobie wirtualnego pieniądza większość pracowników przyzwyczajona jest, że wynagrodzenie wpływa na konto bankowe. Nieliczni wiedzą, że istnieją również inne formy przekazywania wynagrodzenia, co więcej - to nie przelew jest tą podstawową.

28 września 2016

Kiedy pracownikowi przysługują dodatki do wynagrodzenia?

Kiedy pracownikowi przysługują dodatki do wynagrodzenia? Przy spełnieniu jakich warunków konieczne jest wypłacanie przez pracodawcę takich dodatków? Jakie dodatki wypłacane są z dobrej woli pracodawcy? Sprawdź!

22 września 2016

Minimalne wynagrodzenie za pracę - 2015

Minimalne wynagrodzenie za pracę w pełnym wymiarze czasu pracy nie może być niższe niż ustalone i ogłoszone w rozporządzeniu Rady Ministrów stawki minimalne za dany rok. Sprawdź jak wzrastało Twoje wynagrodzenie na przełomie lat.

1 stycznia 2015

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów