0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2022-09-26

Artykuły:

35-godzinny tydzień pracy - od kiedy będziemy pracować krócej?

Posłowie lewicy zgłosili projekt zmiany Kodeksu pracy i innych ustaw, który wprowadza 35-godzinny tydzień pracy. Czy to oznacza, że będziemy pracować krócej? Jakie normy będą obowiązywały? Od kiedy można spodziewać się nowych przepisów? Sprawdź!

26 września 2022

Obowiązki biur rachunkowych - najważniejsze informacje

Czy wiesz, jakie są obowiązki biur rachunkowych oprócz prowadzenia ewidencji księgowych i sporządzania rozliczeń i sprawozdań podatkowych? Sprawdź, czym jest AML, BDO i RODO oraz kiedy należy raportować schematy podatkowe i uiszczać opłatę środowiskową!

26 września 2022

Czy możliwe jest odliczenie straty od daniny solidarnościowej?

Daninę solidarnościową opłacają podatnicy, którzy uzyskali dochód większy niż 1 000 000 zł. Pojawia się zatem pytanie, jak można zmniejszyć wysokość daniny? W artykule przedstawiamy, czy możliwe jest odliczenie straty od podstawy daniny solidarnościowej!

26 września 2022

Czy możliwy jest zwrot VAT w deklaracji złożonej po terminie?

Ustawodawca wskazuje terminy złożenia dokumentów rozliczeniowych. Określony ustawowo (bez możliwości jego przywrócenia) jest również termin złożenia pliku JPK_V7. W artykule przeanalizujemy, czy możliwy jest zwrot VAT w deklaracji złożonej po terminie!

26 września 2022

FP i FGŚP a powrót z urlopu wychowawczego

Pracodawca zwolniony z opłacania składek na FP i FGŚP, za pracownice, które powracają do pracy z urlopu wychowawczego. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, przez jaki okres pracodawca zwolniony jest z obowiązku opłacania składek na fundusze!

26 września 2022

Czym jest czas pracy przedstawiciela handlowego?

Przedstawiciel handlowy swoje obowiązki wykonuje w permanentnej podróży służbowej. Co powinno zostać uwzględnione w jego czasie pracy i jak należy go rozliczyć? Przeczytaj i dowiedz się, jak powinien być liczony czas pracy przedstawiciela handlowego!

26 września 2022

Czym jest boolean search w rekrutacji?

Metoda boolean search pozwala jednak na wyszukanie tylko tych osób, które zamieszczają informacje o sobie w sieci. Jest narzędziem wykorzystywanym w procesie odnajdywania potencjalnych kandydatów do pracy. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

26 września 2022

Zmiana warunków wynagradzania a obowiązek aneksowania umowy o pracę

Czy ustalona przez pracodawcę zmiana warunków wynagradzania danego pracownika wymaga formy pisemnej? Jeżeli tak, to jaki rodzaj dokumentu powinien zostać przygotowany: aneks czy wypowiedzenie zmieniające? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź!

26 września 2022

Ile wynosi wynagrodzenie chorobowe po urlopie wychowawczym?

W jaki sposób należy obliczyć świadczeń za czas choroby bezpośrednio po urlopach związanych z macierzyństwem? Jaki okres należy uwzględnić przy wyliczaniu podstawy? Przeczytaj i dowiedz się, jak ustalić wynagrodzenie chorobowe po urlopie wychowawczym!

26 września 2022

Użyczenie samochodu do działalności współmałżonka na gruncie VAT

Jak wygląda umowa użyczenia samochodu między małżonkami na gruncie podatku dochodowego? Czy umowa użyczenia podlega pod podatek VAT? Dowiedz się, jak należy opodatkować użyczenie samochodu do działalności współmałżonka i czy można korzystać ze zwolnienia!

26 września 2022

Zatrudnienie księgowego - obowiązek czy prawo wyboru?

Czy zatrudnienie księgowego przy prowadzeniu działalności gospodarczej jest niezbędne? Jakie są zadania księgowego w firmie? Czy istnieje prawny obowiązek zatrudniania księgowego? Kto może być zatrudniony jako księgowy? Odpowiedzi znajdziesz w artykule!

26 września 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów