0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

W jaki sposób korzystnie wypłacać wynagrodzenie w spółce z o.o.?

Spółka z o.o. osiągając przychód zobowiązana jest do jego opodatkowania, następnie podatek uiszczają wspólnicy chcąc wypłacić pieniądze ze spółki. Jak można wypłacać wynagrodzenie w spółce z o.o. w celu uniknięcia podwójnego opodatkowania? Sprawdź!

21 listopada 2022

Samochód w firmie

Sprzedaż samochodu wykupionego prywatnie z leasingu na ryczałcie

Dokonałeś wykupu pojazdu z leasingu do majątku prywatnego w momencie opodatkowania ryczałtem? Planujesz jego sprzedaż? Masz wątpliwości, czy sprzedaż samochodu wykupionego prywatnie z leasingu na ryczałcie podlega opodatkowaniu? Odpowiadamy w artykule!

16 listopada 2022

Ordynacja podatkowa

Przekazanie zysku na kapitał zapasowy w spółce osobowej

Kapitał zapasowy w spółkach osobowych nie jest obowiązkowy. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby część lub całość zysku za dany rok została na niego przekazana. Z czym wiąże się przekazanie zysku na kapitał zapasowy w spółce? Odpowiadamy w artykule!

15 listopada 2022

Podatek VAT

Powierzchnia użytkowa dla celów VAT a sposób jej ustalenia

Czy wiesz, kiedy nieruchomość jest objęta społecznym programem mieszkaniowym? Jakie skutki na gruncie VAT rodzi ten fakt? Sprawdź, w jaki sposób powinna zostać ustalona powierzchnia użytkowa dla celów VAT nieruchomości objętej wspomnianym programem!

14 listopada 2022

Podatki dochodowe

Narzędzia do samoobrony jako koszt podatkowy

W przypadku obrony koniecznej można skorzystać z każdego dostępnego narzędzia, aby skutecznie odeprzeć atak napastnika. Pojawiają się zatem pytania, czy narzędzia do samoobrony jako koszt podatkowy są dozwolone i przedsiębiorca ma prawo je ująć? Sprawdź!

10 listopada 2022

Podatek VAT

Limit zwolnienia podmiotowego z VAT przy sprzedaży lokalu

Przepisy pozwalają na korzystanie ze zwolnienia podmiotowego z VAT - do limitu. Jak jednak wygląda sytuacja, jeśli ma miejsce sprzedaż lokalu? Jak wyliczyć limit zwolnienia podmiotowego z VAT przy sprzedaży lokalu? Czy przychód wlicza się do limitu?

9 listopada 2022

Podatek VAT

Czy możliwe jest zwolnienie z VAT dla konsultacji medycznych online?

Świadczysz usługi medyczne online? Masz wątpliwości czy należy je opodatkować VAT a może czy masz prawo do zwolnienia z opodatkowania VAT? W artykule przedstawiamy, czy możliwe jest zwolnienie z VAT dla konsultacji medycznych online!

8 listopada 2022

Podatek VAT

Zwolnienie z VAT kursów na prawo jazdy - czy jest możliwe?

Czy prowadząc szkołę jazdy masz obowiązek zarejestrowania się jako czynny podatnik VAT? Co mówią w tym temacie interpretacje organów podatkowych? Zwolnienie z VAT kursów na prawo jazdy - czy jest możliwe? Odpowiadamy!

7 listopada 2022

Prawo pracy

Umowy o dzieło według nowych przepisów

Nowy Ład zmienił naliczanie wynagrodzeń o 180 stopni. Rewolucja dotyczyła nie tylko pensji pracowników, ale i zleceniobiorców i wykonawców. Co się zmieniło jeśli chodzi o umowy o dzieło? Czy nowe przepisy są korzystniejsze? Przekonaj się!

3 listopada 2022

Podatek VAT

Ile wynosi termin odliczenia podatku VAT?

Termin odliczenia podatku VAT uzależniony jest od rodzaju faktury oraz okresu, w którym daną fakturę otrzymano. Jakie warunki należy spełnić przy odliczaniu VAT? Dowiedz się, kiedy powstaje obowiązek podatkowy po stronie dostawcy i sprzedawcy!

28 października 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów