Ostatnie artykuły autora:
Ulga na złe długi w PIT u podatnika ze stratą i likwidacja załącznika PIT/WZ
Ulga na złe długi w PIT u podatnika ze stratą pozwala na odzyskanie kwoty podatku należnego od dokonanej czynności, za którą nie otrzymał zapłaty. Kto i na jakich zasadach może z niej skorzystać? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej, na ten temat!
4 kwietnia 2025
Korekta od nabyć środków trwałych po rezygnacji ze zwolnienia z VAT
Wielu podatników korzysta ze zwolnienia z VAT do 200 000 zł. Po przekroczeniu tego limitu często rezygnują ze zwolnienia. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co należy zrobić w przypadku, gdy wystąpi korekta od nabyć środków trwałych! Sprawdź teraz!
3 kwietnia 2025
Limit przychodów dla ryczałtu a dodatkowe przychody z najmu prywatnego
Limit przychodów dla ryczałtu w 2025 roku wynosi 2 000 000 EUR. Przekroczenie tej kwoty skutkuje utratą prawa do ryczałtu. Czy przychód z najmu prywatnego wpływa na ten limit? Jakie obowiązują zasady oraz stawki opodatkowania? Sprawdź więcej, w artykule!
2 kwietnia 2025
Roczne rozliczenie składki zdrowotnej – wątpliwości i problemy
Roczne rozliczenie składki zdrowotnej spędza sen z powiek wielu przedsiębiorców. W artykule odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytania, między innymi kto i do kiedy jest zobowiązany do rozliczenia rocznej składki zdrowotnej!
1 kwietnia 2025
Wartości niematerialne i prawne - warto wiedzieć
Przedsiębiorcy bardzo często decydują się na zakup wartości niematerialnych i prawnych. Czym są wartości niematerialne i prawne oraz w jaki sposób należy je wycenić? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!
1 kwietnia 2025
Ulga na złe długi w zeznaniu rocznym – jak wykazać?
Ulga za złe długi na gruncie podatku dochodowego to instytucja pozwalająca przedsiębiorcom na walkę z problemem, jakim są zatory płatnicze. Czy wiesz, jak prawidłowo powinna zostać wykazana ulga na złe długi w zeznaniu rocznym? Wyjaśniamy w artykule!
27 marca 2025
Korekta kosztów w ostatnich latach i w 2025 roku – amortyzacja środków trwałych
Korekta kosztów w ostatnich latach dotycząca niezapłaconych faktur wpłynęła na transakcje związane z nabyciem środków trwałych. Jak wpłynie to na odpisy amortyzacyjne? Na jakie zmiany należy się przyszykować w 2025 roku? Sprawdź w artykule!
25 marca 2025
Czym różni się ulepszenie środka trwałego od remontu?
Przedsiębiorca, który posiada w firmie środki trwałe powinien wiedzieć jak odróżnić wydatki poniesione na remont od tych, które stanowią ulepszenie środka trwałego. Bowiem poprawne ujęcie danych kosztów ma wpływ na rozliczenie podatkowe.
21 marca 2025
Zakup ubrań i akcesoriów roboczych dla przedsiębiorcy
Przedsiębiorcy często zastanawiają się, czy zakup ubrań i akcesoriów roboczych można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów. Jaka występuje różnica pomiędzy wydatkiem a kosztem? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!
20 marca 2025
Wprowadzenie sprzętu małżonka do firmy a jednorazowa amortyzacja
Wprowadzenie sprzętu małżonka do firmy może odbywać się, jeśli jest wykorzystywany do celów działalności. Co w przypadku, gdy przekazany sprzęt został zakupiony z majątku wspólnego? Czy otrzymany sprzęt podlega amortyzacji? Sprawdź w artykule!
19 marca 2025
- ZUS (spółki akcyjne, spółki z o.o., spółdzielnie, stowarzyszenia, fundacje)
- Dzień ustawowo wolny od pracy
- Podatek dochodowy
- PIT 4
- PIT 8A
- ZUS (jednoosobowa działalność gospodarcza, spółki: cywilne, jawne, partnerskie, kamandytowe, komandytowo-akcyjne)
- VAT 7
- VAT 7K
- VAT UE (elektroniczna)
- PIT 28
- PIT 36
- PIT 36L
Najchętniej czytane
- Składka zdrowotna osób prowadzących działalność w 2025 r.
- Darowizna w najbliższej rodzinie w 2025 roku - czy należy ją opodatkować?
- Darowizna od rodziców - czy jest zwolniona z podatku w 2025 roku?
- Jak wygląda wyliczenie składki zdrowotnej u ryczałtowca w 2025 roku?
- Umowa zlecenie 2025 - warunki pracy, zasady na umowie zlecenie
Wzory dokumentów