0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

46 wyników dla tematu: aktualne-stawki-podatku-vat

Artykuły:

Stawki podatkowe VAT jakie obowiązują w 2023 roku

Czy wiesz, jakie występują w Polsce stawki podatkowe VAT? Poznaj podstawą wysokość stawki VAT oraz dowiedz się, kiedy możliwe jest stosowanie stawek obniżonych czy nawet 0% i jaki wpływ na stawki podatkowe VAT ma tarcza antyinflacyjna w 2023 roku!

13 września 2023

Odliczenie podatku VAT od biletów PKS, PKP, MPK, e-bilety

Zdarzają się sytuacje, gdzie przedsiębiorca jest zmuszony korzystać z publicznych środków transportu - pociągów, autobusów czy komunikacji miejskiej. Czy możliwe jest księgowanie kosztów na podstawie biletów i odliczenie podatku VAT od biletów?

19 lipca 2021

Usługi hotelowe i cateringowe w podróży służbowej pracownika a VAT

Przedsiębiorca, który wysyła pracowników w podróż służbową może zaliczyć wydatki z nią związane do kosztów firmy. Jednak czy usługi hotelowe i cateringowe wyświadczone na rzecz pracownika w podróży służbowej pozwalają na odliczenie VAT? Sprawdź!

11 czerwca 2021

Błędna stawka VAT na fakturze - konsekwencje dla sprzedającego

Podstawowa stawka opodatkowania sprzedaży towarów i usług wynosi 23%, a niektóre podlegają obniżeniu. Obowiązkiem sprzedającego jest zastosowanie prawidłowej stawki VAT. Sprawdź, jakie konsekwencje grożą kiedy na fakturze pojawi się błędna stawka VAT.

7 września 2017

Transakcja sporadyczna - czym jest i czego dotyczy?

Podatnik dokonując rozliczenia podatku VAT nie musi uwzględniać w obrocie przychodów uzyskanych z tytułu transakcji dotyczących nieruchomości oraz usług finansowych

30 września 2016

Wybór kasowej metody rozliczania VAT

Metoda kasowa rozliczania VAT charakteryzuje się późniejszym niż w przypadku zasad ogólnych, terminem powstawania obowiązku podatkowego.

23 września 2016

Prawo do odliczenia VAT naliczonego a brak rejestracji

Podatnicy podatku od towarów i usług mają prawo do odliczenia VAT od wydatków na zakup towarów lub usług na potrzeby działalności gospodarczej. Zobacz, kiedy takie prawo przysługuje także przedsiębiorcom niezarejestrowanym jako czynni podatnicy VAT!

14 maja 2015

Forma płatności "za pobraniem" a obowiązek podatkowy w VAT

Kiedy należy ująć przychód w Podatkowej Księdze Przychodów i Rozchodów?

12 sierpnia 2013

Powstanie obowiązku podatkowego w VAT przy świadczeniu usług najmu

Proszę o informację w jakim terminie mam ujmować VAT faktur najmu w rejestrze?

29 lipca 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów