0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2022-10-04

Artykuły:

Rekordowa edycja Kongresu Biur Rachunkowych już wkrótce!

MKBR, czyli Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych odbędzie się w Kielcach już 27-27 października 2022 roku. Jeśli jesteś związany z tematyką biur rachunkowych, księgowości, podatków czy kadr to nie może Cię tam zabraknąć! Zapisz się już teraz!

4 października 2022

Na czym polega dysponowanie majątkiem spółki z o.o.?

Prowadzenie działalności w formie spółki z o.o. nakłada na przedsiębiorcę szereg obowiązków. Jednym z obowiązków jest dysponowanie majątkiem spółki z o.o. W artykule przedstawiamy, czym jest majątek spółki z o.o. oraz na czym polega dysponowanie nim!

4 października 2022

Czy możliwe jest odliczenie składki zdrowotnej od najmu prywatnego?

Najem prywatny cieszy się dużą popularnością. Właściciele mieszkań mogą mieć jednak wątpliwości, czy prowadząc najem prywatny należy opłacać składkę zdrowotną? Czy możliwe zatem będzie odliczenie składki zdrowotnej od najmu prywatnego? Odpowiadamy!

4 października 2022

Stawienie się pracownika do pracy po chorobie a zakaz rozwiązania umowy o pracę

Jak stanowi kodeks pracy rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia nie może nastąpić po stawieniu się pracownika do pracy w związku z ustaniem przyczyny jego nieobecności. Czy w tym przypadku obowiązuje zakaz rozwiązania umowy o pracę? Sprawdź to!

4 października 2022

Czy elektroniczne zwolnienia lekarskie należy przechowywać w dokumentach firmowych?

Pracodawca posiadający konto na PUE ZUS otrzymuje elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA) bezpośrednio po tym, jak wystawi je lekarz. W jaki sposób pracodawca powinien przechowywać takie dokumenty? Sprawdź w naszym artykule!

4 października 2022

Zakupiony sprzęt na czas pracy zdalnej – rozliczenie firmy i pracownika

Czy zakupiony sprzęt na czas pracy zdalnej dla można potraktować jako koszt podatkowy i jest on przychodem dla pracowników?

4 października 2022

PIT-2 - czym jest i kto powinien go złożyć?

Oświadczenie PIT-2 powinni złożyć pracownicy zatrudnieni w ramach umowy o pracę. Jednak, czy jest to obowiązek, czy ich prawo? Po co składany jest ten dokument? Wszystko na temat PIT-2 w artykule. Koniecznie przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

4 października 2022

Kontrola legalności zatrudnienia

Państwowa Inspekcja Pracy w ramach swoich zadań nadzoruje oraz kontroluje przedsiębiorstwa w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy. Kontrola legalności zatrudnienia jest jednym z obszarów często kontrolowanych przez PIP. Dowiedz się więcej!

4 października 2022

Odliczenie VAT z faktur elektronicznych - czy jest możliwe?

Czy sposób w jaki przechowywana jest faktura wpływa na prawo do odliczenia VAT? Czy możliwe jest przechowywanie faktur wyłącznie w formie elektronicznej? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy możliwe jest odliczenie VAT z faktur elektronicznych. Sprawdź!

4 października 2022

Leasing kasy fiskalnej a prawo do ulgi związanej z jej zakupem

Czy leasing kasy fiskalnej daje możliwość skorzystania z ulgi na zakup kasy fiskalnej? Czy można korzystać z kasy fiskalnej na podstawie umowy leasingu? Jak uzyskać ulgę na zakup kasy fiskalnej online? Najważniejsze informacje w naszym artykule!

4 października 2022

Odwołanie pracownika z urlopu - konsekwencje podatkowe

Każdy pracownik ma prawo do urlopu wypoczynkowego. W pewnych uzasadnionych sytuacjach pracodawca może jednak odwołać podwładnego z wakacji. Jakie aspekty podatkowe niesie ze sobą odwołanie pracownika z urlopu? Dowiedz się więcej z naszego artykułu!

4 października 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów