0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2023-12-11

Artykuły:

Obowiązkowe e-faktury już od lipca 2024 r.

Ebook "Obowiązkowe e-faktury już od lipca 2024 r." przedstawia najważniejsze informacje dotyczące e-faktur, a także KSeF. Pobierz darmowy ebook PDF!

11 grudnia 2023

Jak wypełnić PIT-11 za 2023 rok?

W jaki sposób uzupełnić wersję informacji PIT-11 (29)? W których polach należy wpisać dochody pracowników do 26. roku życia, którzy nie korzystali z ulgi dla młodych? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu. Przeczytaj instrukcję!

11 grudnia 2023

Twórcy, artyści i osoby wykonujące wolne zawody a składki ZUS

Twórcy, artyści i osoby wykonujące wolne zawody to specyficzna grupa zawodowa. Należy znać definicję tych zawód dla celów ubezpieczeniowych w ZUS. Bowiem od tego zależy czy będą przysługiwały ulgi w opłacaniu składek czy nie. Sprawdź to!

11 grudnia 2023

Dowody sprzeczne z prawem w postępowaniu podatkowym za ich wykorzystanie

W postępowaniu podatkowym dowodem może być wszystko, co może przyczynić się do wyjaśnienia sprawy o ile jest to zgodne z prawem. Czy dowody sprzeczne z prawem w postępowaniu podatkowym, nawet jeżeli będą istotne dla postępowania mogą być wykorzystane?

11 grudnia 2023

Na co uważać, decydując się na kredyt przez Internet?

Pozyskanie dodatkowych środków poprzez kredyt online często nie wymaga wychodzenia z domu – całą procedurę można przejść zdalnie. Czy takie rozwiązanie jest bezpieczne? Na co uważać przy wnioskowaniu o kredyt przez Internet? Przeczytaj i dowiedz się!

11 grudnia 2023

Dotacje na badanie i rozwój - na jakie wsparcie mogą liczyć firmy?

Dotacje na badanie i rozwój mają za zadanie wspierać przedsiębiorców. Na jakie wsparcie od UE mogą liczyć firmy? Gdzie należy szukać tego wsparcia? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące dotacji badawczo-rozwojowych!

11 grudnia 2023

Symbol przedsiębiorstwa - co może nim być?

Symbol przedsiębiorstwa to graficzny znak, który jest używany do reprezentowania danej firmy lub marki. Może to być logo, znak towarowy, emblemat lub inne charakterystyczne wyobrażenie. Czy wiesz czym nie może być symbol przedsiębiorstwa? Wyjaśniamy!

11 grudnia 2023

Ulga na złe długi w CIT estońskim - co należy wiedzieć?

Ulga na złe długi to mechanizm umożliwiający wierzycielowi (sprzedawcy, który wystawił fakturę sprzedaży) obniżyć koszty o faktury, za które nie otrzymał zapłaty. Pojawia się jednak pytanie, czy ulga na złe długi w CIT estońskim ma zastosowanie? Sprawdź!

11 grudnia 2023

Dotacja na środek trwały po wprowadzeniu do ewidencji środków trwałych

Otrzymanie dotacji na zakup środka trwałego może mieć miejsce na różnym etapie. Co jednak w przypadku gdy ma miejsce dotacja na środek trwały po wprowadzeniu do ewidencji środków trwałych? Jakie niesie ona za sobą skutki podatkowe? Odpowiadamy!

11 grudnia 2023

Naruszenie doby pracowniczej - pojęcie, konsekwencje jej złamania

Naruszenie doby pracowniczej to sytuacja, w której pracownik rozpoczyna pracę w kolejnej dobie przed upływem doby od momentu rozpoczęcia czasu pracy w dobie poprzedzającej. Może to zostać ujęte jako przekroczenie doby pracowniczej. Wyjaśniamy!

11 grudnia 2023

Wypłata zaliczki na dywidendę a ewidencja w księgach rachunkowych

Po spełnieniu określonych warunków spółka ma prawo wypłacić zaliczkę na poczet dywidendy. W artykule przedstawione zostanie, kiedy dopuszczalna jest wypłata zaliczki na dywidendę oraz w jaki sposób prawidłowo ewidencjonować wypłatę w księgach. Sprawdź!

11 grudnia 2023

Remanent a wycena towarów częściowo zużytych

Remanent ma na celu zbadanie faktycznej ilości towarów, materiałów, półwyrobów, wyrobów gotowych, odpadów i braków posiadanych przez przedsiębiorstwo. Jest to obowiązek każdego przedsiębiorcy. Przeczytaj więcej, remanent a wycena towarów przez firmę.

11 grudnia 2023

Remanent w zaliczce na podatek dochodowy za grudzień - czy jest konieczny?

Przedsiębiorcy zobowiązani są do wpłacania zaliczki na podatek dochodowy jak również do sporządzenia spisu z natury na koniec roku podatkowego. Sprawdź, czy podatnik ma obowiązek uwzględnić remanent w zaliczce na podatek dochodowy za grudzień!

11 grudnia 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów