0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Jak bezpiecznie udostępnić komputer osobom trzecim?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Zdarzają się chwile, gdy musimy udostępnić nasz komputer innym osobom. Najczęściej taka sytuacja może mieć miejsce w pracy. Co zrobić, jeśli obawiamy się, że nasze ustawienia mogą zostać zmienione, lub co gorsza – będziemy narażeni na przypadkowe usunięcie ważnych dokumentów? Najprościej jest założyć hasło na nasze konto, jednak proces ten uniemożliwia korzystanie z komputera innym użytkownikom bez jego znajomości. Jeśli wiemy, że wybrane osoby muszą korzystać ze sprzętu sporadycznie, to można założyć im specjalne konto gościa. Jak powinno wyglądać bezpieczne udostępnienie komputera?

W jaki sposób bezpieczne udostępnić komputer - zasady

Największą zaletą takiego rozwiązania jest brak możliwości instalowania dodatkowych programów czy zmiany ustawień z poziomu konta gościa. Dzięki temu możemy zadbać o bezpieczeństwo naszych danych, a jednocześnie udostępnić tymczasowo komputer bez obaw o ewentualne wyrządzone szkody. Poniżej prezentujemy wskazówki, które w łatwy sposób wyjaśniają,  jak stworzyć konto gościa dla komputerów pracujących na systemie Windows 7.

Jak udostępnić komputer? Załóż konto dla gościa! 

  • Klikamy menu Start, a następnie przechodzimy do Panelu Sterowania

  • Wybieramy zakładkę "Konta Użytkowników i Filtr rodzinny"

  • W następnym oknie wchodzimy w zakładkę Konta użytkowników, a dalej wybieramy "Zarządzaj innym kontem"

  • Znajdujemy się na podstronie ze wszystkimi założonymi kontami. Aby stworzyć konto gościa, klikamy w okienko "Gość – Konto gościa jest wyłączone"

  • Klikamy w przycisk “Włącz”. Gotowe

Od tej pory osoby postronne mogą logować się na konto gościa przy włączeniu komputera (bez konieczności podawania hasła), a jednocześnie nie mają uprawnień, by instalować nowe programy czy zmieniać ustawienia systemowe, dzięki czemu nasz komputer będzie bezpieczny.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów