0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Aplikacje na Androida - zarządzaj swoim czasem, ucz się i trenuj

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie życie bez smartfona. Towarzyszy nam przez całą dobę, zapewniając rozrywkę, dostęp do informacji czy kontakt ze znajomymi. Smartfon zastępuje komputer, telewizor, aparat fotograficzny, książkę czy nawigację. Z tego powodu powstają aplikacje na Androida, które mogą w znacznym stopniu ułatwić codzienne życie i pomóc w wielu sytuacjach. Poznaj aplikacje, które z pewnością przydadzą się w domu, pracy czy w szkole.

Zarządzaj czasem i realizuj postanowienia

Aplikacje na Androida służące do zarządzania czasem to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą mieć pełną kontrolę nad swoimi obowiązkami. Niekiedy zbyt duża liczba zajęć i obowiązków jest przytłaczająca, dlatego warto sięgnąć po dostępne narzędzia ułatwiające ich organizację.

Trello

Bardzo prostą, ale skuteczną aplikacją do zarządzania czasem jest Trello. Aplikacja ta daje możliwość segregowania naszych zadań na dowolne kategorie. Do każdej kategorii przypisujemy konkretne zadania do wykonania. Zadania z kolei dzielą się na te do zrobienia, w trakcie realizacji oraz ukończone. Dzięki temu mamy pełną kontrolę nad procesem ich realizacji i od razu widzimy, co już mamy za sobą, a nad czym jeszcze musimy popracować.

Aplikacje na Androida - Trello

Takie aplikacje na Androida jak Trello, można wykorzystać na różne sposoby. Przykładowo kategorie możemy podzielić na tygodnie, wyznaczone sobie cele czy na spis książek do przeczytania. Sekret skuteczności aplikacji Trello tkwi w jej nieskomplikowanym i intuicyjnym sposobie funkcjonowania. Dzięki temu w szybki sposób w ciągu dnia możemy przeanalizować swoje zadania czy zaplanować kolejne.

7 Weeks

Inną przydatną aplikacją do wyznaczania i realizowania postanowień jest 7 Weeks. Obsługa aplikacji z pewnością nikomu nie sprawi problemów ze względu na jej prostą i intuicyjną budowę. 7 Weeks umożliwia wyznaczenie celu, terminu jego realizacji i codziennej kontroli postępów.

Aplikacje na Androida - 7 Weeks

Aplikacja 7 Weeks, mimo że oferuje nam tylko jedną funkcję, może okazać się niezwykle motywująca w dążeniu do realizacji wyznaczonych sobie postanowień. Dodatkowo jest możliwa funkcja wysyłania powiadomień, więc nie musimy się martwić, że zapomnimy o systematycznym zaznaczaniu postępów.

Aplikacje na Androida, które uczą

Spędzamy mnóstwo czasu stojąc w kolejkach, czekając na spotkanie czy wykład na uczelni. Takie chwile można doskonale wykorzystać do nauki i mimo że to z pozoru wydaje się błahe, z upływem czasu możemy zdecydowanie poszerzyć naszą wiedzę. W tym celu warto przejrzeć aplikacje na Androida umożliwiające nam taką formę nauki.

Duolingo

Zdecydowanie na pierwszym miejscu warto zainteresować się aplikacją Duolingo. Na wstępie ustalamy swoją ścieżkę nauki oraz ilość czasu, jaką dziennie możemy na nią poświęcić.

Aplikacje na Androida - Duolingo

Do zalet Duolingo możemy zaliczyć wykorzystywanie różnych metod nauczania, ładny i przejrzysty design oraz łatwość obsługi. Aplikacja nie tylko służy do nauki słówek, ale pozwala na ćwiczenie mówienia, słuchania, czytania oraz pisania w obcym języku.

Aplikacje na Androida - nauka z Duolingo

Fiszki Polityki

Jeśli lubisz na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na świecie, to z pewnością zainteresują cię aplikacje na Androida z najnowszymi wiadomościami. Koniecznie wypróbuj Fiszki Polityki i czytaj newsy z Polski, Europy i świata.

Aplikacje na Androida - Fiszki Polityki

Newsy dotyczą nie tylko polityki, ale również nauki i kultury. Aplikacja jest darmowa jedynie przez miesiąc, jednak warto ją przetestować. Po okresie próbnym możemy wykupić dostęp do aplikacji i mieć codziennie dostarczaną nową dawkę wiedzy i informacji ze świata.

Problem z regularnym treningiem? Aplikacje na Androida go rozwiążą

Nikt chyba nie zaprzeczy, że bycie fit stało się w ostatnim czasie niezwykle modne. Tym osobom, które mają problem z zaplanowaniem diety czy treningów z pomocą przychodzą aplikacje na Androida, które sprawią, że stanie się to o wiele prostsze.

Fitatu

Rozpisanie posiłków oraz wyliczenie ich kaloryczności to nie lada wyzwanie. Nic jednak prostszego z aplikacją Fitatu. Nie tylko możemy tu dokładnie określić godzinę i kaloryczność naszego dania, lecz także mamy dostęp do mnóstwa przepisów. Dodatkowo mamy możliwość ustalenia indywidualnego planu dietetycznego stworzonego na podstawie przeprowadzonej ankiety z użytkownikiem oraz na bieżąco kontrolowania postępów.

Każdy wie, jak ważne jest spożywanie wystarczającej ilości wody w ciągu dnia i to nie tylko w przypadku osób uprawiających sport. Jednak nie wszyscy tego przestrzegają, czasem tylko dlatego, że w natłoku zadań zapomina się o nawodnieniu organizmu. Aplikacje na Androida również w tej kwestii nam pomogą.

Hydro pij wodę

Hydro pij wodę przypomina nam o piciu oraz wylicza, ile jeszcze powinniśmy uzupełnić płynów do końca dnia.

Aplikacje na Androida - Hydro pij wodę

Estetyczny design aplikacji sprawia, że przyjemnie się z niej korzysta, a dodatkowo wyrabia ona w nas nawyk regularnego picia wody.

Aplikacje na Androida - zarządzanie dietą
Tak jak widać, aplikacje na Androida mogą okazać się niezwykle użyteczne i pomagać nam w wielu dziedzinach życia. Warto je przetestować i sprawdzić, czy dzięki nim lepiej wykorzystamy swój wolny czas, a wyznaczone przez nas cele staną się łatwiejsze do realizacji.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów