0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Zmiana formy opodatkowania - ostatni dzwonek!

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Już jutro tj. 20 lutego 2020 r. mija ostateczny termin, w którym podatnicy mogą dokonać zmiany dotychczasowej formy opodatkowania. Zadeklarowana forma opodatkowania będzie obowiązywała przez cały rok podatkowy. Sprawdź, jak dokonać zmiany!

Zmiana formy opodatkowania kiedy można dokonać?

Co do zasady podatnicy z każdym kolejnym rokiem podatkowym mają możliwość zmiany dotychczas stosowanej formy opodatkowania. Takiej zmiany w przypadku podatku liniowego, zasad ogólnych lub ryczałtu ewidencjonowanego można dokonać do 20 dnia kolejnego miesiąca następującego, po miesiącu w którym, osiągnięto pierwszy w roku przychód podatkowy lub do końca roku podatkowego, jeżeli pierwszy taki przychód został osiągnięty w grudniu roku podatkowego.

Podatnicy rezygnujący z karty podatkowej lub chcący z niej skorzystać w roku kolejnym, zobowiązani są dokonać zmiany formy opodatkowania w terminie do 20 stycznia roku podatkowego.

W jaki sposób zmienić formę opodatkowania?

Zmiana formy opodatkowania nie wymaga od nas szczególnych formalności. Według objaśnień podatkowych z dnia 27 września 2019 roku, zmiany formy opodatkowania można dokonać za pośrednictwem CEIDG-1, na podstawie złożonego wniosku, w którym podatnik wskazuje zadeklarowaną na dany rok formę opodatkowania.

Jeśli podatnik nie dokona zmiany we wskazanym terminie, wówczas obowiązywać będzie go forma opodatkowania stosowana dotychczas.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów