0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2023-12-04

Artykuły:

Czy warto wykorzystywać gadżety reklamowe w promocji firmy?

Jedna z rzeczy, która zawsze wzbudza w nas radość i wdzięczność wobec firmy to gadżety reklamowe. Czy warto dalej inwestować w upominki reklamowe, by promować swoją firmę? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

4 grudnia 2023

Ochrona danych w KSeF - czy dane przedsiębiorców są bezpieczne?

Krajowy System e-Faktur wkrótce stanie się obowiązkowym narzędziem dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą. Czy wiesz, jak wygląda ochrona danych w KSeF? Czy dane przedsiębiorców będą bezpieczne? Jakie wystąpią zagrożenia? Sprawdź!

4 grudnia 2023

Taksonomia – czym jest i z jakimi obowiązkami się wiąże?

Taksonomia to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego dotyczącego zrównoważonych inwestycji. Wejście w życie taksonomii wiąże się z różnymi obowiązkami dotyczącymi działalności gospodarczej. Sprawdź, czego dotyczą wspomniane obowiązki.

4 grudnia 2023

Fundusze Europejskie dla Lubuskiego - na jakie formy wsparcia można liczyć?

Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021-2027 jest programem, który ma na celu wspieranie przedsiębiorców z województwa Lubuskiego. Na jakie formy wsparcia mogą liczyć przedsiębiorcy? Przeczytaj artykuł i poznaj więcej szczegółów!

4 grudnia 2023

Umowa o pracę na okres próbny a dalsze zatrudnienie i stanowisko GIP

Od jakiegoś czasu zmiany w prawie pracy wprowadziły dużo modyfikacji również w zakresie stosunku pracy, a w tym również w odniesieniu jakim jest umowa o pracę na okres próbny. Co jednak w przypadku dalszego zatrudnienia po okresie próbnym? Sprawdź!

4 grudnia 2023

Darowizna w III grupie podatkowej – na co zwrócić uwagę?

Darowizna w III grupie podatkowej to darowizna otrzymana przez osobę, która nie jest spokrewniona z darczyńcą. Czy wiesz jaka kwota jest wolna od podatku oraz ile wynosi opodatkowanie powyżej tej kwoty? Sprawdź w naszym artykule!

4 grudnia 2023

Do jakich ubezpieczeń powinien zgłosić się niepełnosprawny przedsiębiorca?

Niepełnosprawny przedsiębiorca ma prawo starać się o refundację składek ZUS z PEFRON ale również może korzystać z ulg w składkach. Przeczytaj artykuł i dowiedź się z jakich ulg w opłacaniu składek skorzysta niepełnosprawny przedsiębiorca!

4 grudnia 2023

Odpowiedzialność podatkowa dzierżawcy za niezapłacony podatek od nieruchomości

Czy wiesz, czym jest odpowiedzialność podatkowa dzierżawcy? Czy dzierżawca nieruchomości może ponosić odpowiedzialność za zaległości właściciela np. w podatku od nieruchomości? Sprawdź w naszym artykule!

4 grudnia 2023

E-paragony - czy istnieje obowiązek wystawiania?

E-paragony przynoszą wiele korzyści dla przedsiębiorców i konsumentów. Wydawanie paragonów w formie elektronicznej zamiast papierowej wpływa zarówno na ograniczenie kosztów, jak i zwiększa korzyści dla środowiska. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

4 grudnia 2023

Zwolnienie podmiotowe a pośrednictwo w sprzedaży

Podatnicy niechętnie rejestrują się jako podatnicy podatku VAT. Dla mniejszych podatników, zwolnienie podmiotowe jest bardzo korzystne, zwłaszcza jeśli zajmują się usługami. Czy takie zwolnienie zawsze będzie obowiązywać? Jaki jest limit sprzedaży?

4 grudnia 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów