0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Samochód w firmie

Amortyzacja samochodu osobowego o wartości powyżej 150 000 zł

Amortyzacja samochodu osobowego o wartości powyżej 150 000 zł jest ograniczona. W związku z tym pojawia się pytanie - czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne w takiej sytuacji? Sprawdź w naszym artykule!

8 grudnia 2023

Podatek VAT

Zaliczka otrzymana przez podatnika zwolnionego z VAT a rejestracja do VAT

Niektórzy przedsiębiorcy na początku drogi prowadzenia działalności gospodarczej wybierają podmiotowe zwolnienie z podatku VAT. Co jednak w przypadku, kiedy miejsce ma zaliczka otrzymana przez podatnika zwolnionego z VAT? Przeczytaj artykuł!

7 grudnia 2023

Podatek VAT

Odliczenie podatku VAT od zakupów przed rejestracją

Odliczenie podatku VAT od zakupów przed rejestracją, jest możliwe, w momencie kiedy podatnik posiada faktury VAT dokumentujące wspomniane zakupy. Co w sytuacji jeśli zakupy zostały dokonane w ramach działalności zwolnionej z VAT? Sprawdź sam!

6 grudnia 2023

Ordynacja podatkowa

Incydentalna sprzedaż w trakcie zawieszenia działalności a przychody

Zawieszenie działalności gospodarczej niekiedy jest koniecznością. Jednak nawet w momencie zawieszenia działalności przedsiębiorca może dokonywać pewnych czynności. Co w przypadku, kiedy występuje incydentalna sprzedaż w trakcie zawieszenia działalności?

5 grudnia 2023

Prawa konsumenta

Darowizna w III grupie podatkowej – na co zwrócić uwagę?

Darowizna w III grupie podatkowej to darowizna otrzymana przez osobę, która nie jest spokrewniona z darczyńcą. Czy wiesz jaka kwota jest wolna od podatku oraz ile wynosi opodatkowanie powyżej tej kwoty? Sprawdź w naszym artykule!

4 grudnia 2023

Podatek VAT

Stawka 0% VAT w eksporcie - kiedy można zastosować?

Dokonywanie dostawy towarów z terytorium kraju poza Unię Europejską wiąże się z wieloma formalnościami. Czy stawka 0% VAT w eksporcie może być zawsze zastosowana? Jakie są obowiązujące terminy otrzymania dokumentów wywozu? O czym należy pamiętać? Sprawdź!

23 listopada 2023

Podatek VAT

Zaliczki na częściowe dostawy usług lub towaru a moment powstania przychodu

W praktyce często zdarza się, że przedsiębiorcy dokonują częściowych dostaw towarów lub usług. Jak zatem rozliczać zaliczki na częściowe dostawy towarów a jak zaliczki na częściowe dostawy usług? Przeczytaj i dowiedz się więcej - odpowiadamy w artykule!

22 listopada 2023

Księgowość firm

Dowód zakupu - kiedy faktura a kiedy paragon?

Prawie każdy przedsiębiorca w swojej działalności gospodarczej wystawia fakturę sprzedaży lub paragon fiskalny. Różnice w obu dokumentach są widoczne gołym okiem. Mimo prowadzenia księgowości przez inną osobę trzeba wiedzieć kiedy faktura a kiedy paragon?

17 listopada 2023

Podatki dochodowe

Darowizna samochodu osobowego po wykupie z leasingu na cele prywatne

Obecne sprzedaż samochodu wycofanego z działalności, przed upływem 6 lat skutkuje opodatkowanym tej sprzedaży w działalności. Wyjaśniamy, jakie zobowiązania podatkowe powoduje darowizna samochodu osobowego po wykupie z leasingu na cele prywatne. Sprawdź!

10 listopada 2023

Podatki dochodowe

Różnice kursowe na ryczałcie ewidencjonowanym - kiedy występują?

Podatnicy maja obowiązek rozliczania różnic kursowych. Również rozliczając się ryczałtem jest ten obowiązek. Jednak różnice kursowe na ryczałcie ewidencjonowanym rozlicza się nieco inaczej, zwłaszcza ujemne różńcie kursowe. Wyjaśniamy, jak rozliczać!

7 listopada 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów