0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Influencer marketing jako wiodący trend w branży a Tinder

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Jedną z kluczowych wartości w życiu społecznym jest zaufanie, które swoje odzwierciedlenie znajduje również w sferze marketingu. Poleganie na opinii znanej osoby i siłę rekomendacji dostrzegły marki, które chcą budować swoją świadomość wśród konsumentów i decydują się na współpracę z wpływowymi osobami. Influencer marketing z roku na rok staje się jednym z ważniejszych trendów w branży, a jego potencjał wykorzystują nawet serwisy randkowe takie jak Tinder.

Influencer marketing - co to jest?

Definicja influencer marketingu jasno określa, że jest to strategia, która polega na kształtowaniu decyzji zakupowych dzięki opinii wpływowych osób. W praktyce przejawia się to komunikowaniem z klientem w sposób pośredni, przez osoby które mają realny wpływ na zachowania zakupowe konsumentów.

Do współpracy przy kampaniach marki zapraszają celebrytów, blogerów, gwiazdy Instagrama lub YouTube’a. Angażowanie wpływowych autorów podyktowane jest wykazywaniem większego zaufania do nich i wynika z przekonania, że influencer tworzy przede wszystkim dla siebie i swoich fanów, a jego komunikat w tym wypadku jest stworzony razem z marką, a nie dla niej.

Ważne!
Ponad 70% osób dokonujących zakupów online w pierwszej kolejności poszukuje informacji o produktach na kanałach social media.

Kampania z udziałem influencera - od czego zacząć?

Influencer marketing pozwala budować realną więź marki z klientem. Skuteczność kampani zapewnia przede wszystkim współpraca z odpowiednim twórcą, którego wybór może przynieść marce wiele korzyści. Przed podjęciem współpracy z influencerem, warto opracować jednak szczegółową strategię, która będzie bazą do znalezienia odpowiedniego autora. W tym celu należy:

  • opisać profil marki i określić misję kampanii,

  • wyznaczyć cele współpracy z influencerem,

  • sprecyzować grupę docelową,

  • ustalić budżet.

Influencer marketing w wykonaniu Tindera

Influencer marketing wciąż stanowi jeszcze nieodkrytą strategię marketingu, która nieustannie podlega przemianom. Kampanie odbywają się na wielu kanałach, a to z kolei wiąże się z różnorodnością form reklamy produktów i usług.

Rosnąca popularność influencer marketingu sprawiła, że jej potencjał postanowili wykorzystać również twórcy Tindera - jednej z największych aplikacji randkowych na świecie. W celu budowania świadomości marki i wypromowania nowej funkcji, zaangażowali znanego amerykańskiego komika oraz sześciu influencerów tworzących memy. Wynikiem współpracy była seria komediowych filmików przedstawiających sytuacje, w których kobiety spotykają mężczyzn zachowujących się nieodpowiednio. W ten sposób reklamowano funkcję “Reakcje”, która ułatwia podjęcie stosownych działań w takich sytuacjach.

Z informacji podanych przez agencję influencer marketingową Mediakix wynika, że w ramach współpracy opublikowanych zostało blisko 40 postów sponsorowanych, które przełożyły się na pozyskanie łącznie miliona polubień oraz kilkudziesięciu tysięcy komentarzy.

Rekomendacja napędem sukcesu marki

Podsumowując, kampanie reklamowe z udziałem znanej i lubianej osoby mogą w znacznym stopniu spowodować wzrost popularności marki. Należy jednak pamiętać, że najbardziej istotną kwestią w tym przypadku jest sama forma reklamy dostosowana do grona odbiorców oraz dobór przedstawiciela, którego postać będzie spójna z koncepcją kampanii i ogólnymi założeniami firmy. Jak się okazuje, zastosowanie się do tych zasad jest możliwe bez względu na charakter branży i ma realny wpływ na zwiększenie świadomości marki, polepszenie konwersji czy wzrost sprzedaży.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów