0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2023-03-31

Artykuły:

Kiedy jest potrzebna uchwała zarządu i jakie są skutki jej braku?

Zagadnienie, które zostanie wzięte na tapet w niniejszym artykule, to kwestia zarządu w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością. Kiedy wymagana jest uchwała zarządu spółki? W jaki sposób zarząd spółki podejmuje uchwały? Odpowiadamy w artykule!

31 marca 2023

Składanie deklaracji VAT w okresie zawieszenia działalności

Planujesz zawieszenie działalności? Masz wątpliwości, czy w okresie zawieszenia masz obowiązek wypełniać obowiązki rozliczeniowe w zakresie rozliczenia VAT? W artykule przedstawiamy, czy obowiązkowe jest składanie deklaracji VAT w okresie zawieszenia?

31 marca 2023

Odszkodowanie za wypadek w pracy i chorobę zawodową - obowiązujące stawki

Od 1 kwietnia 2023 r. osoby ubiegające się o odszkodowanie za wypadek w pracy i chorobę zawodową mogą liczyć na wyższe stawki wypłat! Czym jest wypadek przy pracy a czym choroba zawodowa? Komu przysługuje takie odszkodowanie? Przeczytaj o tym w artykule!

31 marca 2023

Zawieszenie działalności gospodarczej na mniej niż 30 dni a ZUS

Zawieszenie działalności zwalnia przedsiębiorcę z obciążeń publicznoprawnych, w tym z obowiązku opłacania składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne. Czy zawieszenie działalności gospodarczej na mniej niż 30 dni jest możliwe? Sprawdź!

31 marca 2023

Faktura korygująca a nota korygująca - różnice

Zastanawiasz się, kiedy wystawia się fakturę korygującą a kiedy notę korygującą? Pomimo podobnych nazw między tymi dokumentami występują znaczne różnice. Faktura korygująca a nota korygująca - dowiedz się, czym się różnią i jak prawidłowo je wystawiać!

31 marca 2023

Postępowanie pracodawcy, gdy do wynagrodzenia pracownika skierowano kilka zajęć komorniczych

W sytuacji, w której osoba zatrudniona nie reguluje swoich zobowiązań, wierzyciel występuje do komornika w celu uzyskania należności w drodze egzekucji. Wyjaśniamy w artykule co zrobić, gdy do wynagrodzenia pracownika skierowano kilka zajęć komorniczych!

31 marca 2023

Darowizna środka trwałego - skutki podatkowe

W praktyce gospodarczej zdarzają się sytuacje, gdy przedsiębiorca decyduje się przekazać majątek firmy w formie darowizny. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak powinna zostać prawidłowo rozliczona darowizna środka trwałego i jakie powoduje konsekwencje!

31 marca 2023

Samochód użyczony - ujęcie wydatków w kosztach podatkowych

Obecnie przedsiębiorcy użytkują w firmie nie tylko samochody wprowadzone do ewidencji środków trwałych, ale także prywatne czy też użytkowane na podstawie umowy najmu lub użyczenia. Sprawdź, jak rozliczyć koszty poniesione na na samochód użyczony!

31 marca 2023

Nadawanie uprawnień do KSeF - jak przebiega?

Obecnie faktury ustrukturyzowane funkcjonują w obrocie gospodarczym jako jedna z dopuszczalnych form dokumentowania transakcji, po to, aby docelowo je zastąpić. Faktury te można wystawić za pomocą KSeF. Sprawdź, jak wygląda nadawanie uprawnień do KSeF!

31 marca 2023

Obciążenie konsumenta dodatkowymi opłatami - czy jest możliwe?

Konsumentem jest osoba fizyczna, która dokonuje z przedsiębiorcą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jego działalnością gospodarczą, czy zawodową. Czy wiesz, kiedy możliwe jest obciążenie konsumenta dodatkowymi opłatami? Wyjaśniamy!

31 marca 2023

Dziedziczenie przedsiębiorstwa - jak opodatkować?

Dziedziczenie przedsiębiorstwa może podlegać opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn. Ze zwolnienia z opodatkowania może skorzystać najbliższa rodzina pod warunkiem dopełnienia odpowiednich formalności. Sprawdź, jak opodatkować takie zdarzenie!

31 marca 2023

PIT-36 - lepiej przez Internet niż listem poleconym

Podatnicy rozliczający się według skali podatkowej mają obowiązek złożyć roczne zeznanie podatkowe PIT-36. Zeznanie należy złożyć do 30 kwietnia. Sprawdź formy wysyłki deklaracji - czy lepiej jest wysłać formularz listem poleconym czy może przez internet?

31 marca 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów