0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2023-03-30

Artykuły:

I ❤ marketing & technology - kolejna edycja konferencji

15–19 maja w Warszawie odbędzie się kolejna edycja konferencji marketingowej I ❤ marketing & technology. Event odbędzie się stacjonarnie w Multikinie Złote Tarasy, ale można wziąć w nim udział również online. Sprawdź szczegóły w poniższym artykule!

30 marca 2023

Amortyzacja firmowych budynków - jakie metody można zastosować?

Amortyzacja firmowych budynków może być naliczana według jednej z metod, wybranej przez przedsiębiorcę. Jednak każda z nich wymaga spełnienia określonych warunków. Dowiedz się, jakie stawki amortyzacyjne możesz zastosować amortyzując firmowy budynek!

30 marca 2023

Luka w numeracji faktur – jak sobie poradzić?

W celu zapewnienia ewidencjonowania wystawianych faktur obowiązkiem podatnika jest ich numerowanie. Co należy zrobić w sytuacji kiedy pojawi się luka w numeracji faktur? Jak w takim przypadku zachować wymaganą ciągłość? Odpowiadamy w artykule!

30 marca 2023

Sprzedaż samochodu firmowego przez ryczałtowca

Przedsiębiorca może dokonać sprzedaży samochodu, który stanowi środek trwały w firmie. Jednak jak powinna przebiegać sprzedaż samochodu firmowego przez ryczałtowca? Jaką stawkę ryczałtu należy zastosować? Sprawdź, odpowiedź znajdziesz w artykule!

30 marca 2023

Opłata administracyjna w leasingu a koszt podatkowy

Posiadając pojazd w leasingu opłaca się nie tylko raty leasingowe, ale także mogą wystąpić innego rodzaju opłaty, np. administracyjne. Czy opłata administracyjna w leasingu stanowi koszt podatkowy związany z użytkowaniem pojazdu? Odpowiadamy w artykule!

30 marca 2023

Zapłata VAT e-commerce – gdzie, jak i kiedy zapłacić VAT OSS i VAT IOSS?

Prowadzisz sprzedaż wysyłkową w UE i korzystasz z procedury VAT OSS lub VAT IOSS? Sprawdź, w jakim terminie i na jaki rachunek urzędu powinna być uiszczona zapłata VAT e-commerce i do kiedy wysłać deklarację rozliczeniową VIU-DO oraz VII-DO!

30 marca 2023

Niepełny wymiar czasu pracy - zasady ogólne

Praca osób, które są zatrudnione na niepełny wymiar czasu pracy, rodziła różne praktyczne problemy. Zatem obecnie jakie normy obowiązują pracownika podejmującego ową pracę i czym charakteryzuje się niepełny wymiar czasu pracy? Rozwijamy ten temat poniżej.

30 marca 2023

Czy darowizna jest opodatkowana podatkiem dochodowym?

Darowizna w formie gotówkowej lub innej formie materialnej w niektórych przypadkach może pomniejszyć podstawę opodatkowania. Czy wiesz, które z darowizn podlegają odliczeniu od podatku? Sprawdź, jakie są zasady rozliczenia umowy darowizny na gruncie PIT!

30 marca 2023

Podwyżka inflacyjna wynagrodzenia a podstawa wymiaru zasiłku

Przez cały ubiegły rok temat inflacji był gorący wśród wielu Polaków. Aktualnie nadal Polska boryka się z wysokimi cenami. Czy podwyżka inflacyjna będzie miała wpływ na wysokość podstawy wymiaru zasiłku? O tym piszemy w poniższym artykule!

30 marca 2023

Zakup bazy danych osobowych zgodnie z RODO

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą w dobie wszechobecnej konkurencji powinni stale pozyskiwać nowych klientów. Jednym ze sposobów na ich pozyskiwanie jest zakup bazy danych osobowych. Czy takie działalnie jest zgodne z RODO? Wyjaśniamy!

30 marca 2023

Sprzedaż produktów rolnych - jaką stawkę VAT zastosować?

Sprzedaż produktów rolnych może być opodatkowana różnymi stawkami VAT. W zależności od faktycznych okoliczności możemy mieć do czynienia z kilkoma stawkami VAT, nawet w odniesieniu do dostawy tego samego produktu. Sprawdź, jaką stawkę VAT wybrać!

30 marca 2023

Zgromadzenie wspólników zwołane nieformalnie

W spółkach, w których występują wspólnicy, mają oni obowiązek w określonych przypadkach spotkać się na zgromadzenie. Czy zgromadzenie wspólników zawsze musi być formalnie zwołane? Kiedy można bez formalnego zwołania zorganizować zgromadzenie? Sprawdź!

30 marca 2023

Zwrot nadpłaconego wynagrodzenia na gruncie PIT

Przedsiębiorca zatrudniający pracowników może popełnić błąd i wypłacić wynagrodzenie wyższe niż pracownik powinien otrzymać za wykonaną pracę. Jak wówczas rozliczyć na gruncie PIT zwrot nadpłaconego wynagrodzenia? Na pytanie odpowiadamy w artykule!

30 marca 2023

Wynagrodzenie urlopowe - jak należy je wyliczyć?

Za niewykorzystany urlop wypoczynkowy należy się pracownikowi wynagrodzenie urlopowe. W artykule opisujemy jak należy obliczyć takie wynagrodzenie oraz jakie składniki nie stanowią podstawy do jego wypłacenia. Przeczytaj i sprawdź!

30 marca 2023

Rower w firmie a koszty uzyskania przychodu

Zakup roweru na firmę jest coraz bardziej powszechnym zjawiskiem. Sprawdź, czy wydatek poniesiony na rower w firmie może zostać uznany za koszt uzyskania przychodu w przypadku posiadania już samochodu w jednoosobowej działalności gospodarczej!

30 marca 2023

Dzień wolny za święto wypadające w sobotę a urlop bezpłatny i macierzyński

Obowiązkiem pracodawcy jest poprawnie rozliczyć dzień wolny za święto wypadające w sobotę każdemu swojemu pracownikowi. Jednak czy w każdej sytuacji taki dzień wolny się należy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

30 marca 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów