0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2022-09-27

Artykuły:

XVI Kongres ICV POLSKA

Zwinność w zarządzaniu finansami, zrównoważony rozwój, serwicyzacja oraz digitalizacja umożliwiająca zwiększanie efektywności w finansach to główne zagadnienia, z którymi podczas Kongresu zmierzą się przedstawiciele ICV oraz polskich i zagranicznych firm.

27 września 2022

Obowiązek posiadania PUE ZUS!

Początek 2023 roku wprowadza kolejne zmiany w rozliczeniach z Zakładem ubezpieczeń społecznych. Od 1 stycznia każdy z przedsiębiorca będzie miał konto na PUE ZUS? Do czego ono służy i czy rzeczywiście jest ona niezbędne? Sprawdź w naszym artykule!

27 września 2022

Ulgi dla pracodawców zatrudniających osoby bezrobotne

Przedsiębiorcy, którzy zatrudniają młode osoby bezrobotne mogą liczyć na pewne przywileje. Poznaj ulgi dla pracodawców zatrudniających osoby bezrobotne! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jakie warunki należy spełnić, aby z nich skorzystać!

27 września 2022

Różne nieobecności w trakcie miesiąca a wynagrodzenie

Pracownik może być nieobecny w danym miesiącu nie tylko z jednej przyczyny, ale z całkiem odmiennych względów. Jak rozliczyć wynagrodzenie, kiedy występują różne nieobecności w trakcie miesiąca? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

27 września 2022

Świadczenia rodzinne oraz zasiłki na uczące się dzieci

Zgodnie z przepisami ustawy o świadczeniach rodzinnych, państwo może wypłacić zasiłki, które częściowo finansują koszty utrzymania dziecka. Przeczytaj i dowiedz się, jakie przysługują świadczenia rodzinne związane z pobieraniem nauki przez dzieci.

27 września 2022

Ubezpieczenie OC przedsiębiorców – czy warto się ubezpieczać?

Prowadząc działalność gospodarczą jednym z wymogów może być ubezpieczenie OC. W przypadku jakich działalności ubezpieczenie OC przedsiębiorców jest obowiązkowe? Jaką wówczas odpowiedzialność ponosi przedsiębiorca? Na pytania odpowiadamy w artykule!

27 września 2022

Zniesienie współwłasności nieruchomości z hipoteką

W przypadku gdy kilka osób jest współwłaścicielem nieruchomości może dojść do sytuacji, w której postanawiają oni znieść współwłasność. Jak zatem dokonać rozliczenia, kiedy ma miejsce nieodpłatne zniesienie współwłasności nieruchomości z hipoteką?

27 września 2022

Dorabianie na świadczeniu przedemerytalnym

Osoba, pobierająca świadczenie przedemerytalne, ma możliwość zarobkowania. Jednak przychody podlegające oskładkowaniu muszą mieścić się w limitach ustalonych przez ZUS. Dorabianie na świadczeniu przedemerytalnym bez tajemnic! Zobacz w naszym artykule!

27 września 2022

Czy odliczenie składki zdrowotnej jest ponownie możliwe?

Wyliczanie zaliczki na podatek dochodowy uległo znacznej zmianie nie tylko przez zmiany w skali podatkowej, ale także przez to że odliczenie składki zdrowotnej nie było możliwe. Przeczytaj i dowiedz się czy obecnie można pomniejszyć o tę składkę zaliczkę!

27 września 2022

Jak ustalić wynagrodzenie za przepracowaną część miesiąca

Przepisy prawa pracy ściśle określają zasady jak powinno być ustalane wynagrodzenie za przepracowaną część miesiąca. Czy rodzaj nieobecności ma znaczenia przy pomniejszaniu wynagrodzenia? Przeczytaj i dowiedz się jak prawidłowo naliczyć wynagrodzenie!

27 września 2022

Odsetki od kredytu konsolidacyjnego jako koszty uzyskania przychodów

Czy odsetki od kredytu konsolidacyjnego można zaliczyć do kosztów podatkowych w prowadzonej działalności gospodarczej? Kredyt w działalności gospodarczej a koszty uzyskania przychodu - sprawdź, jakie są zasady zaliczania kredytu do kosztów podatkowych!

27 września 2022

Public relations - jakie są jego główne założenia?

Public relations to bardzo rozpowszechnione określenie. Czym dokładnie jest? Jakie działania wchodzą w zakres tego pojęcia. Co mają na celu? Czy każda firma ich potrzebuje? Dowiedz się więcej na ten temat czytając nasz artykuł!

27 września 2022

Wynajem nieruchomości wspólnych a zwolnienie VAT - jak obliczyć kwotę limitu?

Do jakiej kwoty możliwe jest zwolnienie z podatku VAT dla najmu nieruchomości wspólnych? Który z małżonków jest podatnikiem na gruncie podatku VAT w związku z wynajmem nieruchomości wspólnej? Wynajem nieruchomości wspólnych a zwolnienie VAT - sprawdź!

27 września 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów