Poradnik Przedsiębiorcy

Aplikacje na Androida - zarządzaj swoim czasem, ucz się i trenuj

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie życie bez smartfona. Towarzyszy nam przez całą dobę, zapewniając rozrywkę, dostęp do informacji czy kontakt ze znajomymi. Smartfon zastępuje komputer, telewizor, aparat fotograficzny, książkę czy nawigację. Z tego powodu powstają aplikacje na Androida, które mogą w znacznym stopniu ułatwić codzienne życie i pomóc w wielu sytuacjach. Poznaj aplikacje, które z pewnością przydadzą się w domu, pracy czy w szkole.

Zarządzaj czasem i realizuj postanowienia

Aplikacje na Androida służące do zarządzania czasem to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą mieć pełną kontrolę nad swoimi obowiązkami. Niekiedy zbyt duża liczba zajęć i obowiązków jest przytłaczająca, dlatego warto sięgnąć po dostępne narzędzia ułatwiające ich organizację.

Trello

Bardzo prostą, ale skuteczną aplikacją do zarządzania czasem jest Trello. Aplikacja ta daje możliwość segregowania naszych zadań na dowolne kategorie. Do każdej kategorii przypisujemy konkretne zadania do wykonania. Zadania z kolei dzielą się na te do zrobienia, w trakcie realizacji oraz ukończone. Dzięki temu mamy pełną kontrolę nad procesem ich realizacji i od razu widzimy, co już mamy za sobą, a nad czym jeszcze musimy popracować.

Aplikacje na Androida - Trello

Takie aplikacje na Androida jak Trello, można wykorzystać na różne sposoby. Przykładowo kategorie możemy podzielić na tygodnie, wyznaczone sobie cele czy na spis książek do przeczytania. Sekret skuteczności aplikacji Trello tkwi w jej nieskomplikowanym i intuicyjnym sposobie funkcjonowania. Dzięki temu w szybki sposób w ciągu dnia możemy przeanalizować swoje zadania czy zaplanować kolejne.

7 Weeks

Inną przydatną aplikacją do wyznaczania i realizowania postanowień jest 7 Weeks. Obsługa aplikacji z pewnością nikomu nie sprawi problemów ze względu na jej prostą i intuicyjną budowę. 7 Weeks umożliwia wyznaczenie celu, terminu jego realizacji i codziennej kontroli postępów.

Aplikacje na Androida - 7 Weeks

Aplikacja 7 Weeks, mimo że oferuje nam tylko jedną funkcję, może okazać się niezwykle motywująca w dążeniu do realizacji wyznaczonych sobie postanowień. Dodatkowo jest możliwa funkcja wysyłania powiadomień, więc nie musimy się martwić, że zapomnimy o systematycznym zaznaczaniu postępów.

Aplikacje na Androida, które uczą

Spędzamy mnóstwo czasu stojąc w kolejkach, czekając na spotkanie czy wykład na uczelni. Takie chwile można doskonale wykorzystać do nauki i mimo że to z pozoru wydaje się błahe, z upływem czasu możemy zdecydowanie poszerzyć naszą wiedzę. W tym celu warto przejrzeć aplikacje na Androida umożliwiające nam taką formę nauki.

Duolingo

Zdecydowanie na pierwszym miejscu warto zainteresować się aplikacją Duolingo. Na wstępie ustalamy swoją ścieżkę nauki oraz ilość czasu, jaką dziennie możemy na nią poświęcić.

Aplikacje na Androida - Duolingo