0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Podatek VAT

Odliczenie VAT z faktur korygujących otrzymanych od sprzedawcy

Udzielenie obniżki cen w formie rabatu, dokonanie zwrotu towarów oraz pomyłka w cenie może powodować konieczność wystawienia faktury korygującej. Sprawdź, jak wygląda prawidłowe odliczenie VAT z faktur korygujących otrzymanych od sprzedawcy!

20 marca 2023

Ubezpieczenie ZUS

Wynagrodzenie członka zarządu a składki ZUS

Od 2022 roku zmieniły się zasady rozliczania wynagrodzeń dla członków zarządu. Jak wygląda kwesta składek i podatku od takiego wynagrodzenia? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak prawidłowo ustalić wynagrodzenie członka zarządu!

15 marca 2023

Podatki dochodowe

Darowizna samochodu osobowego po wykupie z leasingu na cele prywatne

Obecne sprzedaż samochodu wycofanego z działalności, przed upływem 6 lat skutkuje opodatkowanym tej sprzedaży w działalności. Wyjaśniamy, jakie zobowiązania podatkowe powoduje darowizna samochodu osobowego po wykupie z leasingu na cele prywatne. Sprawdź!

2 marca 2023

Samochód w firmie

Sprzedaż samochodu przez VAT marża - obowiązujące zasady

Sprzedaż używanego składnika majątku może odbyć się poprzez procedurę VAT marża. Jednak w jakim przypadku przedsiębiorca może zastosować tę procedurę? Dowiedz się więcej z artykułu, jakie warunki obowiązują zakup oraz sprzedaż samochodu przez VAT marża!

24 lutego 2023

Podatki dochodowe

Minimalny podatek dochodowy CIT - kogo obowiązuje?

Minimalny podatek dochodowy, czyli podatek od spółek, zaczął obowiązywać od stycznia 2022 roku. Jest to zupełnie nowy rodzaj zobowiązania podatkowego. Kogo i w jakim przypadku dotyczy opodatkowanie podatkiem od spółek? Odpowiadamy w poniższym artykule!

22 lutego 2023

Ordynacja podatkowa

Darowizna między małżonkami - najważniejsze informacje

Kiedy miejsce ma darowizna między małżonkami, mogą oni w pewnych sytuacjach skorzystać ze zwolnień podatkowych. Poznaj szczegóły zwolnień i dowiedz się, jakie konsekwencje niesie ze sobą niezgłoszenie darowizny między małżonkami? Przeczytaj nasz artykuł!

16 lutego 2023

Podatki dochodowe

Estoński CIT a wspólnik będący osobą prawną

Estoński CIT jest nową formą opodatkowania dla podatników rozliczających się na zasadach ryczałtu z podatku dochodowego od osób prawnych. Dowiedz się w artykule, jak prawidłowo przygotować się do CIT estońskiego, gdy wspólnikiem jest osoba prawna!

9 lutego 2023

Podatki dochodowe

Sprzedaż wierzytelności własnych - jak rozliczyć na gruncie CIT?

Wśród podatników opodatkowanych podatkiem dochodowym od osób prawnych można zaobserwować zjawisko takie, jak sprzedaż wierzytelności własnych. Sprawdź, jakie skutki podatkowe powoduje zbycie własnych wierzytelności oraz jak to rozliczyć na gruncie CIT!

8 lutego 2023

Podatki dochodowe

Ukryte zyski w CIT estońskim - na co trzeba uważać?

CIT estoński jest atrakcyjną formą opodatkowania. Podmioty, które zdecydowały się z niego skorzystać powinny uważać na tzw. ukryte zyski. Przeczytaj w artykule, czy koszty użytkowania samochodów używanych przez pracowników stanowią ukryte dywidendy!

6 lutego 2023

Podatki dochodowe

Ulga na wyszkolenie uczniów a możliwość odliczenia w zeznaniu rocznym

Przedsiębiorca nabywając prawo do jakiejkolwiek ulgi ma możliwość odliczenia jej od podatku. Sprawdź w jakich sytuacjach może zostać przyznana i wykorzystana ulga na wyszkolenie uczniów. Artykuł przedstawia kilka sytuacji dotyczących tej ulgi! Przeczytaj!

24 stycznia 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów