Ostatnie artykuły autora:
Zwolnienie z długu a cofnięcie pozwu ze zrzeczeniem się roszczenia
Zwolnienie z długu to umowa między dłużnikiem a wierzycielem. Cofnięcie pozwu i zrzeczenie się roszczenia to procesowe działania regulowane przez Kodeks postępowania cywilnego. Jakie są różnice i podobieństwa między tymi instytucjami? Dowiedz się więcej!
14 sierpnia 2024
Zastrzeżenie tajemnicy przedsiębiorstwa w PZP według KIO
Tajemnicą przedsiębiorstwa mogą być informacje techniczne, technologiczne, organizacyjne przedsiębiorstwa itp. posiadające wartość gospodarczą. Jak wygląda zastrzeżenie tajemnicy przedsiębiorstwa i co w tym zakresie uważa KIO? Przeczytaj i sprawdź!
13 sierpnia 2024
Odstąpienie od umowy w orzecznictwie - co warto wiedzieć?
Odstąpienie od umowy umożliwia jednostronne zakończenie stosunku prawnego zgodnie z ustawą lub postanowieniem umownym. Kiedy można to zrobić i jakie są skutki odstąpienia od umowy? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na pytania!
12 sierpnia 2024
Umowa zawierana elektronicznie – jakich błędów unikać?
Umowa zawierana elektronicznie wymaga znajomości specyfiki formy dokumentowej i elektronicznej. Jakie wymagania trzeba spełnić i jakie błędy najczęściej popełniamy? Przeczytaj artykuł, aby poznać szczegółowe odpowiedzi na pytania!
8 sierpnia 2024
Rękojmia - obniżenie ceny wskutek wykonania uprawnień z jej tytułu
Rękojmia daje kupującemu wiele możliwości w wypadku wystąpienia wad kupionej rzeczy. Czym tak naprawdę jest rękojmia? Jakie wady sprzedanej rzeczy obejmuje? Czy może dojść do obniżenia ceny w przypadku sprzedaży wadliwej rzeczy? Przeczytaj!
7 sierpnia 2024
Wytwarzanie energii odnawialnej bez koncesji - czy jest możliwe?
Odnawialnymi źródłami energii są niekopalne źródła energii. Podjęcie działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania energii z odnawialnych źródeł wymaga koncesji. Czy jednak możliwe jest wytwarzanie energii odnawialnej bez koncesji? Sprawdź!
31 lipca 2024
Pozaodsetkowe koszty kredytu - co warto wiedzieć?
Pozaodsetkowe koszty kredytu regulowane są w Ustawie o kredycie konsumenckim, jak również w Kodeksie cywilnym. Jak zatem je obliczyć? Jak wygląda ocena zdolności kredytowej w kontekście pozaodsetkowych kosztów kredytu? Przeczytaj artykuł i sprawdź!
30 lipca 2024
Ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych w orzecznictwie sądowym
Chcesz wiedzieć, kiedy zachowanie pracownika można potraktować jako ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym są podstawowe obowiązki pracownicze i kiedy pracodawca może wypowiedzieć umowę bez wypowiedzenia!
25 lipca 2024
Pośrednik kredytu hipotecznego – wymogi prawne, obowiązki i odpowiedzialność
Usługi pośrednictwa kredytu hipotecznego może świadczyć jedynie pośrednik kredytu hipotecznego oraz agenci. Jak zatem wygląda kwestia otrzymanie zezwolenia na wykonywanie tej działalności i jak przebiega egzamin? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!
22 lipca 2024
Pożyczka, kredyt i kredyt konsumencki – różnice
Pożyczka, kredyt i kredyt konsumencki posiadają między sobą pewne różnice. Przykładowo - pożyczki może udzielić każdy, natomiast kredytu mogą udzielać wyłącznie banki i podmioty upoważnione. Jakie jeszcze są różnice między tymi pojęciami? Sprawdź!
19 lipca 2024
- ZUS (spółki akcyjne, spółki z o.o., spółdzielnie, stowarzyszenia, fundacje)
- Dzień ustawowo wolny od pracy
- Podatek dochodowy
- PIT 4
- PIT 8A
- ZUS (jednoosobowa działalność gospodarcza, spółki: cywilne, jawne, partnerskie, kamandytowe, komandytowo-akcyjne)
- VAT 7
- VAT 7K
- VAT UE (elektroniczna)
- PIT 28
- PIT 36
- PIT 36L
Najchętniej czytane
- Składka zdrowotna osób prowadzących działalność w 2025 r.
- Darowizna w najbliższej rodzinie w 2025 roku - czy należy ją opodatkować?
- Darowizna od rodziców - czy jest zwolniona z podatku w 2025 roku?
- Wynagrodzenie chorobowe 2025 - jak obliczyć?
- Komu i w jakiej wysokości przysługuje zasiłek dla bezrobotnych w 2025?
Wzory dokumentów