0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

16 wyników dla tematu: kontrola-skarbowa

Artykuły:

Uprawnienia naczelników urzędów skarbowych – co się zmieni?

Ministerstwo Finansów przygotowało projekt, który ma zwiększyć uprawnienia naczelników urzędów skarbowych. Co ma zostać zmienione? Przeczytaj i dowiedz się, jakie nowe reguły w sprawie kontroli i czynności sprawdzających mają zostać wprowadzone.

19 marca 2021

Kontrola podatkowa bez zapowiedzi – czy US ma do tego prawo?

Niektórzy przedsiębiorcy obawiają się niezapowiedzianej wizyty ze strony urzędu skarbowego. Czy jednak słusznie? Czy kontrola podatkowa bez zapowiedzi jest w ogóle możliwa? W naszym artykule sprawdzamy, co na to przepisy. Przeczytaj!

8 lutego 2021

Kontrola podatkowa a ochrona danych osobowych

Czy RODO zmienia sposób w jaki przeprowadzania jest kontrola podatkowa przez urząd skarbowy? Jak zachowywać się podczas kontroli? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie uprawnienia w zakresie kontroli podatkowej posiada urząd skarbowy!

20 lipca 2020

Kontrola sklepu internetowego - jak przebiega?

Popularność sklepów internetowych spowodowała, że wiele firm przeniosło swoje usługi do sieci lub całkowicie zrezygnowało z prowadzenia sprzedaży stacjonarnej. Prowadzisz działalność w internecie? Sprawdź, jak przebiega kontrola sklepu internetowego!

10 czerwca 2020

Kontrola celno-skarbowa i kontrola podatkowa - podobieństwa i różnice

Kontrola celno skarbowa i kontrola podatkowa służą do wykrywania nieuczciwych podatników. Jednak między tymi dwoma kontrolami są pewne różnice. Czy wiesz czego dotyczy kontrola celno-skarbowa, a czego kontrola podatkowa oraz co je różni?

19 czerwca 2019

Na czym polega postępowanie kontrolne i jakie są prawa przedsiębiorcy?

Postępowanie kontrolne prowadzona w firmie jest to sytuacja, w której nie chce się znaleźć żaden przedsiębiorca. Jakie wyróżnia się rodzaje postępowań i jak się do nich przygotować? Czy każde z nich musi być poprzedzone zawiadomieniem?

27 maja 2019

Czy urząd może żądać dokumentów wychodzących poza zakres kontroli

Kontrola podatkowa nie jest przyjemnym wydarzeniem dla przedsiębiorcy. Zdarza się, że urzędnicy przekraczają kompetencje i proszą o dokumenty, które nie są celowe dla danej kontroli. Czy urząd może żądać dokumentów, które wychodzą poza zakres kontroli

29 kwietnia 2019

Kontrola skarbowa - jak się przygotować?

Kontrola skarbowa może być wszczęta po uprzednim zawiadomieniu podatnika o tym fakcie. Organy dokonujące kontroli oraz kontrolowani mają swoje prawa i obowiązki, których powinni przestrzegać. Jak powinna przebiegać prawidłowo przeprowadzona kontrola?

8 listopada 2018

Korekta deklaracji po kontroli a odsetki

Czy złożona korekta deklaracji po kontroli obliguje do zapłaty podwyższonych odsetek podatkoych?

13 lipca 2018

Sprzeciw wobec kontroli w firmie - to możliwe

W sytuacji gdy w czasie kontroli podatkowej urzędnicy swoje obowiązki wykonują niezgodnie z procedurami przedsiębiorca może wnieść sprzeciw wobec kontroli w firmie. Sprawdź, w jakich sytuacjach można wnieść sprzeciw oraz w jaki sposób tego dokonać!

14 marca 2018

Kiedy może spotkać cię kontrola krzyżowa?

Organy podatkowe dokonujące kontroli skarbowej u danego przedsiębiorcy mają prawo zażądać od jego kontrahentów wglądu do dokumentów dotyczących wzajemnych transakcji. Takie działanie to tzw. kontrola krzyżowa. Sprawdź, kiedy to możliwe!

4 stycznia 2018

Kontrola urzędu skarbowego w zakresie podatku VAT

Prowadząc działalność gospodarczą trzeba mieć na uwadze możliwość skontrolowania przez właściwy urząd skarbowy. Co może spowodować kontrolę w firmie? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie konsekwencje może nieść za sobą kontrola urzędu skarbowego!

8 września 2017

Kontrola z Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - jakie dokumenty przygotować?

Przedsiębiorco, czy wiesz jakie dokumenty obejmuje kontrola z Urzędu Skarbowego lub Zakładu Ubezpieczeń Społecznych? Kontrola ma na celu sprawdzenie poprawności realizowanych obowiązków w zakresie prawa podatkowego. Sprawdź, jakie dokumenty będą potrzebne

31 sierpnia 2017

Po kontroli dwa tygodnie na sformułowanie zastrzeżeń

Wraz z zakończeniem kontroli podatkowej, przedsiębiorca otrzymuje protokół zawierający informacje o jej przebiegu i wnioski z niej wypływające. Co zawiera protokół i jaki jest czas na sformułowanie zastrzeżeń? Dowiedz się więcej!

18 września 2016

Dłuższy okres kontroli rozliczeń przedsiębiorcy

Kwestie związane z kontrolą rozliczeń przedsiębiorcy reguluje Ordynacja podatkowa. Czy wiesz, ile wynosi okres kontroli rozliczeń przedsiębiorcy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się czy okres kontroli rozliczeń przedsiębiorcy został wydłużony!

21 listopada 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów