Ostatnie artykuły autora:

Podatek VAT

Stawka 0% VAT w eksporcie - kiedy można zastosować?

Dokonywanie dostawy towarów z terytorium kraju poza Unię Europejską wiąże się z wieloma formalnościami. Czy stawka 0% VAT w eksporcie może być zawsze zastosowana? Jakie są obowiązujące terminy otrzymania dokumentów wywozu? O czym należy pamiętać? Sprawdź!

1 lipca 2022

Podatki dochodowe

Powrót do ryczałtu po korekcie przychodów

Opodatkowaniu ryczałtem podlegają tylko przedsiębiorcy, którzy spełniają określone warunki. Jednak po przekroczeniu przychodów podatnik traci możliwość opodatkowania tą formą. Sprawdziliśmy, czy możliwy jest powrót do ryczałtu po korekcie przychodów!

30 czerwca 2022

Podatek VAT

Zwolnienie z vat w kolejnej działalności gospodarczej

W toku prowadzonej działalności może dojść do konieczności zawieszenia działalności czy jej zamknięcia. Przy ponownym otwarciu działalności, wątpliwa jest kwestia czy przysługuje zwolnienie z vat w kolejnej działalności gdy takie zwolnienie przysługiwało.

29 czerwca 2022

Podatki dochodowe

Opodatkowanie ryczałtem usług montażu i serwisowania instalacji elektrycznych w ramach prowadzonej działalności

Zastanawiasz się nad założeniem działalności w ramach której będą wykonywane usługi montażu instalacji elektrycznych wraz z ich serwisowaniem. Sprawdź, czy opodatkowanie ryczałtem usług montażu i serwisowania instalacji elektrycznych będzie możliwe.

29 czerwca 2022

Podatki dochodowe

Różnice kursowe na ryczałcie ewidencjonowanym - kiedy występują?

Podatnicy maja obowiązek rozliczania różnic kursowych. Również rozliczając się rycz ryczałtem jest ten obowiązek. Jednak różnice kursowe na ryczałcie ewidencjonowanym rozlicza się nieco inaczej, zwłaszcza ujemne różńcie kursowe. Wyjaśniamy, jak rozliczać!

28 czerwca 2022

Podatki dochodowe

Darowizna samochodu osobowego po wykupie z leasingu na cele prywatne

Obecne sprzedaż samochodu wycofanego z działalności, przed upływem 6 lat skutkuje opodatkowanym tej sprzedaży w działalności. Wyjaśniamy, jakie zobowiązania podatkowe powoduje darowizna samochodu osobowego po wykupie z leasingu na cele prywatne. Sprawdź!

27 czerwca 2022

Samochód w firmie

Sprzedaż samochodu przez VAT marża - obowiązujące zasady

Sprzedaż używanego składnika majątku może odbyć się poprzez procedurę VAT marża. Jednak w jakim przypadku przedsiębiorca może zastosować tę procedurę? Dowiedz się więcej z artykułu, jakie warunki obowiązują zakup oraz sprzedaż samochodu przez VAT marża!

17 czerwca 2022

Podatki dochodowe

Nowa stawka podatku 12% a wpływ na zaliczkę na podatek

Nowelizacja Polskiego Ładu już od lipca w rozliczeniu za czerwiec lub II kwartał wprowadzi zmiany w opodatkowaniu skalą podatkową! Tym razem wprowadzona zostanie nowa, obniżona stawka podatku 12%! Czy możliwa będzie zmiana formy opodatkowania?

14 czerwca 2022

Środki trwałe

Zakup klimatyzacji a koszty uzyskania przychodów

Przedsiębiorcy mogą się zastanawiać się, czy w ramach prowadzonej działalności mogą zaliczyć wydatek na klimatyzację w koszty. Sprawdź, w jakich sytuacjach zakup klimatyzacji może stanowić koszt podatkowy i w jaki sposób należałoby go ująć w ewidencji!

10 czerwca 2022

Ubezpieczenie ZUS

Kiedy przedsiębiorca opłacający preferencyjne składki ZUS musi opłacać fundusz pracy

Jednym z przywilejów osób rozpoczynających prowadzenie działalności gospodarczej jest możliwość opłacania obniżonych składek ubezpieczeniowych. Czy preferencyjne składki ZUS zawsze zwalniają z konieczności opłacania składki na fundusz pracy? Dowiedz się!

2 czerwca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów