0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Podatek VAT

Rejestracja do VAT przy sprzedaży usług dla zagranicznych kontrahentów

Dokonujesz sprzedaży usług na rzecz zagranicznych kontrahentów? Sprawdź, czy świadczenie usług wymaga rejestracji do VAT w Polsce oraz jakie czynności podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w Polsce.

11 maja 2023

Podatek VAT

Wewnątrzwspólnotowa sprzedaż towarów na odległość - WSTO

Wewnątrzwspólnotowa sprzedaż towarów na odległość budzi u przedsiębiorców wątpliwości w zakresie odliczania VAT od zakupów krajowych. Sprawdź, czy możliwe jest odliczenie VAT od wydatków krajowych w przypadku prowadzenia wyłącznie sprzedaży WSTO!

10 maja 2023

Podatek VAT

Zawyżona stawka VAT - jak ją skorygować?

Przedsiębiorca dokonujący sprzedaży zobowiązany jest do określenia i zastosowania właściwej stawki VAT dla danej transakcji. Zawyżona stawka VAT na fakturze podlega odpowiedniej korekcie. Sprawdź, jak wygląda korekta w przypadku sprzedaży konsumenckiej!

9 maja 2023

Ordynacja podatkowa

Świadczenie usług pro bono - rozliczenie na gruncie VAT i PIT

Świadczenie usług pro bono to bezpłatne działania przedsiębiorców podejmowane na rzecz dobra publicznego. Jak traktować usługi pro bono na gruncie podatku VAT? Kiedy wydatki związane ze świadczeniem usług pro bono stanowią koszty podatkowe? Wyjaśniamy!

8 maja 2023

Ordynacja podatkowa

Opłata targowa - kiedy jest pobierana i kto musi ją uiścić?

Opłata targowa jest daniną publiczną zaliczaną do kategorii podatków i opłat lokalnych, która pobierana jest od podmiotów dokonujących sprzedaży na targowiskach. Opłata ta jest fakultatywna, co oznacza, że Rada gminy może, ale nie musi jej wprowadzać.

5 maja 2023

Środki trwałe

Wydatki fit-out jako koszty uzyskania przychodów

Wydatki fit-out służą modernizacji i dostosowaniu przestrzeni dla potrzeb najemcy. Czy wydatki poniesione na wykonanie prac fit-out należy zaliczyć bezpośrednio w koszty uzyskania przychodów? Czy wydatki te należy uznać jako ulepszenie? Odpowiadamy!

4 maja 2023

Księgowość firm

Diety w podróży służbowej gdy w hotelu wykupione są posiłki

Podróże służbowe to często nieodłączny element prowadzenia biznesu. Zarówno pracownikom jak i przedsiębiorcom przebywającym w delegacji przysługują diety. Jak wyliczyć wartość diety w podróży służbowej gdy w hotelu zapewnione są posiłki? Sprawdź!

27 kwietnia 2023

Podatek VAT

Faktura od niezarejestrowanego podatnika VAT - konsekwencje podatkowe

Zgłoszenie się do VAT nie daje gwarancji bycia czynnym podatnikiem. Sprawdź, w jaki sposób powinna być rozliczona faktura od niezarejestrowanego podatnika VAT i jakie są konsekwencje rozliczenia współpracy w transakcjach z niezarejestrowanym podatnikiem!

19 kwietnia 2023

Prawo pracy

Umowy o dzieło według nowych przepisów

Nowy Ład zmienił naliczanie wynagrodzeń o 180 stopni. Rewolucja dotyczyła nie tylko pensji pracowników, ale i zleceniobiorców i wykonawców. Co się zmieniło jeśli chodzi o umowy o dzieło? Czy nowe przepisy są korzystniejsze? Przekonaj się!

18 kwietnia 2023

Środki trwałe

Przekształcenie nieruchomości a zmiana symbolu KŚT

Przedsiębiorca wykorzystujący nieruchomość w działalności ma możliwość jej przekształcenia. Przekształcenie nieruchomości wiąże się z koniecznością zmiany symbolu kwalifikacji środka trwałego. Czy w tej sytuacji zmienia się stawka oraz metoda amortyzacji?

17 kwietnia 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów