0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

7 wyników dla tematu: bitcoin

Artykuły:

Otrzymanie zapłaty w bitcoinach - skutki podatkowe

Kryptowaluty stały się popularną formą inwestycji. Coraz częściej podatnicy chcą nimi również płacić za usługi i towary. Widząc to, część przedsiębiorców umożliwiła regulowanie płatności za pomocą bitcoinów. Jak rozliczyć otrzymanie zapłaty w bitcoinach?

4 listopada 2021

Kryptowaluta – czy możliwe jest obliczenie podatku od wirtualnej waluty?

Kryptowaluta - jak działa system wirtualnej waluty? Czy możliwe jest, że kryptowaluty zostaną opodatkowane? Jaki jest stosunek NBP I KNF w sprawie wirtualnej waluty? Czy kryptowaluta uznawana jest za środek płatniczy? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

2 kwietnia 2019

Sprzedaż kryptowaluty - opodatkowanie podatkiem VAT

Kryptowaluty są to wirtualne pieniądze służące m.in. jako środek płatniczy. Istnieje jednak duże ryzyko związane z obrotem kryptowalutami, związane jest np. z dużą zmiennością ceny czy ryzykiem oszustwa. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

4 czerwca 2018

Bitcoin - wirtualna waluta używana przy transakcjach elektronicznych

Bitcoin stanowi wirtualną kryptowalutę, którą może stworzyć każdy kto posiada komputer. Z jakimi trudnościami mogą spotkać się przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się stosować Bitcoiny? Przeczytaj nasz artykuł a poznasz odpowiedź na to i inne pytania!

18 stycznia 2018

Bitcoin a e-commerce - czy wirtualna waluta ma szansę w e-handlu?

Czarny Piątek. Dziesiątki sklepów zorganizowały akcję wyprzedażową, podczas której można było płacić wirtualną walutą. Wygląda więc na to, że Bitcoin w e-handlu staje się powoli alternatywą dla elektronicznych przelewów prawdziwymi pieniędzmi.

25 września 2016

Bitcoin - nowa waluta

Kryzys w Grecji pokazał, że pieniądze w banku nie zawsze są bezpieczne. Zaczęto zastanawiać się nad alternatywnymi metodami przechowywania pieniędzy i zainteresowanie wirtualną walutą wzrosło. Przeczytaj, czym jest Bitcoin i jak go uzyskać!

10 lutego 2015

Bitcoin w polskim prawie - czy wirtualna waluta jest legalna?

Bardzo trudno Polskim klientom było przyzwyczaić się do wirtualnych operacji finansowych tj. płacenie kartą czy telefonem lub też bankowość internetowa. Jak na takim rynku odnalazła się cyfrowa kryptowaluta Bitcoin? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej

25 lutego 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów