0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Zacznij swój dzień jak człowiek sukcesu!

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Każdy człowiek prędzej czy później zderza się z rutyną i znudzeniem własnym życiem. Czy na pewno dokonałem dobrych wyborów życiowych? Czy obrana przez mnie ścieżka kariery to dobry kierunek?  Nie jesteś jedyną osobą, która boryka się z takimi dylematami! Co więcej, nawet człowiek sukcesu, który spogląda na nas z okładek książek czy z monitorów naszych komputerów nieraz potknął się, zanim wyszedł na prostą drogę. Niestety, nie powstały jeszcze poradniki, które krok po kroku opiszą, jak zmienić własne życie.

Jednak możesz wykorzystać porady ludzi sukcesu, którzy chętnie zdradzają swoje małe sekrety na produktywnie spędzony czas. Ostrzegamy! Osobom, które lubią długo spać, te rady raczej nie przypadną do gustu.

Doceń to, co masz!

Tony Robbins, słynny doradca życiowy radzi, aby być wdzięcznym za to, co się ma - i właśnie w ten sposób zaczynać dzień. Spróbuj poświęcać codziennie rano około 15 minut na przemyślenie wszystkich dobrych rzeczy, które spotkały Cię w życiu i uświadomienie sobie, jak wdzięczny za nie jesteś. Ma to pomóc Ci zrozumieć, co tak naprawdę jest dla Ciebie ważne w życiu i czego oczekujesz od swojej przyszłości. Takie pozytywne nastawienie ma pomóc w odniesieniu sukcesu.

Aby utrzymać dobry nastrój i przekazać go innym, nie zapomnij odnosić się z sympatią do swoich kolegów z pracy - tak radzi z kolei Todd Smith, autor książki “Little things matter”. Ignorowanie się nawzajem zaburza pracę zespołu oraz wpływa negatywnie na morale. Większość ludzi sama nie zdaje sobie sprawy z tego, jak istotny jest dla nich zwykły uśmiech drugiej osoby czy życzenie sobie wzajemnie miłego dnia.

Sprawdzaj maila po przyjściu do biura

David Karp, założyciel portalu Tumblr, jest przeciwnikiem jakiegokolwiek planowania czy sporządzania harmonogramów. Dlatego nigdy nie sprawdza maila firmowego w domu. Robi to od razu po przyjściu do pracy. Pozwala mu to na szybką priorytetyzację zadań na dany dzień. To zdanie podziela dyrektor generalny Apple - jednak on sprawdza swoje maile codziennie o godzinie 4.30. Trochę później, bo o 6.00 robi to dyrektor Starbucksa - poprzedza to jednak godzinną jazdą na rowerze.

Zjedz żabę na śniadanie

Mark Twain zwykł mawiać "zjedz żywą żabę każdego ranka, a w ciągu całego dnia nic gorszego cię już nie spotka". W tym szaleństwie jest metoda, dlatego warto zastanowić się nad wprowadzeniem zasady jedzenia żaby do dnia w pracy. Czym może być ta metaforyczna żaba? Najtrudniejszym zadaniem, najcięższym projektem czy nieprzyjemną rozmową z zespołem. Zacznij dzień od tych najmniej przyjemnych czynności, potem będzie już tylko lepiej!

Tę opinię podziela także autorka książki “What the Most Successful People Do Before Breakfast”, Laura Vanderkam. Według niej, najważniejsze maile oraz spisywanie pomysłów powinno się odbywać z samego rana - wtedy najmniej rzeczy nas rozprasza i siła woli działa najprężniej.

Polub swoją rutynę

Wiele osób robi, co w ich mocy, aby zwalczyć codzienną rutynę. Okazuje się jednak, że może być ona Twoim sprzymierzeńcem! Do jej fanów należy wielu pisarzy, między innymi Haruki Murakami czy John Grisham. Popierają to wieloma argumentami - rutyna uczy człowieka samodyscypliny i utrzymuje go w ryzach. Grisham wspomina, że jeszcze kiedy pracował jako adwokat, wstawał codziennie o 5 rano i do 5.30 musiał mieć już napisanych przynajmniej kilka zdań. Docelowo musiał pisać stronę dziennie - niezależnie od tego, czy zajęło mu to 10 minut, czy 2 godziny.

Jako człowiek sukcesu słuchaj i ucz się

Człowiek uczy się całe życie - nie zapominaj o tym, będąc kierownikiem czy managerem! Powtarza to dyrektor generalny firmy AOL, który sporą cześć swojej pracy poświęca na rozmowy ze współpracownikami. Oprócz nieustannego poszerzania swojej wiedzy słuchanie ma więcej pozytywów - buduje atmosferę jedności oraz zaufania w miejscu pracy.

Dbaj o duszę i ciało

Joga czy pilates to ćwiczenia, które znakomicie wpływają na elastyczność ciała oraz relaks duszy. Nie można w końcu o niej zapominać! Jeżeli przed Tobą stresujący dzień, trudne decyzje czy spotkania - poświęć rano kilkanaście minut ćwiczeniom. Swój dzień zaczyna tak między innymi Mateusz Grzesiak, który prowadzi na całym świecie szkolenia z zakresu rozwoju osobistego. On także podziela opinię, która mówi, że osoby wstające wcześnie rano osiągają więcej - dlatego każdy swój dzień zaczyna najpóźniej o 7 rano, sesją jogi. Dobrym pomysłem jest także bieganie czy jazda na rowerze.

Kończ swoje zadania

Ta rada odnosi się do poranków bardziej, niż myślisz. Tak naprawdę cały dzień pracujesz na to, jak będzie wyglądał Twój wieczór, noc i poranek. Staraj się układać sobie pracę w taki sposób, aby kończyć wszystkie zadania przed wyjściem z pracy. Dzięki temu nie będziesz zamartwiał się niedokończonymi projektami, które spędzą Ci sen z powiek i przez które od rana będziesz zestresowany. Pamiętaj, że każdy dzień powinien być świeżym startem dla Twojego umysłu i ciała.

Jak widać, zaczynanie dnia jak człowiek sukcesu nie jest specjalnie skomplikowane. Wystarczy dobra organizacja czasu, stawianie czoła najtrudniejszym zadaniom na początku pracy oraz - o czym wielu ludzi zapomina - dbanie o siebie.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów