0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

7 wyników dla tematu: akta-osobowe-2023

Artykuły:

Zwolnienie z pracy - obowiązki, dokumenty, terminy, świadectwo pracy

Jakie są terminy obowiązujące przy rozwiązywaniu umowy o pracę i jak możemy je modyfikować? Jak przechowywać dokumenty w aktach osobowych i na co zwrócić szczególną uwagę? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj dokumenty kadrowe opisujące zwolnienie z pracy!

28 sierpnia 2023

Wpływ nowelizacji Kodeksu pracy na prowadzenie akt osobowych pracownika

Zmiany dotyczące prowadzenia akt osobowych dotyczą przede wszystkim konieczności dostosowania ich do nowych realiów. Akta osobowe uległy zwiększeniu z czterech do pięciu części. Jak wygląda obecnie prowadzenie akt osobowych? Przeczytaj ten artykuł!

27 lipca 2023

Zakładki do akt osobowych - wzory do wydruku

Akta osobowe pracowników powinny być przechowywane przez określony w przepisach czas. Jeśli prowadzone są w formie papierowej to potrzebne są zakładki do akt osobowych. Przeczytaj nasz artykuł i pobierz darmowe wzory zakładek do wydruku!

1 czerwca 2023

Dokumentacja pracownicza - najnowsze zmiany dotyczące zasad prowadzenia

Ostatnie zmiany w przepisach wykonawczych dotyczących prowadzenia przez pracodawcę dokumentacji związanej ze stosunkiem pracy łączą się z nowymi rozwiązaniami prawnymi wprowadzonymi do Kodeksu pracy. Jak wygląda obecnie dokumentacja pracownicza? Sprawdź!

5 maja 2023

Akta osobowe pracownika – jak je prowadzić?

Akta osobowe pracownika są prowadzone przez każdego pracodawcę. Sposób ich gromadzenia i przechowywania jest ściśle określony w Kodeksie pracy. Akta są podzielone na 4 grupy: A, B, C, D i E. Co powinny zawierać poszczególne części akt? Sprawdź!

23 marca 2023

Akta osobowe - okresy przechowywania dokumentacji związanej z zatrudnieniem

1 stycznia 2019 roku weszła w życie ustawa o zmianie niektórych ustaw w związku ze skróceniem okresu przechowywania akt pracowniczych. Co zrobić, aby krócej przechowywać akta osobowe? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

21 marca 2023

Nowe akta osobowe pracowników!

Zmiana Kodeksu pracy w zakresie kontroli trzeźwości pracowników wymusiła zmianę rozporządzenia dotyczącego dokumentacji pracowniczej. Sprawdź jak wyglądają nowe akta osobowe pracowników i jakie dokumenty należy w nich przechowywać!

20 marca 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów