0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

ScrapeBox - poznaj jedno z popularniejszych narzędzi SEO

Wielkość tekstu:

Każdy specjalista SEO i dobry pozycjoner wie, jak ważne w codziennej pracy są skuteczne i sprawdzone narzędzia. Obecnie dostęp do nich jest prosty, jednak wybór tego najwłaściwszego może przysporzyć wiele kłopotów. Oczywiście trudno powiedzieć jednoznacznie, które z nich jest najlepsze i da stuprocentową gwarancję skuteczności w działaniu. Jak sobie radzi narzędzie ScrapeBox?

ScrapeBox to program, który od kilku lat jest wykorzystywany przez wielu specjalistów w dziedzinie SEO.

Najważniejsze funkcje programu Scrapebox

Uwadze użytkownika z pewnością nie umknęła spora liczba funkcji. To podstawowa zaleta Scrapeboxa i to właśnie możliwość wyboru odpowiedniego narzędzia zadecydowała o popularności programu wśród specjalistów od SEO.

ScrapeBox cały czas się rozwija, dlatego listy dostępnych możliwości nie można uznać za zamkniętą. Do jednych z ważniejszych funkcji należą:

  • możliwość automatycznego dodawania komentarzy pod tekstami w internecie,

  • wyszukiwanie słów kluczowych,

  • zbieranie adresów i proxy,

  • pingowanie,

  • sprawdzanie IP adresów,

  • dodawanie user agents,

  • sprawdzanie, czy adresy są DoFollow/NoFollow.

Jest to tylko kropla w morzu funkcji i możliwości ScrapeBox. Skoncentrujmy się jednak na tych najważniejszych, które mogą znacznie wpłynąć na kondycję naszej strony, codzienną pracę oraz skuteczną optymalizację witryny internetowej.

Monitoring indeksacji linków

Niezaindeksowany link jest praktycznie bezwartościowy, dlatego samo jego zdobycie nie powinno nas napawać zbyt dużym optymizmem. Potrzebna jest zatem nieustanna kontrola tego, ile zdobytych przez nas linków się indeksuje.

Po pewnym czasie będziemy mogli z łatwością oszacować średnią liczbę linków, które indeksują się w określonym czasie. Dłuższa obserwacja pozwoli nam na określanie miejsca tych, które szybko mogą zostać zaindeksowane. W ten sposób nasze działania będą skuteczniejsze i przyniosą znaczące korzyści.

ScrapeBox - pingowanie listy linków

Analiza zdobytych linków jest potrzebna, a to dlatego, że w ten sposób możemy wyodrębnić te zawierające pożądane odnośniki i te, które nas nie interesują oraz zaindeksowane i niezaindeksowane linki.

Pingowanie możemy przeprowadzić za pomocą wbudowanej funkcji lub wtyczki Rapid Indexer. ScrapeBox udostępnia listę serwisów pingujących, ale możemy również poszukać jej sami. Po przeprowadzonej instalacji Rapid Indexer wgrywamy listę linków przeznaczonych do indeksacji w formacie .txt, a następnie listę serwisów pingujących. Pozostaje nam już jedynie czekać na wyniki.

Harvestowanie i opracowywanie listy linków

Bardzo ważnym i jednocześnie pracochłonnym działaniem w procesie pozycjonowania jest poszukiwanie miejsc do link buildingu. Dzięki ScrapeBox możemy zbudować bazę miejsc o określonej tematyce, w których dobrze jest pozostawić nasze linki. Funkcja harvestowania będzie nam w tym przypadku bardzo przydatna. Wyniki mogą nas początkowo zmartwić i zaskoczyć, ponieważ otrzymana lista linków jest ogromna. To jednak nie problem. Wystarczy odpowiednia obróbka, aby znaleźć to, co mogłoby nas zainteresować.

Lista posiadanych przez nas linków będzie wymagać automatyzacji i odfiltrowania zbędnych danych. W ScrapeBox znajdziemy wiele przydatnych do tego funkcji, jak Trim to Root (skraca URL do domeny), Remove Duplicate URL’s/Domains (usuwa duplikaty) czy Remove URL’s with the Extensions (z listy linków możemy przykładowo usunąć pliki tekstowe z różnymi rozszerzeniami).

Automatyczne generowanie footprintów dla słów kluczowych - krok po kroku

Po pobraniu adresów z wyników wyszukiwania dane wykorzystać możemy przede wszystkim do umieszczania na nich swoich treści. Wspomniany wcześniej moduł Harvester jest w tym momencie niezastąpiony, dlatego warto bliżej zapoznać się z tą możliwością i krok po kroku wyjaśnić, jak bez problemu skorzystać z tej aplikacji.

  • Przygotowanie zestawów footprintów i zapisanie ich odpowiednio w pliku, np.

powered by wordpress %KW%, powered by wordpress intitle:%KW%, powered by wordpress inurl:%KW%

W miejsce %KW% ScrapeBox umieści nasze słowo kluczowe. Majac taką wiedzę i umiejetności, możemy szukać interesujących nas blogów, postów i stron WWW.

  • Do Harvestera wpisujemy odpowiednie słowo kluczowe,

  • Klikamy przycisk M i wybieramy przygotowany wcześniej plik z footprintami,

  • Pobieramy adresy i je selekcjonujemy.

Wcześniej opisane funkcje ScrapeBox mogły wydawać się dla początkujących bardzo skomplikowane w obsłudze. Te kilka kroków ma pomóc zrozumieć, że to co z pozoru może sprawiać wrażenie trudnego do wykonania, w rzeczywistości zajmuje kilka minut, a efekty i pozyskane dane są niezastąpione.

ScrapeBox pierwotnie miało pomagać jedynie w zdobywaniu linków SEO. Obecnie jakość pozyskiwanych linków znacznie spadła, jednak narzędzie ScrapeBox nadal pozostaje w rękach pozycjonerów i specjalistów SEO.

Jest on niezastąpiony, jeżeli chodzi o przyśpieszenie indeksacji innych linków, czyli tych znajdujących się w profilach, katalogach czy z GSA. Bardzo często wykorzystuje się je również do zwiększenia liczby linkujących domen i linków, które widziane są w takich narzędziach, jak MajesticSEO.

O pozycjonowaniu strony mówi się wiele i na każdym kroku można spotkać wiele rad i wskazówek, jak skutecznie to robić. Każdy specjalista ma inne strategie, mniej lub bardziej efektywne, dlatego nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytania: jakie narzędzie jest najlepsze, jaką strategię obrać, którego specjalistę wybrać?

Z pewnością warto poświęcić trochę czasu tego typu działaniom, zwłaszcza gdy zaczynamy dopiero budować własną stronę internetową. Wraz z upływem czasu będziemy zdobywać wiedzę oraz doświadczenie i optymalizacja naszej witryny ulegnie poprawie. To właśnie od odpowiedniej optymalizacji w dużej mierze zależy pozycja twojej strony www w wyszukiwarkach, a co za tym idzie - rozpoznawalność wśród internautów.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów