0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Księgowość firm

Wycena należności na koniec roku obrotowego

Wycena należności na koniec roku obrotowego jest procesem polegającym na określeniu wartości tych aktywów na dany dzień. Czy wiesz w jakim celu jest ona dokonywana? Od czego uzależnione są odpisy aktualizujące w księgach rachunkowych? Sprawdź sam!

6 grudnia 2023

Podatki dochodowe

Księgowanie odszkodowania w KPiR - kiedy podlega ewidencji?

Czy wiesz, że niektóre odszkodowania mogą podlegać opodatkowaniu w działalności? Czy odszkodowanie otrzymane przez przedsiębiorcę można traktować jako zwrot wydatków? Sprawdź w artykule, jak przebiega księgowanie odszkodowania w KPiR!

5 grudnia 2023

Kasy rejestrujące

E-paragony - czy istnieje obowiązek wystawiania?

E-paragony przynoszą wiele korzyści dla przedsiębiorców i konsumentów. Wydawanie paragonów w formie elektronicznej zamiast papierowej wpływa zarówno na ograniczenie kosztów, jak i zwiększa korzyści dla środowiska. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

4 grudnia 2023

Podatki dochodowe

Zakup odzieży jako koszt w działalności gospodarczej

Czy wiesz, że w niektórych przypadkach można zakwalifikować zakup odzieży jako koszt w działalności gospodarczej? Czy zakup garnituru biznesowego lub wizyta u fryzjera jest kosztem uzyskania przychodów? Czy jest to możliwe w przypadku przedsiębiorcy?

23 listopada 2023

Ordynacja podatkowa

Zakup samochodu w komisie w systemie VAT marża a podatek PCC

Sprawdź, czy nabywca samochodu powinien zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych kupując samochód w komisie na podstawie faktury VAT marża? Zakup samochodu w komisie w systemie VAT marża a podatek PCC - wszystko, co musisz wiedzieć w artykule!

23 listopada 2023

Ordynacja podatkowa

Wieniec pogrzebowy w kosztach podatkowych - czy to możliwe?

Czy przy wydatkach związanych z udziałem w uroczystości pogrzebowej pracownika możliwe jest odliczenie VAT? Czy można ująć wieniec pogrzebowy w kosztach podatkowych firmy? Wydatki związane z pogrzebem pracownika na gruncie podatku PIT i VAT - to musisz wi

22 listopada 2023

Prawo pracy

W jaki sposób korzystnie wypłacać wynagrodzenie w spółce z o.o.?

Spółka z o.o. osiągając przychód zobowiązana jest do jego opodatkowania, następnie podatek uiszczają wspólnicy chcąc wypłacić pieniądze ze spółki. Jak można wypłacać wynagrodzenie w spółce z o.o. w celu uniknięcia podwójnego opodatkowania? Sprawdź!

20 listopada 2023

Podatek VAT

Sprzedaż pojazdu wykupionego prywatnie z leasingu na gruncie VAT

Co do zasady sprzedaż pojazdu wykupionego prywatnie z leasingu jest możliwa dla podatnika. Czy sprzedając majątek osobisty sprzedaż ta wywołuje konsekwencje na gruncie podatku VAT? W artykule poddaliśmy analizie to zagadnienie! Przeczytaj i sprawdź!

20 listopada 2023

Samochód w firmie

Zmiana numeru rejestracyjnego a aktualizacja VAT-26

Czy wiesz, jak zadeklarować wykorzystywanie pojazdu wyłącznie do celów działalności gospodarczej? Sprawdź, jak odliczać 100% podatku VAT od nabycia i używania pojazdu w firmie oraz jak wygląda zmiana numeru rejestracyjnego a aktualizacja VAT-26?

15 listopada 2023

Samochód w firmie

Opłata administracyjna w leasingu a koszt podatkowy

Posiadając pojazd w leasingu opłaca się nie tylko raty leasingowe, ale także mogą wystąpić innego rodzaju opłaty, np. administracyjne. Czy opłata administracyjna w leasingu stanowi koszt podatkowy związany z użytkowaniem pojazdu? Odpowiadamy w artykule!

9 listopada 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów