Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Podatek VAT

Zwrot podatku VAT podróżnym - zmiany w warunkach stosowania 0% VAT

Sprzedajesz towary za granicę? Chciałbyś, aby Twoi kontrahenci mieli możliwość żądania zwrotu podatku zapłaconego przy nabyciu towarów w Polsce? Przeczytaj artykuł i sprawdź, w jakich okolicznościach może być zastosowany zwrot podatku VAT podróżnym!

16 września 2020

Ordynacja podatkowa

Jeden podatkowy rachunek płatniczy dla każdego podatnika (cz. 2)

W styczniu 2020 roku nastąpią zmiany w ordynacji podatkowej. Jeden podatkowy rachunek płatniczy ma znacznie usprawnić proces prawidłowego rozliczania podatków od strony urzędów skarbowych. Dowiedz się, jak będzie to wyglądać w praktyce gospodarczej!

16 września 2020

Ewidencje księgowe

Usługi podwykonawców - prawidłowa klasyfikacja w PKPiR część 2

Zakupując usługi podwykonawców, podatnicy często mają problem z prawidłowym ujęciem ich w ewidencji PKPiR. W zależności od rodzaju i przeznaczenia, usługi te mogą być ujęte jako materiały lub towary handlowe. Dowiedz się, jak zaksięgować taki wydatek!

8 lutego 2022

Ewidencje księgowe

Usługi podwykonawców - jak ująć w KPiR? część 1

Przedsiębiorcy bardzo często korzystają z usług podwykonawców. Mogą one dotyczyć kupowanych towarów handlowych, czy być związane z materiałami, jak również pośrednio z prowadzoną działalnością. Jak zatem usługi podwykonawców powinny zostać ujęte w KPiR?

17 stycznia 2022

Podatki dochodowe

Nabycie gruntu jako towaru handlowego - skutki w PIT cz. 2

Nabycie gruntu jako towaru handlowego niesie ze sobą pewne konsekwencje podatkowe. Dowiedz się, jak prawidłowo ująć taki towar w KPiR oraz jak rozliczyć jego nabycie w przypadku gdy nie został sprzedany w roku, w którym doszło do jego zakupu!

21 września 2021

Podatki dochodowe

Nabycie gruntu jako towaru handlowego - konsekwencje podatkowe cz. 1

Przedsiębiorca, który zakupił nieruchomość gruntową może wykorzystać ją jako towar w celu dalszej odsprzedaży. Dowiedz się, jak dokonać właściwej klasyfikacji oraz jakie konsekwencje podatkowe niesie ze sobą nabycie gruntu jako towaru handlowego!

15 marca 2021

Księgowość firm

Numer EORI - kto jest zobowiązany do jego posiadania? cz.2

Przedsiębiorco dokonujesz importu lub eksportu towarów spoza Unii Europejskie i dokujesz odpraw celnych? Sprawdź, w jaki sposób krok po kroku dokonać rejestracji oraz utworzyć konto na platformie PUESC, a także jak uzyskać numer EORI. Przeczytaj artykuł!

25 czerwca 2022

Księgowość firm

Numer EORI - kto jest zobowiązany do jego posiadania? cz. 1

Podatnik chcący dokonywać eksportu oraz importu poza granicami Unii Europejskiej zobowiązany jest do posiadania identyfikatora EORI. Czym jest numer EORI? Jakie cechy musi posiadać? W jaki sposób otrzymać taki numer? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

18 lutego 2022

Środki trwałe

Korekta wartości początkowej środka trwałego - ważne informacje! cz.2

Wartość początkowa środka trwałego, zakupionego w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, ulega zmianie w wyniku naturalnego zużycia lub ulepszenia. Kiedy powinna nastąpić korekta wartości początkowej środka trwałego? Przeczytaj artykuł!

11 października 2020

Środki trwałe

Korekta wartości początkowej środka trwałego - warto wiedzieć! cz.1

Przedsiębiorcy, którzy posiadają w działalności majątek trwały, dokonują jego ulepszenia czy modernizacji. Jak takie zabiegi wpływają na wartość początkową oraz amortyzację? Czy konieczna jest wówczas korekta wartości początkowej środka trwałego? Sprawdź!

11 października 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów