0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2022-10-03

Artykuły:

Czym charakteryzuje się spółka komandytowo-akcyjna?

Spółka komandytowo-akcyjna w ostatnich latach cieszyła się sporym zainteresowaniem. Czym charakteryzuje się spółka komandytowo-akcyjna? Dla kogo jest spółka komandytowo-akcyjna oraz kto może ją utworzyć? Na zadane pytania odpowiadamy w artykule!

3 października 2022

Jakie występują ulgi podatkowe na ryczałcie?

W przypadku podatników korzystających z ryczałtu jako formy opodatkowania, podatek obliczany jest od przychodu. Czy podatnik opodatkowany ryczałtem może skorzystać z ulg podatkowych? Jakie występują ulgi podatkowe na ryczałcie? Odpowiadamy w artykule!

3 października 2022

Temperatura w pracy w porze zimowej

Czy wiesz jaka temperatura w pracy w porze zimowej musi być zapewniona przez pracodawcę? Dotyczy to zarówno pracy w pomieszczeniu, jak i w przypadku pracy na zewnątrz. Dowiedz się więcej o obowiązkach pracodawcy w porze zimowej!

3 października 2022

Niepełnosprawny stażysta – uprawnienia w zakresie czasu pracy

Niepełnosprawny stażysta legitymujący się orzeczeniem zaliczającym go do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności pracuje na tych samych zasadach co każdy pracownik. Czy jednak posiada dodatkowe uprawnienia? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

3 października 2022

Kontrola ZUS – czy organ może podważyć podleganie ubezpieczeniom społecznym z tytułu umowy o pracę?

Kto przeprowadza kontrole ubezpieczonych? Co obejmuje kontrola ZUS? Czy ZUS może podważyć zawartą umowę o pracę z pracownikiem? Co może być podstawą do kwestionowania umowy o pracę? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na powyższe pytania!

3 października 2022

Kilka działalności a odliczenie składki zdrowotnej

Czy wiesz jak odliczyć składkę zdrowotną prowadząc kilka działalności? Jakie są zatem zasady odliczenia składki? Jak wygląda odliczenie składki zdrowotnej w 2022 roku! Przedstawiamy kilka działalności a odliczenie składki zdrowotnej na przykładach!

3 października 2022

Amortyzacja inwestycji w obcym budynku mieszkalnym a Nowy Ład

Czy po zmianach w ramach Nowego Ładu dotyczących zakazu amortyzacji własnych nieruchomości mieszkalnych możliwa jest amortyzacja inwestycji w obcym budynku mieszkalnym? Czy wprowadzone zmiany wpłynęły na możliwość amortyzacji obcego lokalu mieszkalnego?

3 października 2022

Jak obliczyć wynagrodzenie za urlop wypoczynkowy po urlopie rodzicielskim?

Pracownik przebywający na urlopie rodzicielskim ma prawo bezpośrednio po jego zakończeniu udać się na urlop wypoczynkowy. Jak wyliczyć wynagrodzenie za urlop wypoczynkowy po urlopie rodzicielskim? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

3 października 2022

Ile wynosi urlop rodzicielski na dziecko niepełnosprawne?

W projekcie kodeksu pracy w związku z wdrożeniem dyrektyw UE pojawiły się nowe uprawnienia dla rodziców. Jednym z nich jest wydłużony urlop rodzicielski na dziecko niepełnosprawne i nieuleczalnie chore. Przeczytaj kto ma do niego prawo!

3 października 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów