Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo gospodarcze

Pośrednik kredytu hipotecznego – wymogi prawne, obowiązki i odpowiedzialność

Usługi pośrednictwa kredytu hipotecznego może świadczyć jedynie pośrednik kredytu hipotecznego oraz agenci. Jak zatem wygląda kwestia otrzymanie zezwolenia na wykonywanie tej działalności i jak przebiega egzamin? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

22 lipca 2024

Prawa konsumenta

Pożyczka, kredyt i kredyt konsumencki – różnice

Pożyczka, kredyt i kredyt konsumencki posiadają między sobą pewne różnice. Przykładowo - pożyczki może udzielić każdy, natomiast kredytu mogą udzielać wyłącznie banki i podmioty upoważnione. Jakie jeszcze są różnice między tymi pojęciami? Sprawdź!

19 lipca 2024

Prawa konsumenta

Umowa konsumencko-gospodarcza - na czym polega?

Umowa konsumencko-gospodarcza to umowa o podwójnym charakterze. Trybunał sprawiedliwości UE wypowiedział się na temat wiążącego charakteru niewynegocjowanych indywidualnie klauzul umownych właśnie w przypadku takiej umowy. Co zostało ustalone? Sprawdź!

18 lipca 2024

Ochrona danych

Akt o rynkach cyfrowych - kim jest strażnik dostępu?

Jakie regulacje wynikają z Aktu o rynkach cyfrowych? Kim jest strażnik dostępu i jakie należy spełnić wymogi, aby nim zostać? Jak wygląda kwestia wykorzystywania danych przez strażników dostępu? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na pytania!

17 lipca 2024

Prawo pracy

Rozwiązanie umowy o pracę z winy pracodawcy

Wiemy, że pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę w czasie urlopu pracownika, jak i w czasie innej usprawiedliwionej nieobecności. Jednak co zrobić w sytuacji i jakie za sobą niesie konsekwencje rozwiązanie umowy o pracę z winy pracodawcy? Sprawdź!

9 lipca 2024

Prawo pracy

Przyczyny uzasadniające wypowiedzenie umowy na okres próbny

Umowa o pracę na okres próbny stanowi szczególny rodzaj umowy o pracę. Dotyczą jej nieco odmienne zasady, w tym także te związane z jej wypowiadaniem. Sprawdź, jakie mogą być przyczyny uzasadniające wypowiedzenie umowy na okres próbny!

4 lipca 2024

Prawo gospodarcze

Pozbawienie wykonalności tytułu wykonawczego – najważniejsze informacje

Aby stanowić podstawę do egzekucji, tytuł wykonawczy musi mieć klauzulę wykonalności. Istnieje jednak przypadek, gdy występuje pozbawienie wykonalności tytułu wykonawczego. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o klauzuli wykonalności!

21 czerwca 2024

Prawo gospodarcze

Nowelizacja KPC i KPK – posiedzenia zdalne i doręczenia przez portal informacyjny

Nowelizacja KPC i KPK wprowadza zmiany jeżeli chodzi o funkcjonowanie portalu informacyjnego w kontekście postępowania cywilnego, postępowania karnego i funkcjonowania sądów. Co dokładnie się zmieni i czego jeszcze można się spodziewać? Przeczytaj!

20 czerwca 2024

Prawo gospodarcze

Sprostowanie aktu stanu cywilnego i dokonywanie innych zmian

Sprostowanie aktu stanu cywilnego to zmiana dokonywana w kontekście dokumentu, który zawiera dane niezgodne z innymi aktami stanu cywilnego. Jakimi? Czym charakteryzuje się uzupełnienie i unieważnienie aktu cywilnego? Przeczytaj i dowiedz się!

19 czerwca 2024

Prawo gospodarcze

Odszkodowanie z tytułu utraconych korzyści - podstawowe zasady

Odpowiedzialność za utracone korzyści jest regulowana przez Kodeks cywilny i rozwijana w orzecznictwie. Dowiedz się, jakie zasady obowiązują jeśli chodzi o odszkodowanie z tytułu utraconych korzyści oraz jak wykazać związek przyczynowy i wysokość szkody!

18 czerwca 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów