0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Kongres MKBR w Targach Kielce – udane spotkanie nowoczesnych biur rachunkowych i księgowych.

Wielkość tekstu:

Ponad 300 uczestników wzięło udział w II Międzynarodowym Kongresie Biur Rachunkowych, który trwał od 26 do 27 października w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Księgowi wysłuchali ponad 20 wykładów i wzięli udział w 10 różnych warsztatach. To jedyne wydarzenie w Polsce, które daje możliwość rozwoju biurom rachunkowym, a ich właścicielom poznanie narzędzi do wzmacniania biznesu.

Motywem przewodnim tegorocznego kongresu były… emocje! - Choć może księgowi nie są postrzegani, jako ekspresywni pracownicy, to przecież emocje towarzyszą nam na każdym biznesowym kroku – powiedziała Monika Szydłowska, menadżer MKBR. – I właśnie na tych różnych emocjach skupialiśmy się w tym roku.

Kongres MKBR w Targach Kielce

Były więc rozmowy o trudnościach przedsiębiorców w obliczu zmian zewnętrznych: nowelizacjach ustaw podatkowych, zwrocie w zachowaniach etycznych, ale także modyfikacjach cyfrowych. - Jesteśmy świadkami rewolucji technologicznej, która ogarnęła również biura rachunkowe. A jakie emocje towarzyszom księgowym będącym w samym centrum tych zmian?- zastanawiała się podczas otwarcia kongresu Wiceprezes Zarządu Targów Kielce, Bożena Staniak.

Odpowiedzi szukało także 40 panelistów: specjalistów podatkowych, księgowych, finansowych, technologicznych, ale także psychologów czy trenerów osobowości.

Goście Wiktora Doktóra, moderatora kongresu, odpowiadali na pytania o problemach finansowych czy ekonomicznych przedsiębiorców, starali się znaleźć odpowiedzi kiedy i dlaczego podjąć decyzje o sprzedaży lub pozyskaniu inwestora.

Pierwszy dzień MKBR to także warsztaty. Dziesięciu specjalistów wspierało uczestników, poszerzając ich wiedzą min. z zakresu  comiesięcznych rozliczeń w praktyce księgowej, dokumentów elektronicznych, zwiększenia dochodów, marketingu i sprzedaży, AML i emocji w biznesie. Uroczysty bankiet, który zwieńczył pierwszy dzień wydarzenia, był idealnym czasem na dokończenie rozmów w bardziej kuluarowej odsłonie.

Kongres MKBR w Targach Kielce

Drugi dzień Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych był poświęcony głównie robotyzacji. Pandemia przyspieszyła procesy cyfryzacji procesów, ale wpłynęła także na pracę księgowych, którzy pracowali z domów na zasadach home-office. Prelegenci rozmawiali także o sztucznej inteligencji, wykorzystywanej podczas pracy księgowych, zmianie sposobów komunikacji z klientem czy pozyskiwania nowych zleceń za pomocą social mediów. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prelekcja „Osobno czy w grupie” dotycząca współpracy biur z podmiotami konsolidującymi ten sektor.


A co o MKBR mówią sami uczestnicy?

- Przeglądając program kongresu zainteresowało mnie nowe technologie: możliwość digitalizacji dokumentów, robotyzacja procesów – podkreśliła Ewelina Włodarczyk, właścicielka kancelarii podatkowej Prospect. Nowe technologie były także ważnym punktem dla Piotra Biela – Cyfryzacja mocno wkracza do branży księgowej. Dodatkowo jestem zainteresowany tematem OSBR – podkreślił właściciel biura. Z kolei Ewelina Rychlik z firmy Fakturownia podkreśliła znaczenie kongresu dla wystawców – Mamy na celu odpowiadanie na potrzeby naszych klientów, a nie ma lepszego miejsca, aby to zrobić!

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów