0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2023-12-05

Artykuły:

PIT-8AR - jak ją wypełnić?

Deklarację PIT-8AR należy sporządzić i przekazać do właściwego urzędu skarbowego. W jakim terminie należy tego dokonać? Jak ją uzupełnić? Sprawdź, jakie dane są niezbędne do sporządzenia PIT-8AR. Dowiedz się więcej z naszego artykułu.

5 grudnia 2023

Ile powinien wynosić okres rozliczeniowy czasu pracy?

Okres rozliczeniowy w firmie pozwala na bardziej elastyczne zarządzanie czasem pracy pracowników. Długości okresów rozliczeniowych są różne i często zależą od systemu czasu pracy obowiązującego w firmie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

5 grudnia 2023

Wynagrodzenie za bezumowne korzystanie z kapitału

Kiedy dochodzi do unieważnienia umowy kredytowej, kredytobiorca zwraca kwotę wpłaconą tytułem spłaty kapitału lub odsetek i prowizji. Banki postanowiły obejść te zasady. Jak? Sprawdź i dowiedz się, o wynagrodzeniu za bezumowne korzystanie z kapitału!

5 grudnia 2023

Odliczenie VAT od zaliczki za samochód firmowy - jak wygląda?

W przypadku wpłaty zaliczki na poczet dostawy towaru przedsiębiorca ma prawo do odliczenia podatku naliczonego (oczywiście o ile zakupiony towar ma związek z działalnością gospodarczą). Jak wygląda odliczenie VAT od zaliczki za samochód firmowy? Sprawdź!

5 grudnia 2023

Wystawienie pustej faktury przez biuro rachunkowe - kto odpowiada?

Niektóre biura rachunkowe wystawiają faktury w imieniu swoich klientów. Jak wygląda odpowiedzialność na gruncie podatku VAT oraz odpowiedzialność karnoskarbowa, gdy nastąpi wystawienie pustej faktury przez biuro rachunkowe? Wyjaśniamy w artykule!

5 grudnia 2023

Incydentalna sprzedaż w trakcie zawieszenia działalności a przychody

Zawieszenie działalności gospodarczej niekiedy jest koniecznością. Jednak nawet w momencie zawieszenia działalności przedsiębiorca może dokonywać pewnych czynności. Co w przypadku, kiedy występuje incydentalna sprzedaż w trakcie zawieszenia działalności?

5 grudnia 2023

Opodatkowanie i oskładkowanie rekompensaty z tytułu ustania stosunku pracy

Rekompensaty z tytułu ustania stosunku pracy są przychodami ze stosunku pracy, podlegającymi opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Rekompensata ta podlega również oskładkowaniu. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

5 grudnia 2023

Odszkodowanie za prywatny pojazd - czy się ujmuje w ewidencji?

Wiele podatników się zastanawia czy w sytuacji gdy użytkuje w firmie samochód prywatny, to przyznane odszkodowanie za prywatny pojazd powinni w firmie przyjąć jako przychód. Na tą wątpliwość odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

5 grudnia 2023

Księgowanie odszkodowania w KPiR - kiedy podlega ewidencji?

Czy wiesz, że niektóre odszkodowania mogą podlegać opodatkowaniu w działalności? Czy odszkodowanie otrzymane przez przedsiębiorcę można traktować jako zwrot wydatków? Sprawdź w artykule, jak przebiega księgowanie odszkodowania w KPiR!

5 grudnia 2023

Remanent - spis z natury

Każdy przedsiębiorca prowadzący działalność nie uniknie konieczności sporządzenia remanentu. Jest to obowiązek wynikający bezpośrednio z rozporządzenia w sprawie prowadzenia KPiR. Czym jest remanent i w jaki sposób sporządzić remanent w firmie? Sprawdź!

5 grudnia 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów