0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Jak zwiększyć efektywność pracowników?

Wielkość tekstu:

Jak osiągnąć sukces w biznesie? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jednak dzięki kilku kluczowym elementom można znacznie zwiększyć swoje szanse. Mowa nie tylko o inwestycjach w nowoczesny sprzęt czy wydajną infrastrukturę IT – bez wykwalifikowanego personelu trudno marzyć o prężnym rozwoju firmy i objęciu pozycji lidera w branży. Pracownicy wykazujący zaangażowanie, umiejętności płynnej komunikacji i pracy w zespole to wartość dodana, jednak co zrobić, kiedy efektywność ich pracy zaczyna spadać? Podpowiadamy.

Efektywność pracowników a organizacja przestrzeni biurowej

Mogłoby się wydawać, że aranżacja biura nie ma wiele wspólnego z wydajnością pracowników. Okazuje się jednak, że nieodpowiednie ustawienie mebli czy podstawowych sprzętów biurowych niezwykle negatywnie wpływa na poziom ich koncentracji. Zbyt wiele czynników rozpraszających uniemożliwia efektywne wykonywanie obowiązków służbowych, na czym cierpi funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa. Nie bez znaczenia okazuje się również charakter wnętrza – powinno być ono maksymalnie przestronne, jasne i optymalnie zorganizowane. Należy zatem zrezygnować z niezbędnych elementów wyposażenia, które utrudniają nie tylko swobodne poruszanie się po biurze, ale także komunikację między pracownikami.

Efektywność pracowników a zakres obowiązków

Rutyna w długofalowej perspektywie stanowi jedną z największych przeszkód w utrzymywaniu wysokiej efektywności pracy. Nie jest bowiem tajemnicą, że wykonywanie tych samych obowiązków codziennie, przez 365 dni w roku u wielu pracowników powoduje wyraźny spadek motywacji. Warto zatem zadbać o podnoszenie ich kompetencji poprzez stawianie im nowych wyzwań i nieustanne podnoszenie poprzeczki. Dzięki nabywaniu nowych umiejętności i potwierdzaniu już tych nabytych cały zespół będzie wykazywać większą energię do działania.

Efektywność pracowników a ich zdrowie

Zdrowy pracownik to niezwykle cenne ogniwo w łańcuchu funkcjonowania każdej firmy, dlatego jej właściciel powinien poświęcić nieco więcej uwagi kondycji fizycznej i psychicznej swojego personelu. Jednym z czynników, który ma wysoce negatywny wpływ na wydajność każdego człowieka jest stres. Nie da się go całkowicie wyeliminować, ale można go skutecznie redukować. W tym celu warto wygospodarować w biurze przestrzeń do relaksu czy też starać się dusić wewnątrzdziałowe konflikty w zarodku.

Nie bez znaczenia okazuje się również codzienna dieta. Wiele osób w czasie pracy pochłania tony przetworzonej żywności, która przyczynia się do spadku energii, zaburzeń pamięci i koncentracji, nie wspominając już o wzrastającym ryzyku otyłości, chorób serca, czy osłabieniu układu immunologicznego. Zapobieganie infekcjom okazuje się skuteczne nie tylko dzięki takim preparatom jak tabletki na odporność – kluczową rolę odgrywa zmiana nawyków żywieniowych. Pracodawca może się do niej przyczynić poprzez np. zapewnienie jednego ciepłego posiłku dziennie i porcji świeżych owoców. 

Artykuł partnera, tekst zewnętrzny

 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów