0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Całkowite otworzenie gospodarki - apel Rzecznika MŚP

Wielkość tekstu:

Całkowite otworzenie gospodarki to decyzja na którą czeka wielu przedsiębiorców. Kiedy do tego dojdzie? Plany rządu nie są jeszcze znane ale Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców zaapelował do Premiera o jak najszybsze podjęcie działań w tej kwestii. 

W ocenie Rzecznika zniesienie wszystkich obostrzeń powinno nastąpić najpóźniej do 1 lipca 2020 r.

Przedsiębiorcy apelują o otworzenie gospodarki najpóźniej do 1 lipca 2020 r.

Na czym jeszcze zależy przedsiębiorcom?

Oprócz wskazania daty w jakiej powinno nastąpić całkowite odmrożenie gospodarki, przedsiębiorcy zaapelowali o określenie terminów w jakich zdejmowane będą poszczególne ograniczenia. Rzecznik wskazał również, że wszelkie decyzje o wprowadzeniu wymogów bezpieczeństwa dla poszczególnych branż powinny zostać  skonsultowane z przedsiębiorcami.

Dlaczego to takie ważne? 

Aktualna sytuacja uniemożliwia oszacowanie rzeczywistych strat na jakie narażeni są przedsiębiorcy, a także nie pozwala na zaplanowanie dalszych działań. Taki stan może doprowadzić do załamania się finansów publicznych oraz skokowego wzrostu bezrobocia. 

Jako przykład Rzecznik MŚP wskazuje państwa takie jak Czechy, Austria i Dania gdzie proces odmrażania gospodarki jest znacznie bardziej zaawansowany. 

List otwarty Rzecznika oraz podniesione argumenty to ważny głos w dyskusji o dalszych krokach w walce z pandemią. Czas pokaże czy podjęte przez Rząd działania uwzględnią postulaty przedsiębiorców.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów