0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

W podatkach

W podatkach

Odwołanie stanu zagrożenia epidemicznego - zmiany w rozliczeniach!

Stan zagrożenia epidemicznego zostanie wkrótce zniesiony. Odwołanie stanu zagrożenia epidemicznego wpłynie na dotychczasowe rozliczenia podatkowe. Skróceniu ulegną m.in. terminy na złożenie druku ZAW-NR. Jakie jeszcze zmiany czekają podatników? Sprawdź!

16 maja 2023

W podatkach

Zmiany w Ordynacji podatkowej w 2023 i 2024 roku!

Ministerstwo Finansów planuje wprowadzić szereg rozwiązań mających na celu uproszczenie procedur podatkowych. Planowane zmiany w Ordynacji podatkowej mają poprawić relację między podatnikami a organami podatkowymi. Jakich zmian należy się spodziewać?

13 kwietnia 2023

W podatkach

Instytucja składu VAT a planowane konsultacje w zakresie wdrożenia

Prawo unijne umożliwia podatnikom z państw członkowskich rozwiązania, które pozwalają na zwolnienie z VAT wybranych transakcji, które powiązane są z międzynarodowym obrotem towarowym. W tym zakresie planowana jest instytucja składu VAT!

23 marca 2023

W podatkach

Wyższy ryczałt dla informatyka - nowe stanowisko fiskusa

Jaką stawkę ryczałtu powinien wybrać informatyk? Czy usługi związane z oprogramowaniem można opodatkować 8,5% stawką czy 12%? Sprawdź, kiedy należy zastosować wyższy ryczałt dla informatyka!

16 marca 2023

W podatkach

Wejście KSeF przesunięte w czasie - poznaj termin!

KSeF jest platformą przeznaczoną do wystawiania i otrzymywania faktur ustrukturyzowanych. Ministerstwo Finansów ponownie jednak zmienia termin wejścia w życie obowiązkowego fakturowania w Krajowym Systemie e-Faktur. Na kiedy przesunięto wejście KSeF?

2 lutego 2023

W podatkach

Wyższy limit odliczenia składki zdrowotnej dla podatku liniowego

Na skutek zmian Polskiego Ładu 2.0 podatnicy opodatkowani liniowo odzyskali możliwość odliczenia składki zdrowotne. Ministerstwo Finansów ogłosiło jednak na 2023 rok wyższy limit odliczenia składki zdrowotnej dla podatku liniowego! Poznaj nowy limit!

22 grudnia 2022

W podatkach

Pakiet SLIM VAT 3 odroczony w czasie!

Ministerstwo Finansów zapowiedziało na początku 2022 roku nową, trzecią odsłonę pakietu SLIM VAT 3, jednak obecnie wyznaczono nowy termin wejście w życie pakietu uproszczeń w rozliczeniu VAT. Kiedy zatem zmiany w jego zakresie wchodzą w życie? Sprawdź!

8 grudnia 2022

W podatkach

Odliczenie wydatków na prywatną opiekę zdrowotną jako nowa ulga w PIT

Federacja Przedsiębiorców Polskich i Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych postuluje o nową ulgę w PIT jaką jest odliczenie wydatków na prywatną opiekę zdrowotną. Ile skorzystaliby przedsiębiorcy? Odpowiadamy w artykule!

13 października 2022

W podatkach

Jak zmieni się estoński CIT od stycznia 2023?

Z chwilą wejścia w życie Polskiego Ładu, estoński CIT jest coraz chętniej wybierany wśród osób prawnych. Rząd zapowiedział jednak zmiany w zakresie estońskiego CIT! Jakie zmiany czekają podatników CIT, którzy wybrali estoński CIT od stycznia 2023 roku?

19 września 2022

W podatkach

Tarcza antyinflacyjna po raz trzeci przedłużona

Ministerstwo Finansów zapowiedziało trzecią odsłonę tarczy antyinflacyjnej, która będzie przedłużeniem poprzedniej. Na jakie produkty pozostanie obniżona stawka VAT? Do kiedy będzie obowiązywać tarcza antyinflacyjna 3.0? Odpowiadamy w artykule!

25 sierpnia 2022

W podatkach

Jak zmniejszyć podstawę składki zdrowotnej na ryczałcie?

Podstawa wyliczenia składki zdrowotnej na ryczałcie nie budziła dotąd zbyt wielu wątpliwości. Jednak ZUS przedstawił korzystne informację w zakresie podstawy składki. Jak zmniejszyć podstawę składki zdrowotnej na ryczałcie? Czy jest to możliwe? Sprawdź!

22 lipca 2022

W podatkach

Ile może zarobić dziecko, aby nie stracić ulgi?

Ustawodawca zapowiada kolejne zmiany w prawie podatkowym. Zmianie ma ulec m.in. ulga dla klasy średniej, stawka PIT (z 17% na 12%) oraz kwota zarobków, jakie może osiągnąć dziecko. Sprawdź, ile może zarobić dziecko, aby nie stracić ulgi w zeznaniu!

15 lipca 2022

W podatkach

Ministerstwo Finansów zapowiada zmiany w CIT już w 2022 roku!

Polski Ład wprowadził wiele rewolucyjnych zmian, w tym w zakresie podatku CIT. Obecnie Ministerstwo Finansów zapowiedziało zmiany w CIT, które będą obowiązywać już od 2022 roku. Jakich zmian mogą spodziewać się podatnicy? Odpowiadamy w artykule!

6 lipca 2022

W podatkach

Polski Ład 2.0 z podpisem Prezydenta a zmiany w PIT

Przedsiębiorców czekają kolejne zmiany Polskiego Ładu. Nowelizacja została podpisana przez prezydenta. Sprawdź, jakie zmiany czekają przedsiębiorców. Polski Ład 2.0. zmienia zasady w składce zdrowotnej, obniża PIT dla podatników na skali oraz inne zmainy!

11 lipca 2022

W podatkach

Podwójnie odliczenie składki zdrowotnej - liniowcy dużo zyskają

Ministerstwo Finansów nie przestaje zaskakiwać podatników zmianami. Na przedsiębiorców czekają nowe usprawnienia systemu podatkowego. Zmiany te dotyczą składki zdrowotnej. Sprawdź, czy podwójnie odliczenie składki zdrowotnej jest możliwe i dla kogo!

6 lipca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów