0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2024-06-12

Artykuły:

Wyższe świadczenia chorobowe

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało o kolejnych propozycjach zmian w zakresie zasiłków. Czy wyższe świadczenia chorobowe i wypłata świadczeń za czas choroby tylko przez ZUS jest realna? Przekonaj się!

12 czerwca 2024

Cena i jakość – 5 najważniejszych pytań o logistykę transgraniczną dla e-commerce.

Ekspansja zagraniczna to przyszłość e-commerce, ale wymaga odpowiedniej logistyki. Odkryj, jak zmniejszyć koszty i wybrać najlepszego operatora kurierskiego, aby maksymalizować zyski. Więcej informacji w naszym artykule!

12 czerwca 2024

Jednorazowa amortyzacja środków trwałych o wartości powyżej 10 000 zł

Czy wiesz, że możliwa jest jednorazowa amortyzacja środka trwałego, którego wartość przekracza 10 000 zł? Przedsiębiorcy mogą skorzystać z niej w ramach pomocy de minimis lub ulgi na fabrycznie nowe środki trwałe. Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

12 czerwca 2024

Gun jumping - czym jest i jakie są jego konsekwencje?

Przedsiębiorstwa mogą łączyć się w większe podmioty gospodarcze. Scalanie wymaga dopełnienia wielu formalności. W momencie, gdy firma rozpoczyna działalność przed zakończeniem procesu łączenia dochodzi do sytuacji określanej jako gun jumping. Przeczytaj!

12 czerwca 2024

Zakup kampera na gruncie podatku VAT i PIT

Zakup kampera stał się ze względu na wygodę podróżowania popularny wśród przedsiębiorców. Pojawia się zatem pytaniem jak rozliczyć taki zakup na gruncie VAT oraz PIT. Na początek warto określić cel wykorzystywania pojazdu.

12 czerwca 2024

Czynny żal w 2024 roku - wzór ze szczegółowym omówieniem

Za niezapłacenie podatków i brak wysyłki deklaracji w obowiązujących terminach grożą konsekwencje prawne. Aby uniknąć kary, możesz skorzystać z czynnego żalu. Dowiedz się, jak skonstruować czynny żal w 2024 roku i pobierz darmowy wzór!

12 czerwca 2024

Klasyfikacja PKD - podstawowe informacje

Klasyfikacja PKD to Polska Klasyfikacja Działalności, która określa podział i pogrupowanie rodzajów działalności gospodarczej. Dowiedz się, jak prawidłowo ustalić numer PKD oraz jak rozwiązać problem z ustaleniem właściwego kodu dla firmy!

12 czerwca 2024

Jakie są różnice między umową o dzieło a umową o roboty budowlane?

Kodeks cywilny reguluje wiele rodzajów umów. Są w nim również opisane różnice między umową o dzieło a umową o roboty budowlane. Jakie kryterium decyduje o tym, którą umowę zawrzeć z wykonawcą? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w artykule.

12 czerwca 2024

Wyłączenie z KRUS a zgłoszenie w ZUSie

Podleganie ubezpieczeniom z tytułu prowadzenia działalności pozarolniczej w ZUS-ie jest obowiązkowe dla przedsiębiorcy, ale niekoniecznie dla rolnika. Warto jednak pamiętać, że w niektórych przypadkach może nastąpić wyłączenie z KRUS. Sprawdź!

12 czerwca 2024

Czy przelew dla syna to zawsze darowizna?

Przez darowiznę można zrozumieć bezpłatne świadczenie na rzecz obdarowanego kosztem swojego majątku. Dowiedz się, czy przelew dla syna to za każdym razem darowizna i w jakich przypadkach może on być zwolniony z podatku. Przeczytaj artykuł i sprawdź!

12 czerwca 2024

Czy opodatkowanie akcyzą papierosów elektronicznych jest konieczne?

Dowiedz się, czy opodatkowanie akcyzą papierosów elektronicznych jest konieczne. Jakie przepisy obowiązują producentów i sprzedawców takich produktów oraz jakie wyzwania stawia przed nimi nowa regulacja, a także jak opodatkowane są płyny do e-papierosów!

12 czerwca 2024

W jaki sposób korzystnie wypłacać wynagrodzenie w spółce z o.o.?

Spółka z o.o. osiągając przychód zobowiązana jest do jego opodatkowania, następnie podatek uiszczają wspólnicy chcąc wypłacić pieniądze ze spółki. Jak można wypłacać wynagrodzenie w spółce z o.o. w celu uniknięcia podwójnego opodatkowania? Sprawdź!

12 czerwca 2024

Jak sprawdzić NIP, czyli Numer Identyfikacji Podatkowej?

Numer NIP służy do dokonania identyfikacji podatnika. Zastanawiasz się, jak sprawdzić NIP zarówno swój, jak i swojego kontrahenta? Czy wiesz, że obecnie możesz też zweryfikować NIP osoby prywatnej? Przeczytaj artykuł i sprawdź, jak tego dokonać!

12 czerwca 2024

Twórcy, artyści i osoby wykonujące wolne zawody a składki ZUS

Twórcy, artyści i osoby wykonujące wolne zawody to specyficzna grupa zawodowa. Należy znać definicję tych zawód dla celów ubezpieczeniowych w ZUS. Bowiem od tego zależy czy będą przysługiwały ulgi w opłacaniu składek czy nie. Sprawdź to!

12 czerwca 2024

Umowa o dzieło a składki ZUS za pracownika

Czy umowa o dzieło wiąże się z koniecznością zgłoszenia wykonawcy do ubezpieczeń w ZUS? Ekspert odpowiada na to pytanie!

12 czerwca 2024

Pozyskiwanie klientów, czyli reklama biura rachunkowego

Dążenie do ciągłego rozwoju, pozyskiwanie nowych klientów i utrzymanie konkurencyjności to codzienne wyzwania, z którymi mierzą się biura rachunkowe. Rozwiązaniem może okazać się reklama biura rachunkowego. Co zrobić by była ona skuteczna? Przeczytaj!

12 czerwca 2024

Korekta odpisów amortyzacyjnych w księgach rachunkowych

Zdarzają się sytuacje, kiedy podatnik zobowiązany jest do korekty wcześniej dokonanych odpisów amortyzacyjnych. Czy wiesz, jak korekta odpisów amortyzacyjnych powinna zostać wykazana w księdze rachunkowej? Sprawdź sposób księgowania w artykule!

12 czerwca 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów