0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo gospodarcze

Odbiór awizo - kto na poczcie może odebrać pismo z sądu?

Jeśli listonosz nikogo nie zastanie, to wrzuci do skrzynki awizo. Kto może się zgłosić na poczcie po odbiór awizo z sądu? Jak liczyć terminy na odebranie przesyłki? Kiedy przyda się pełnomocnictwo pocztowe? Dlaczego korespondencję z sądu należy odbierać?

4 lipca 2022

Ochrona danych

Zaświadczenie o niekaralności - jak je uzyskać i ile kosztuje?

Zaświadczenie o niekaralności można uzyskać przez Internet, listownie lub składając formularz w punkcie informacyjnym. Wydawane jest “od ręki”. Kosztuje 20 zł lub 30 zł. Jest potrzebne np. przy kandydowaniu na niektóre stanowiska.

26 lipca 2022

Windykacja

Zajęcie pensji przez komornika - jakie obowiązki ma pracodawca?

Zajęcie pensji pracownika przez komornika powoduje, że pracodawca ma dodatkowe obowiązki. Za ich naruszenie obowiązków grozi grzywna i ryzyko płacenia odszkodowania. Trzeba m.in. pamiętać o przekazywaniu komornikowi żądanych informacji.

3 sierpnia 2022

Prawo gospodarcze

Przedawnienie - rewolucyjne zmiany w praktyce

W jaki sposób oblicza się przedawnienie roszczeń? Jakie skutki dla przedsiębiorców i kontrahentów ma skrócenie terminów przedawnienia? Skąd dowiedzieć się, kiedy upływa koniec terminu przedawnienia? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule!

17 stycznia 2022

Prawa konsumenta

Przysposobienie dziecka - rodzaje, warunki i skutki adopcji

Przysposobienie, czyli adopcja dziecka wymaga spełnienia szeregu formalności. Jej skutki zależą od tego, czy dokonano adopcji pełnej czy niepełnej. W wyniku adopcji ustaje władza rodzicielska dotychczasowych rodziców. Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

20 listopada 2021

Prawo gospodarcze

Majątek osobisty małżonka a majątek wspólny - co się na niego składa?

W polskich małżeństwach z reguły obowiązuje wspólność majątkowa. Małżonkowie mają jednak nie tylko majątek wspólny, ale też majątek osobisty. Co wchodzi w skład majątku osobistego, a co do majątku wspólnego?

20 kwietnia 2022

Prawo gospodarcze

Zdolność prawna - czym się różni od zdolności do czynności prawnych?

Zdolność prawną ma każdy człowiek od chwili urodzenia. Mają ją także osoby prawne, np. spółki z o.o., fundacje. Co to znaczy, że ktoś ma zdolność prawną? Czym się różni zdolność prawna od zdolności do czynności prawnych?

13 grudnia 2021

Ochrona danych

Dowód w komórce, czyli mTożsamość - jak z niego korzystać?

Dowód w komórce może się przydać np. w wypożyczalni sprzętu, na poczcie czy przy podpisywaniu umowy. Nie zastępuje jednak tradycyjnego, plastikowego dowodu osobistego. Jak korzystać z dowodu w komórce? Jakie ma funkcje?

15 lutego 2022

Prawa konsumenta

Dodatki do zasiłku rodzinnego - ile, kiedy i komu przysługują?

Dodatki do zasiłku rodzinnego związane są np. z urodzeniem dziecka, samotnym wychowywaniem dziecka, przebywaniem na urlopie wychowawczym czy rozpoczęciem roku szkolnego. Można je dostać, gdy ma się prawo do zasiłku rodzinnego. Decyduje dochód w rodzinie.

16 listopada 2020

Windykacja

Umorzenie egzekucji prowadzonej przez komornika

Umorzenie egzekucji przez komornika może spowodowane np. tym, że nie udało się ustalić majątku dłużnika. Umorzenie egzekucji nie oznacza, że dług przestaje istnieć. Wierzyciel może złożyć kolejny wniosek o egzekucję nawet po kilku latach.

11 lipca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów