0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2024-06-11

Artykuły:

Najpopularniejsze kredyty dla osób prywatnych i przedsiębiorców

Kredyty są popularne zarówno wśród osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. Mogą być celowe lub przeznaczone na dowolny cel. Dowiedz się więcej o różnych rodzajach kredytów i ich warunkach. Przeczytaj nasz artykuł, aby poznać szczegóły!

11 czerwca 2024

Preferencyjny ZUS - jak długo można korzystać w 2024 roku?

Sporą zachętą dla osób zamierzających prowadzić swoje własne przedsiębiorstwo jest preferencyjny ZUS, czyli możliwość opłacania mniejszych składek przez pierwsze dwa lata działalności. Jednak co później? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź!

11 czerwca 2024

Komu i w jakiej wysokości przysługuje odprawa pośmiertna?

Komu wypłacić odprawę pośmiertną? Jakie warunki należy spełnić żeby ją otrzymać? Ile wynosi wysokość odprawy? Czy pracodawca może nie wypłacić tego świadczenia? Przeczytaj i dowiedz się, w jakiej wysokości przysługuje odprawa pośmiertna!

11 czerwca 2024

Jakie obowiązki ma spółka nieruchomościowa w kontekście podatków?

W artykule omówiono wprowadzenie instytucji spółek nieruchomościowych do polskiego systemu podatkowego. Celem tego jest poprawa efektywności poboru podatku od zbycia udziałów przez nierezydentów. Jakie obowiązki podatkowe ma spółka nieruchomościowa?

11 czerwca 2024

Ile wynosi ZUS dla nowych firm?

Składki ZUS są znacznym obciążeniem dla osób rozpoczynających prowadzenie własnej działalności, dlatego w przepisach przewidziano wsparcie dla przedsiębiorców. Przeczytaj, ile trwa okres ulgi oraz jaka jest wysokość składek ZUS dla nowych firm.

11 czerwca 2024

Zmiana umowy o zamówienie publiczne - czy jest możliwa?

Zmiana umowy o zamówienie publiczne jest dokładnie omawiana w ustawie Prawo zamówień publicznych. W momencie, gdy zmiana jest znacząca, to niezbędne jest przeprowadzenie nowego postępowania o udzielenie zamówienia. Czy zawsze tak jest? Przeczytaj!

11 czerwca 2024

Międzynarodowe prawo jazdy dla przedsiębiorcy - jak je zdobyć?

Na terenie Unii Europejskiej możemy podróżować samochodem legalnie, posiadając jedynie nasze polskie, oryginalne prawo jazdy. Co jednak w przypadku krajów poza Unią? Jak otrzymać międzynarodowe prawo jazdy? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

11 czerwca 2024

Dokument sprzedaży w działalności nierejestrowanej - jak go ująć?

Działalność nierejestrowana jest prowadzona w sposób ciągły, zorganizowany, zarobkowy i we własnym imieniu. Mimo to nie wlicza się do działalności gospodarczej. W takim razie czy można wystawić dokument sprzedaży w działalności nierejestrowanej?

11 czerwca 2024

Kwota wolna od podatku w Polsce w 2024 roku

Kwota wolna od podatku to zagadnienie dotyczące jednej ze zmian, które z korzyścią odczuwają podatnicy rozliczający się na zasadach skali podatkowej. Na przestrzeni lat kwota wolna od podatku wzrosła ponad trzykrotnie. Ile będzie wynosić w 2024 roku?

11 czerwca 2024

Umowa użyczenia nieruchomości - jak ją rozliczyć?

Właściciel, który oddaje nieruchomość w ramach umowy użyczenia, nie uzyskuje żadnych opłat i świadczeń od biorącego. Na czym polega umowa użyczenia nieruchomości i czy w jej przypadku powstaje przychód podatkowy po którejś ze stron? Przeczytaj!

11 czerwca 2024

Zatrudnienie niepełnosprawnych - jakie korzyści ze sobą niesie?

Zatrudnienie niepełnosprawnych niesie ze sobą wiele korzyści. Można m.in ubiegać się o zwrot kosztów na przystosowanie i wyposażenie stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej. Sprawdź, jakie jeszcze można czerpać korzyści! Koniecznie przeczytaj artykuł!

11 czerwca 2024

Przekroczenie progu a zaliczka na podatek dochodowy pracownika

Przekroczenie progu podatkowego przez pracownika, powoduje pobieranie zaliczek w wyższej wysokości przez pracodawcę. Od kiedy pracodawca powinien pobierać zaliczkę na podatek w wyższej wysokości? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

11 czerwca 2024

Jak otworzyć działalność na KRUS-ie?

Niektóre formy działalności podlegają bowiem pod oskładkowanie w KRUS. Czy możliwe jest jednak połączenie ubezpieczenia w KRUS-ie i prowadzenie pozarolniczej działalności gospodarczej? Jakie warunki należy spełnić, aby otworzyć działalność na KRUS-ie?

11 czerwca 2024

Skala podatkowa - podatek dochodowy w działalności w 2024 roku

Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą mają do wyboru kilka sposobów rozliczenia podatku dochodowego. Jedną z najbardziej popularnych jest skala podatkowa. Dowiedz się, na czym polega oraz jak obliczyć podatek dochodowy za pomocą skali podatkowej!

11 czerwca 2024

Wyszukiwarka VIES - jak zweryfikować numer VAT UE i NIP z Unii Europejskiej?

Rozpoczynając współpracę z firmą z UE warto sprawdzić, czy jest ona zarejestrowana do VAT-UE. Można tego dokonać przez bazę VIES – wyszukiwarkę znajdującą się na stronie Komisji Europejskiej. Sprawdź, dlaczego warto weryfikować klientów w systemie VIES!

11 czerwca 2024

Ryczałt 2024 - stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych

Jedną z uproszczonych form rozliczeń z urzędem skarbowym jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Stawka ryczałtu zależna jest od rodzaju prowadzonej działalności. Dowiedz się, jakie są dostępne stawki ryczałtu w 2024 roku! Sprawdź w artykule!

11 czerwca 2024

Rezygnacja z VAT już działającej firmy - czy jest możliwa?

Przedsiębiorca, który nie przekroczy limitu 200 000 zł obrotu ze sprzedaży może skorzystać ze zwolnienia z VAT. Jednak czy możliwa jest rezygnacja z VAT już działającej firmy oraz jakie konsekwencje powoduje rezygnacja z VAT? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

11 czerwca 2024

Kamper w działalności gospodarczej a koszty

W dobie pandemii kamper w działalności gospodarczej przestał być czymś wyjątkowym. Część przedsiębiorców decyduje się na zakup kampera w celu wynajmu czy też wykorzystania go w działalności jako mobilne biuro. Czy takie wydatki mogą być kosztem?

11 czerwca 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów