0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Sprawozdawczość

Przychody wliczane do wyliczenia składki zdrowotnej

Na skutek Polskiego Ładu zmienił się sposób wyliczenia składki zdrowotnej. Pojawią się wątpliwości, czy wszystkie uzyskane przychody wliczane do wyliczenia składki zdrowotnej mają wpływ na jej wysokość? Sprawdź, jak ustalić wysokość składki zdrowotnej!

16 listopada 2022

Prawa i obowiązki

Tłumaczenie dokumentów w biurze rachunkowym - obowiązek klienta czy biura?

Jakie typowe zadania wykonuje biuro rachunkowe? Czy poza standardowymi zadaniami jego obowiązkiem jest tłumaczenie dokumentów klienta sporządzonych w języku obcym? Czy tłumaczenie dokumentów w biurze rachunkowym to obowiązek klienta czy biura? Wyjaśniamy!

4 listopada 2022

Ordynacja podatkowa

Rezydencja podatkowa a działalność gospodarcza - jak rozliczyć podatek?

Czy wiesz, w jaki sposób należałoby spojrzeć na kwestię przeniesienia ośrodka interesów życiowych poza terytorium RP i otwarcia działalności w Polsce? Rezydencja podatkowa a działalność gospodarcza - podpowiadamy, gdzie rozliczyć podatek!

31 października 2022

Kasy rejestrujące

Wycofanie kasy fiskalnej z działalności gospodarczej a obowiązki formalne

Jakie są wymagane czynności po zakończeniu pracy z kasą rejestrującą? Co podatnik powinien zrobić w związku z wycofaniem kasy? Sprawdź, jakie obowiązki formalne musi wypełnić przedsiębiorca, jeśli ma miejsce wycofanie kasy fiskalnej z działalności!

28 października 2022

Podatek VAT

Zwolnienie z VAT przy zbyciu nieruchomości niemieszkalnej

Planujesz sprzedać lub wycofać z firmy posiadane mieszkanie w ramach działalności? Tego rodzaju zdarzenie może generować skutki na gruncie VAT. Sprawdź, czy w tym przypadku będzie przysługiwać zwolnienie z VAT przy zbyciu nieruchomości niemieszkalnej!

24 października 2022

Podatki dochodowe

Odliczenie zaległych składek zdrowotnych uregulowanych w 2022 roku

Czy możliwe jest odliczenie zaległych składek zdrowotnych uregulowanych w 2022 roku? Czy zaległe składki zdrowotne za rok 2021 można po opłaceniu zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów? W artykule przedstawiamy odpowiedzi na zadane pytania!

19 października 2022

Prawo pracy

Brak informacji o nieobecności pracownika a rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia

Brak informacji o nieobecności pracownika i podanie jej przyczyny może być podstawą rozwiązania umowy bez wypowiedzenia. Poznaj stanowisko Sądu Najwyższego w sprawie zaniechania przez pracownika obowiązku przekazania pracodawcy informacji o nieobecności!

10 października 2022

Podatki dochodowe

Czy możliwe jest odliczenie składki zdrowotnej od najmu prywatnego?

Najem prywatny cieszy się dużą popularnością. Właściciele mieszkań mogą mieć jednak wątpliwości, czy prowadząc najem prywatny należy opłacać składkę zdrowotną? Czy możliwe zatem będzie odliczenie składki zdrowotnej od najmu prywatnego? Odpowiadamy!

4 października 2022

Podatki dochodowe

Kilka działalności a odliczenie składki zdrowotnej

Czy wiesz jak odliczyć składkę zdrowotną prowadząc kilka działalności? Jakie są zatem zasady odliczenia składki? Jak wygląda odliczenie składki zdrowotnej w 2022 roku! Przedstawiamy kilka działalności a odliczenie składki zdrowotnej na przykładach!

3 października 2022

Księgowość firm

Limit transakcji gotówkowej a obowiązek płatności przelewem

Codziennie przedsiębiorcy regulują swoje zobowiązania wykorzystując różne formy płatności. Czy wiesz, ile wynosi obecnie obowiązujący limit transakcji gotówkowej w transakcjach B2B i B2C? Jakie są konsekwencje przekroczenia tego limitu? Sprawdź!

29 września 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów