0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

8 wyników dla tematu: drugi-prog-podatkowy

Artykuły:

Drugi próg podatkowy - od jakich kwot go liczyć?

Dochody podatników na zasadach ogólnych opodatkowane są według dwóch tzw. progów podatkowych. Dowiedz się, jak we właściwy sposób rozliczyć podatek dochodowy skalą podatkową oraz ile wynosi kwota, po przekroczeniu której obowiązuje drugi próg podatkowy!

16 sierpnia 2023

Przekroczenie progu podatkowego - przy jakich zarobkach?

Z wynagrodzenia pracownika pobierane są składki ZUS a także podatek dochodowy. Wielu pracowników zastanawia się przy jakiej kwocie wynagrodzenia ma miejsce przekroczenie progu podatkowego. Wyjaśniamy wątpliwości w naszym artykule. Przeczytaj!

26 kwietnia 2023

Przekroczenie pierwszego progu podatkowego - jak dokonać obliczeń?

Przekroczenie pierwszego progu podatkowego skutkuje objęcie wynagrodzenia wyższym podatkiem. Sprawdź, z czym wiąże się przekroczenie pierwszego progu podatkowego. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się kiedy zapłaci się wyższy podatek!

2 stycznia 2023

Nowy Polski Ład – wynagrodzenia pracowników zwiększą się?

Od soboty 16 maja cała Polska żyje zapowiedziami złożonymi przez partię rządzącą. Nowy Polski Ład, bo tak brzmi nazwa całego projektu zakłada wiele zmian gospodarczo-społecznych. Czy przez nowy Polski Ład wynagrodzenia pracowników wzrosną? Sprawdź!

24 maja 2021

Nowy Polski Ład – wynagrodzenia i zmiany w zakresie zatrudnienia

Od soboty cała Polska żyje nowym programem gospodarczo-społecznym przedstawionym przez władze PiS. Jak Nowy Polski Ład wpłynie na życie Polaków? Co zmieni się w zarobkach? Kto skorzysta na zapowiadanych zmianach a kto straci? Sprawdziliśmy!

17 maja 2021

Drugi próg podatkowy nie zostanie podwyższony!

Stawka podatku uzależniona jest od wysokości uzyskiwanych dochodów. W związku z podwyższeniem przeciętnego wynagrodzenia pojawiły się pytania do MF w sprawie podwyższenia drugiego progu podatkowego. Sprawdź, czy drugi próg podatkowy zostanie podwyższony!

3 marca 2020

Progi podatkowe - czym są i jaka jest ich wysokość?

Wysokość progów podatkowych powinien znać każdy podatnik rozliczający się z fiskusem na zasadach ogólnych. To one decydują o tym w jakiej wysokości zostanie odprowadzony podatek do urzędu skarbowego. W Polsce obowiązują dwa progi podatkowe PIT. Sprawdź!

1 listopada 2016

Zaliczka na podatek dochodowy po zakończeniu pracy na etacie a II próg podatkowy

Jak wyliczyć zaliczkę na podatek dochodowy po zakończeniu pracy na etacie i rozpoczęciu prowadzenia działalności?

9 grudnia 2015

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów