0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Wakacje last minute - co to właściwie znaczy?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Wakacje to czas, w którym chcemy wypocząć i naprawdę się zrelaksować. Najczęściej doskonałą opcją wydają się ciepłe, egzotyczne kraje, gdzie całkowicie zapomnimy o codzienności. Na rynku istnieje mnóstwo ofert, a wielu ludzi decyduje się na opcję last minute i decyzję o wyjeździe podejmuje w kilka chwil. Na czym polega wspomniana oferta i czym się charakteryzuje?

Wakacje last minute, czyli wszystko na ostatnią chwilę?

Oferty last minute polegają na wykupieniu wycieczki niedługo przed terminem wyjazdu. Decyzję niejednokrotnie trzeba podjąć dosłownie z dnia na dzień. Jest to więc idealna propozycja dla kogoś, kto nie ma jasno określonych planów wakacyjnych i może wyjechać w dowolnym momencie. Dlaczego wiele osób decyduje się na taki wyjazd? Przede wszystkim warto wiedzieć, że wakacje last minute są tańsze, niż te wykupywane najpierw. Jednocześnie nie tracą na swojej wartości, jedyne co może nas ominąć, to zwiedzanie miejsc, do których wstęp był ograniczony i został zamówiony dużo wcześniej. Jednak oprócz takich drobnych niedogodności, posiadamy dokładnie takie same prawa, jak uczestnicy, którzy kupili ofertę wcześniej.

Kiedy zrezygnować z oferty last minute?

Warto dokładnie przemyśleć, czy oferta last minute jest dla nas odpowiednia. Jeżeli od dawna chcieliśmy zwiedzić konkretny kraj i bardzo zależy nam na wyjeździe właśnie do niego, możemy się rozczarować, czekając na mniej kosztowne wycieczki. Po pierwsze istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie zdążymy kupić tańszych biletów, ponieważ liczba miejsc jest niewielka i ograniczona, a chętnych znacznie więcej. Dodatkowo korzystając z ofert last minute, właściwie musimy zrezygnować z wakacji w większym gronie osób. Wykupienie wycieczki dla przykładowo 8 osób jednocześnie, może być po prostu niemożliwe. Grupa urlopowiczów i skonkretyzowane plany są dużą przeszkodą.

Last minute vs. First minute

Wróćmy jeszcze na chwilę do powyższego typu wycieczkowiczów. Czy osoby, które mają konkretny plan i chcą wyjechać większą grupą, nie mają szans na niższe ceny? Odpowiedź jest na szczęście przecząca, ponieważ istnieją również oferty first minute, które idealnie sprawdzą się w takim wypadku. Wówczas zniżki obowiązują podróżujących, którzy wykupują wycieczkę kilka miesięcy przed wyjazdem. Nie można obiektywnie ocenić, która oferta jest lepsza, ponieważ odbiorcy są naprawdę odmienni. Osobom, które lubią spontaniczność i takie wyjazdy cenią najbardziej, zdecydowanie lepiej polecić last minute, która doskonale łączy się z ich potrzebami.

Kierunki last minute – gdzie polecieć?

Kierunek lotu zależy w dużej mierze od biura podróży, aczkolwiek bardzo popularnymi kierunkami są np. Grecja, Hiszpania czy Turcja. Wyjechać jednak możemy właściwie w każde miejsce świata, warto po prostu dokładnie śledzić oferty interesujących nas biur podróży. Dzięki last minute możemy znacznie taniej zwiedzić przykładowo Malediwy czy Honkong. Jest to niesamowita okazja do poznania odległych zakątków świata za niższą cenę.

Last minute się opłaca, nie ma co do tego wątpliwości, jeżeli więc nie wiemy, gdzie chcemy pojechać, jesteśmy jednak pewni, że marzy nam się odpoczynek poza granicami, warto dokładnie przeglądać oferty tego typu. Z pewnością odnajdziemy coś odpowiedniego dla nas i będziemy mieli okazję spędzić niezapomniane wakacje. Warto jednak pamiętać o tym, by zawsze bardzo dokładnie czytać każdy regulamin, tylko wtedy dowiemy się naprawdę wszystkiego i nic nie będzie w stanie negatywnie nas zaskoczyć.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów